Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Za přivítáním jara nebo třeba za zimními sporty vás vyláká skvělá cenovka na letenkách z Prahy do nejvýznamnější kanadské metropole Britské Kolumbie. Vancouver uspokojí každého cestovatele, neboť se tu mísí kultury snad z celého světa, chvílemi můžete třeba nabít pocitu, že jste octli v samotné Číně, ale to už musíte zažít na vlastní kůži.

Vancouver je ze všech stran obklopen nádhernou hornatou přírodou, proto bude nejlepší si půjčit auto, případně campervan a užít si naprosté svobody. Tarif umožňuje pořídit letenky až do první poloviny května příštího roku.

Jako inspirace nebo rovnou plán na cestu za kanadskými národními parky se vám bude hodit cestopis od Jany. Nezapomeňte si také projít našeho průvodce Kanadou.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
YVR Vancouver
Kanada
Vancouver
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 000 Kč . Ušetříš přibližně 36 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání nebo aktualizace

Na jaké termíny jsou letenky?

Tarif platí pro odlety od 1. října do 14. května 2020, blackout tradičně platí pro Vánoce, Nový rok a také Velikonoce

Jsou během letu přestupy?

Londýn Heathrow

S kým poletím?

British Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Dva kusy standardních příručních zavazadel, odbavené za příplatek 50 EUR za směr.

Co podniknu v destinaci?

Kanada

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

To Kryštof --> také děkuji za Vaši reakci.

S pozdravem MV.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý večer Lukáši, děkuji za Vaše informace. Tak nějak mám v plánu tam vyrazit duben-max. půlka května v příštím roce. (21 května mám deadline pro working holiday víza). Stránky Condoru celkem sleduji, ale zatím to je spíš nic než moc a letenky pod 11 tisíc nejsou. Navíc přílet až okolo půlnoci... To si radši ještě počkám. Ještě jednou děkuji za Vaši reakci. S pozdravem Michal V.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

pokud bych si zakoupil letenku za 9 594 Kč a využil ji pouze v jednom směru na working holiday (pouze v jednom směru bych si doplatil zavazadlo za 50E) celková cena by byla okolo necelých 11 000 Kč. Jak se v systému dá zadat zavazadlo jen v jednom směru? Popř. lze dokoupit až na letišti? Radši bych ho měl předem, ale pouze v jednom směru. Když zakliknu zavazadlo, automaticky se mi ukáže zavazadlo v obou směrech a cena okolo 14 000 Kč. Je možno si vybrat zavazadlo jen v jednom směru za cenu okolo necelých 11 000 Kč s pohodlnými navazujícími spoji? (jak je uvedeno např. z Prahy v 6.20 - 7.50 v Amstru, z Amstru v 10.20 a v 11.37 v Seattle a ze Seattle v 13.15 a v 14.16 ve Vancouveru - 14. květen 2020. Děkuji za rady, s pozdravem Michal

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, zavazadlo ideálně dokupte právě přímo na letišti, případně zkuste zpětně na webu aerolinky po přihlášení rezervačním kódem. Každopádně cena bude tak jako tak stejná - 50 EUR.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Michale, vzhledem k tomu, že termín vaší cesty je až 8 měsíců, doporučuji nákup letenky momentálně neřešit. Sledujte průběžně nabídky Condoru, u něj koupíte bez problému jednosměrné letenky z Prahy do Vancouveru za celkem běžné ceny, navíc tarif z Prahy vždy zahrnuje zavazadlo k odbavení. Condor mívá tu a tam různé akce, takže stačí jen vyčkávat. Ceny budou nejvíce kolísat tak měsíc před odletem.

https://www.condor.com/eu

před 3 lety

Dobrý den Lukáši, mám zrovna cca 5 týdnů do odletu do Vancouveru. Píšete, že ceny nejvíce kolísají cca měsíc před odletem, mám tedy ještě třeba ten týden počkat a nebo už budou ceny spíše růst? Díky za odpověď.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
A už tam budem?
Ragusa
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Gambie
ušetříš až 36%
To bude jízda!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Vancouver
Kanada Přílet na letiště Vancouver

Na letiště jezdí z centra města systém automatického metra modré linky s názvem „Canada Line“. Při cestě na letiště musíte dát pozor, každý druhý spoj jezdí do jiné destinace.

Metro jezdí každých 6–12 minut, cesta do města vám zabere asi půl hodiny. Jedna jízdenka stojí 11 CAD. Za celodenní zaplatíte 14,75 CAD v případě nákupu na letišti, výhodnější bude celodenní jízdenku koupit v jiných stanicích, kde vyjde na 9,75 CAD. Provozní doba metra je od 5:00 do 1:00.

V noci mezi 1:15 a 5:00 využijete autobusovou linku N10, která jezdí jednou za 30 až 40 minut.

Více informací o MHD ve Vancouveru.

Průvodce pro Kanada
Průvodce pro letiště Vancouver