Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Cestovatelé dychtící po poznávání zaplesají nad nabídkou China Southern Airlines. Kombinací letenek s několika přestupy dosáhneme na cenu z Prahy do Sydney za parádních 14.464 Kč, přičemž letenky ideálně navolíte tak, abyste získali pár dní na prohlídku Pekingu, Šen-čenu, v závislosti na zvolené trase. Obdobná kombinace lze navolit i do Melbourne.

Upozorňujeme, že vyřízení čínského víza za 60 € (je vícevstupové, pokryje tak i cestu zpět) předem na ambasádě v Praze či Bratislavě je nutností! Vzhledem k vnitrostátnímu přeletu v Číně se na nás nebude vztahovat tranzitní vízum na 72 hodin zdarma, bohužel však ani 24hodinové vízum zdarma, které je aplikovatelné i při vnitrostátních přeletech. Od 1.9.2017 totiž vstupuje v platnost nepříjemná novinka, kdy při tranzitu přes letiště Guangzhou (CAN) nebo Shenzhen (SZX) nesmíme opustit tranzitní prostor. To však u vnitrostátních přeletů není možné a vzhledem k faktu, že jakákoliv zvolená trasa povede právě přes tato dvě letiště, vízum musíme zajistit předem. 

To ale úplně nevadí, ne? Přičteme-li k ceně za letenku 60 € za vízum do Číny (do Austrálie je pak vízum zdarma), dostaneme se na celkovou částku 16.040 Kč. A to je fajn na to, že se za odletem nemusíme hnát do Německa a poznáme hned dvě různé země. 

Nejlevnější letenky pořídíme na přelomu října a listopadu a během listopadu, částečně i na přelomu listopadu/prosince. Ceny se pohybují mezi 14.464 Kč a 15.800 Kč, termínů je málo, nebudete-li moct žádný najít, napište do diskuze a my se budeme snažit poradit.

Jak zvolit cestu?

Ideální bude se při cestě do Austrálie zastavit na pár dní v Pekingu, u zpáteční cesty se pak nejlépe zastavíme na pár dní v Šen-Čenu (Shenzhen), který poslouží jako výchozí bod pro cestu do Hong Kongu. Z letiště se tam dostanete metrem s přestupem na hranicích do dvou hodin. Platnost víza si zvolíte tak, aby vám pokryla i zpáteční cestu, cena je vždy jednotná (60 €) a lze navolit i více vstupů. 

 • Praha – Peking – Sydney – Šen-Čen – Praha od 14.464 Kč: první odkaz viz níže, 
 • Praha – Melbourne – Šen-Čen – Praha od 14.929 kč: druhý odkaz viz níže.

V případě zastávky v Hong Kongu musíte na ambasádě žádat o vícevstupové vízum (konkrétně tři vstupy), pokud se v Hong Kongu zastavit nebudete chtít, postačí dvouvstupové.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PEK Peking
Čína
Velká čínská zeď
Velká čínská zeď
Peking PEK
Čína
SYD Sydney
Austrálie
Sydney
Sydney
Sydney SYD
Austrálie
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
3x 35 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
MEL Melbourne
Austrálie
Melbourne
Melbourne
Melbourne MEL
Austrálie
SZX Šen-čen
Čína
Šen Čen
Šen Čen
Šen-čen SZX
Čína
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
3x 25 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 23 000 Kč . Ušetříš přibližně 37 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji na přelomu října a listopadu, cca o tisícovku dráž pak v průběhu listopadu a prosince.

Jsou během letu přestupy?

Přestupy na letištích Amsterdam Schiphol, Peking Capital a Kanton Baiyun, na cestě zpět pak Šen-čen Bao'an.

S kým poletím?

