Mongolsko

Mongolsko: přes Bajkal do Ulánbátaru - 12.500 Kč.

3 komentáře
2014-10-29T15:17:53+01:00

O akci

Ulánbátar, hlavní město Mongolska, v kterém naleznete například krásný klášter Ganden, Historické muzeum této oblasti a můžete zde navštívit i českou hospodu. Cestu do mongolského hlavního město lze poskládat z letenky se společností Aeroflot z Berlína do ruského Ulan-Ude a dále zakoupením autobusové jízdenky do Ulánbátaru.  Letenku je možné zakoupit již za 11.283 Kč a zpáteční jízdenku za přibližně 1.200 Kč. Cena zpáteční cesty z Berlína do Ulánbátaru tak nevyjde na více než 12.500 Kč.

Pro porovnání - letenku z Prahy do Ulánbátaru lze zakoupit od 16 tisíc korun.

Cesta autobusem z Ulan Ude do Ulánbátaru trvá přibližně 10 - 12 hodin. Města jsou od sebe vzdálená přibližně 580 km. V Ulan Ude autobus vyjíždí každý den ze stanoviště před vlakovým nádražím. Jízdenky na autobus je možné zakoupit ve vedlejší budově u vlakového nádraží. Jednosměrná jízdenka vychází přibližně na 1.180 rublů / 600 Kč. Více informací o cestě z Ulan Ude do Mongolska naleznete zde. Vízum do Mongolska bude vyřízeno na hraničním přechodu.

Pro cestu do Ruské federace je potřebné vyřídit si ruská víza.

Víza do Mongolska pro občany České republiky při pobytu do 30 dní nejsou potřebná od 12. června tohoto roku. K vyřízení víza budete potřebovat pasovou fotografii. Více informací naleznete zde.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-10-29T16:17:53+01:00

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Julie Jakubův
před 4 lety

Hezký den, prosím mohla bych vás požádat o aktuální informace k 1.1.2019 k tomuto tématu, protože zdejší info o vízu do Mongolska z roku 2014 je již pravděpodobně neplatné a zastaralé. Právě tak mne prosím moc zajímá cesta autobusem z Ulan Ude s možností koupě a vyřízení víza přímo na hranicích s Mongolskem. Jezdí stále ten autobus i v roce 2019 a je možnost koupě víza na přímo hranicích? Moc děkuji za odpověď, která je pro mé rozhodnutí na letošní červen zcela zásadní a klíčová. (jedu Moskva-Irkutsk-Ulan Ude a chtěla bych i Mongolsko)

Avatar uživatele
Jiří Molo
před 4 lety

Dobrý den, dostalo se mi, že by snad měla být v Ulánbátaru česká hospoda U Švejka. Víte o tom něco?

Děkuji za odpověď.

Jiřik

Avatar uživatele davidII
davidII
před 8 lety

Hmmm...to je celkom zaujímavé.

Další akce