Lety pod hlavičkou China Southern Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky jsou dvě odbavena zavazadlo do 23 kg (každé z nich) + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

37 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, chtěla by se zeptat, sháním zpáteční let z Prahy do Sydney...odlet třeba 23.12.2017 návrat 5.1. nebo 6.1.2018. Nějaká rada? :)

Odpovědět
před 5 lety

Dobrý den, shanim neco na přelomu prosince/ledna či první týden v lednu a zpět tak za 24 dní od odletu. Mohli byste se mi prosím podívat? Děkuji

před 5 lety

už vidím, že se někdo ptal. Nicméně děkuji.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele MatoZV
MatoZV

Ahojte, neviete aky moze byt dovod preco Cina zrusila bezvizovy styk na kratke stopoveri v Kantone? My sme to vyuzili na super prechadzky mestom 30 kilometrove vzdy pri lete s China Southern na Novy Zeland. Je to skoda:-(

před 5 lety
Avatar uživatele MatoZV
MatoZV

Hladam to na nete a neviem to najst.

Zmenilo sa nieco na tomto prosim?

https://www.tripadvisor.com/Trav...nsits.html

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Bohužel na netu nikde nenajdeš žádné souhrnné a akutální informace o čínské vízové politice. Důležité je řídit se tím, čím se řídí aerolinky, tedy Timaticem. Jak píše pavelp níže, v současnosti není možné využít 24hodinový transit na letištích Guangzhou, Shenzhen, Fuzhou, Mudanjianh, Urumči a Yanji.

Pokud se ale letí bez vloženého vnitrostátního letu, tedy například Amsterdam-Guangzhou-Sydney, i nadále platí 72hodinové tranzitní vízum zdarma.

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 19 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-09-11T16:37:54+02:00)

Tak ta poslední informace není pravdivá. Z TIMATICu úplně zmizela jakákoliv informace o 72 a více hodinových transferech. Jakékoliv opuštění mezinárodního transfer prostoru na dobu delší než 24 hodin tedy již bez víza v pase před odletem není povolené a to na žádném letišti!

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pak tedy jedna ruka neví, co dělá druhá. Na čínské ambasádě v Praze, stejně jako u China Southern mi tvrdili, že jsou nějaké změny v tranzitních vízech, ale 72, resp. 144hodinová stále platí.

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

V TIMATICu to pro občany České Republiky zmizelo. Je možné, že zúžili okruh národností, kterým to povolují... Anebo jde o 2 kroky změn, které proběhly postupně a dnes už by Ti v China Southern řekli něco jiného...

před 5 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Dle FlyerTalk:

NOTE: Effective end August 2017, 24 hour TWOV allowing entry into China is no longer available at Guangzhou (CAN). Passengers may transit CAN for direct international connections but may not leave the sterile area of the airport (ie, may not enter China). International itineraries involving connections with domestic flights domestic flights in China are no longer possible via CAN.

https://www.flyertalk.com/forum/...d-230.html

Ale nadále je tam 72 hour TWOV:

72 Hour TWOV: available in selected cities, and only available if you fly non-stop into and out of China (no transits, ‘technical stops’ or connections are allowed inside China).

Passport holders from select countries are eligible for this scheme. Check your eligibility against the TIMATIC excerpt at the end of this wiki.

The number of cities offering 72 hour TWOV continues to expand slowly and the table below will be updated once cities appear in TIMATIC.

The 72 hour period is measured differently depending on which city you transit as outlined in the table below.

Caution: Most airline staff rely on TIMATIC to determine if you can board the aircraft. If the city you wish to fly to does not appear in TIMATIC, you may be refused boarding even if the city states it has officially launched 72-hour TWOV. Cities which fall into this category are listed separately in the table below.

Quote:

72-hour TWOV – time measured from 00:01 the day after you arrive

A number of cities count the commencement time for TWOV from 00:01 the day after you arrive.

These cities are: Changsha (CSX), Chengdu (CTU), Chongqing (CKG), Dalian (DLC), Guangzhou (CAN), Qingdao (TAO), Tianjin (TSN), Wuhan (WUH), Xi'an (XIY) and Xiamen (XMN)

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Důležité není, co se píše na flyertalk, kde je to zkontrolované podle nějakého minulého okamžiku a pro nějakou náhodně zvolenou národnost, ale co je skutečně v TIMATICu v tuto chvíli pro občany České Republiky. Tento výpis z TIMATICu jsem postnul do jiného komentáře níže a je z něho patrné, že ČEŠI v TUTO CHVÍLI 72h a 144h tranzit v Číně využít nemohou a to ani v Guangzhou, ani nikde jinde. Mimochodem, ani před změnou nebyl 72h tranzit dostupný pro všechny národnosti.

před 5 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Pokud se jde do TIMATICu přes Unted Airlines (link https://www.united.com/web/en-US...?i=TIMATIC), tak informace ohledně 72 hour visa tam je:

Kopie z TIMATICu dnes ráno:

China - Transit Visa

Visa required.

Transiting without a visa is possible for:

Holders of confirmed onward air tickets in transit through Guangzhou (CAN) to a third country, for a max. transit time of 24 hours.

Nationals of Czech Rep. holding confirmed onward airline tickets to a third country, if arriving in and departing from the same city:

at Changsha (CSX), Chengdu (CTU), Chongqing (CKG), Dalian (DLC), Guangzhou (CAN), Qingdao (TAO), Tianjin (TSN), Wuhan (WUH), Xi'an (XIY) or Xiamen (XMN) for a max. transit time of 72 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry.

All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or other documents accepted to enter China (People's Rep.). .

Pro Šanghaj Pudong (PVG):

China - Transit Visa

Visa required.

Transiting without a visa is possible for:

Holders of confirmed onward air, cruise or train tickets for a max. transit time of 24 hours. Transit incl. multiple stops within China (People's Rep.), with a total transit time of max. 24 hours, is permitted. They must travel to a third country.

Nationals of Czech Rep. holding confirmed onward air, cruise or train tickets to a third country, arriving and departing from any one of the following locations: Hangzhou (HGH), Nanjing Lukou (NKG), Shanghai Hongqiao (SHA) or Shanghai Pudong (PVG) for a maximum of 144 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry.

This also applies to passengers traveling from/to Shanghai Port International Cruise Terminal, Shanghai Wusongkou International Cruise Terminal and Shanghai Railway Station.

All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or other documents accepted to enter China (People's Rep.). .

Z toho vyplývá v tuto chvíli:

- v Guangzhou je možný mezinárodní transit do 24 hodin, ale nelze opustit tranzitní prostor (mezinárodní let - Guangzhou - mezinárodní let do 24 hodin)

- pokud je vložený vnitrostání let v Číně z Guangzhou, vízum je nutné

- tranzit 72 hodin je možný, ale zřejmě od 00:01 následujícího dne po dni příletu pro Guangzhou

- před odletem si vytisknout TIMATIC a mít to u odbavovací přepážky (předpisy se mění)

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Je to zvláštní. Přes United to také vidím, TIMATIC zobrazení přes stránky Emirates ukazují jen ten tranzit do 24h. Jeden z nich má tedy neaktuální údaje a nevíme který. V tuto chvíli bych to tedy osobně (bez písemného ujištění aerolinky) neriskoval.

před 5 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

China Southern mi na výslovný dotaz napsali:

we suggest you inquire for the "Immigration department ",sorry for the inconvenience please understanding.

Pochybuji, že najdu na netu ověřené informace od "immigration department" v anglckém jazyce.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Prosím, proč je v nadpisu a textu Hong Kong, když jsou letenky přes Shenzhen? Tyto 2 města od sebe dělí hranice a pasová/vízová kontrola a do Hong Kongu (na rozdíl od Shenzhenu) není potřeba vízum! Je to velice matoucí...

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tak vzhledem k zastávce v Shenzhenu se asi většina lidí do toho Hong Kongu pojede podívat. Mj. právě kvůli absenci vízové povinnosti. A vízum do Číny je potřeba tak jako tak, to je popsáno v textu, zaplatíme za něj 60 €, ať už Hong Kong navštívíme nebo ne.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
Josef23

V sobotu jsem se vracel z Kuala lumpur přes Shenzen do Pekingu a dál do Prahy, víza jsem neměl a chtěl využít transit 24. O změně jsem nevěděl, do letadla mě nepustili a musel jsem koupit novou letenku. Myslíte, že je nějaká šance na reklamaci???

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Šance na reklamaci je v podstatě nulová, zajistit si potřebné doklady pro cestu je vždy zodpovědností cestujícího.

Navíc v tomto případě byly víza potřeba i před změnou.

Podle Timaticu byla zrušena možnost tranzitu na více než 24h, tak jak byla dříve. V případě tranzitu do 24h byla zrušena tato možnost v Guangzhou (Kanton). V Shenzhenu tato možnost nikdy nebyla povolena ani před změnou.

Přidat odpověď
před 5 lety

A mohu poprosit na odkaz kde je ta zmena od 1.9. pro Kanton zapsana? Nemuzu to najit ani na strankach ambasady, ani na jinych oficialnich strankach.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Žádné oficiální stránky v tomto směru bohužel neexistují, na webu ambasády je info značně neaktualizované. Každopádně změna byla zanesena do Timaticu (zjednodušeně řečeno databáze vízových povinností, kterými se řídí aerolinky) a tím je to dáno. China Southern Airlines na přímý dotaz odpověděli toto:

"Hi Krystof,

The new policy prohibits passengers transiting in Guangzhou and Shenzhen to leave the sterile transit zone if their transit time is under 24 hours. Hence the multi-stop domestic transit is also banned by Guangzhou immigration because you have to leave sterile transit zone when transfering between international and domestic flight."

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Oficiální údaje z TIMATICu je možné najít např. tady:

https://www.emirates.com/cz/czec...ments.aspx

Je potřeba tam naklikat státní občanství Česká Republika a Tranzitní země Čína (destinace libovolná)

Je tam uvedeno v tuto chvíli toto:

Tranzit - China (People's Rep.) (CN)

Visa

Visa required.

TWOV (Transit Without Visa):

Holders of confirmed onward air, cruise or train tickets for a max. transit time of 24 hours. Transit incl. multiple stops within China (People's Rep.), with a total transit time of max. 24 hours, is permitted. They must travel to a third country. •Transit without visa (TWOV) is not possible at Fuzhou (FOC), Mudanjiang (MDG), Shenzhen (SZX) and Yanji (YNJ).

•This does not apply at Urumqi (URC).

•This does not apply at Guangzhou (CAN).

All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or other documents accepted to enter China (People's Rep.). .

před 5 lety
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Jsem z toho zmatený.

V Timopaticu jsem našel tuto formulaci:

China - Transit Visa

Visa required.

Transiting without a visa is possible for:

Holders of confirmed onward air tickets in transit through Guangzhou (CAN) to a third country, for a max. transit time of 24 hours.

Nationals of Czech Rep. holding confirmed onward airline tickets to a third country, if arriving in and departing from the same city:

at Changsha (CSX), Chengdu (CTU), Chongqing (CKG), Dalian (DLC), Guangzhou (CAN), Qingdao (TAO), Tianjin (TSN), Wuhan (WUH), Xi'an (XIY) or Xiamen (XMN) for a max. transit time of 72 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry.

All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or other documents accepted to enter China (People's Rep.). .

Pochopiil jsem z toho dobře, že 24 hodinový tranzit v Kantonu bez víza je možný?

Jedná se o tranzit přes Kanton (CAN), kdy přiletám z cizí země a odlétám ze stejného letitště Kanton do jiné třetí země (Evropa). Není tam další tranzit na území pevninské Číny.

Děkuji předem.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To ano, pokud není žádný další tranzit po Číně, víza v Kantonu netřeba.

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobrý den, s kamarádem chceme letět 1. nebo 2. prosince do Sydney s návratem někde okolo 20-23 prosinec. Myslíte, že tam najdeme i na tento termín něco zajímavého? Všude, co jsem se díval na tyto termíny, tak letenky začínají někdo okolo 23 000Kč. Děkuji za odpověď, Oola

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, funguje bohužel jen do půlky prosince, po 15. už je cena skutečně vyšší.

před 5 lety

Hezký den, děkuji za odpověď. Kdyby jsme se bavili s návratem dejme tomu třeba toho 15.12., tak se cenově můžeme pohybovat kde? Děkuji za odpověď

Přidat odpověď
před 5 lety

Dobry den.

Mame od vas uz 4 mesice koupene letenky do Sydney s China Southern Airlines, kdy se leti Praha-Amsterdam-Peking-Kanton-Sydney. Odlitame ted ve ctvrtek a vracime se 6.10.2017. O viza jsme nezadali, ze automaticky vyuzijeme tranzitni viza, ptz vzdy odletame 20 24 hodin ze zeme. Plati ted ale ze viza potrebujeme, ptz letime pres Kanton? A jde to jeste nejak vyridit do ctvrtka?

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, do čtvrtka se to pravděpodobně nestihne, každopádně letenku jste kupovali za jiných podmínek, kontaktoval bych prodejce a zeptal se na možnosti, aerolinka by vás mohla přehodit na spojení, které podmínky tranzitu splňuje,

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Do čtvrtka se 100% vízum vyřídit nestihne. Aerolinka by vás měla přehodit na jiný routing, řešte s prodejcem.

před 5 lety
Avatar uživatele pavelp
pavelp

Pokud je bodem vstupu do Číny Peking, lze využít 24h tranzit i když je pak odlet z Číny v Kantonu.

Otázka je routing v opačném směru, to ale z příspěvku není 100% jasné

Přidat odpověď
před 5 lety

Ahoj, je mozna i nejaka forma letu kolem 14.prosince s navratem pred nebo po Novem roce?

Dik. Michal

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, jen do poloviny prosince, cokoliv přes Nový rok kamkoliv bývá řádově i o desítky procent dražší a lepší cenu nelze čekat.

Přidat odpověď
před 5 lety

Plati pouze na letosek? Dekuji moc Iv.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pouze uvedené termíny, tj. říjen-počátek prosince.

Přidat odpověď
před 5 lety

Ahoj, nevíte zda je možné najít i nějakou letenku na leden, zhruba na měsíc pobytu?

Díky

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, na leden zatím nikoliv, uvidíme, třeba se v průběhu času ještě něco objeví ;)

Přidat odpověď
před 5 lety

Tohle je bomba, diky. Divam se letos, abych videl jak vypadaj nabidky, ale budu presne tohle potrebovat presne za rok, takze drzte palce :)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
To musíš vidět!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Tam jsi ještě nebyl!
Edinburgh
ušetříš až 75%
A už tam budem?
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Velká čínská zeď
Čína Přílet na letiště Peking Capital

Nejrychlejší dopravu do města obstarává vysokorychlostní vlak. Do stanice Dongzhimen zaplatíte 25 ¥ / 90 Kč. Odtud dál do centra pokračujte metrem okružní linky číslo 2, ze které můžete na několika stanicích přestoupit na různé linky přímo do centra. Jízdné na metro se vypočítává podle ujeté vzdálenosti, nejnižší cena 3¥ je za méně než 6 km, naopak nejvyšší 10¥ za více než 100 km. Informace o pekingskému metru.

Stanice expresního vlaku je u terminálů 2 a 3. Vlaky jezdí každých 10 minut cca od 6:00 do 22:30 (z letiště cca od 6:30 do 22:50). Jízdní doby se liší dle terminálů a směru jízdy:

 • Terminál 2 -> Dongzhimen: 21 minut
 • Dongzhimen -> Terminál 2: 35 minut
 • Terminál 3 -> Dongzhimen: 30 minut
 • Dongzhimen -> Terminál 3: 16 minut

Do všech koutů města dále jezdí mnoho oficiální letištních autobusů. V průměru jede každá linka jednou za půl hodiny a cesta do centra zabere přes hodinu. Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti a pohybuje se od 15 do 30 ¥. Více informací ohledně autobusových tras naleznete na webu letiště.

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Peking Capital

Zavřít boční panel
Sydney
Austrálie Přílet na letiště Sydney Kingsford Smith

Nejrychlejší cesta do města vede vlakem linky T8 (viz oficiální informace). Do centra Sydney dojedete za 14 minut. Vlak jezdí každých 5–10 minut od 5:00 do 0:00. Běžná jízdenka stojí 19,40 AUD ke všem terminálům. Na stanici si v pokladně pořiďte Opal Cardna kterou nahrajete vámi zvolený obnos (minimální částka je však 35 AUD, pokud chcete méně, zakupte si Opal Card v trafice v terminálu, kde lze dobít nejméně 10 AUD) a kterou dále můžete používat i pro cesty autobusem a dalšími městskými vlaky. 

Z letiště napříč a východní částí Sydney jezdí také autobus číslo 400, který využijete například k cestě na Bondi Beach. Linka jezdí každých 20 minut od 5:00 do 23:30. Směrem na západ pak lze využít linku číslo 420, viz mapa níže. Autobusy zastavují před všemi terminály, Opal card si lze zakoupit v trafikách WHS nebo Hudson News v terminálu, minimální částka k dobití je 10 AUD. V autobusu si kartičku přiložíte ke čtečce při nástupu i výstupu, jízdné v rozmezí 1,50 až 4,50 AUD se vám strhne dle ujeté vzdálenosti.

Noční dopravu zajišťuje autobusová linka N20 z centra (stanice Town Hall a Central). Ze stanice Town Hall odjíždí autobusy vždy v celou hodinu od 1:00 do 4:00, z letiště do centra vždy v XX:25 od 0:25 do 4:25. Linka zastavuje pouze u mezinárodního terminálu 1. Lze použít Opal Card.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1APbe9dt_BFVRg5OI0c3B20JezNA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Sydney Kingsford Smith

Zavřít boční panel
Melbourne
Austrálie Přílet na letiště Melbourne

Do centra Melbourne i do přímořských oblastí St. Kilda a Frankston v jižní části města vede nejpohodlnější spojení autobusy Sky Bus, který provozuje dvě oddělené linky. Jedna vede do centrální části Melbourne k hlavnímu nádraží, spoje jezdí každých 10 minut s provozní dobou 24 hodin. Jízda bude trvat asi 45 minut a stát 19 AUD

Druhá linka míří do jižních částí Melbourne (St. Kilda, Frankston, Mornington, ...) a nezastavuje nikde v centru. Cesta na jih trvá 90 až 120 minut.

Levnější je cesta městskou dopravou, kde máte na výběr lokální autobusy po okolí nebo linku 901 k nejbližší stanici vlaku „Broadmeadows“, odkud můžete pokračovat dál do centra a severních oblastí města. Taková cesta vám zabere asi 50 až 60 minut a zaplatíte 3,90 AUD.

Pro cestování MHD si musíte pořídit „myki“ kartu za 6 AUD, kterou si můžete dobít libovolnou částkou. Celodenní jízdné stojí 7,80 AUD, čistě pro cestu z / na letiště si koupíte jízdenku za 3,90 AUD, která je platná dvě hodiny na všechny typy dopravy.

U autobusových linek 478, 479 a 482 si dejte pozor na matoucí název jedné z konečných zastávek „Airport West“. Nejedná se totiž o hlavní letiště Melbourne, ale o nákupní centrum!

Přímé autobusy jezdí i do dalších okolních měst, více na webu dopravního podniku.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11waUgWcHmp_D5EhHNsj_Th6pax4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Melbourne

Zavřít boční panel
Šen Čen
Čína Přílet na letiště Šen-čen Bao'an

Do Shenzhenu

Nejrychlejší spojnicí s centrem města je metro hnědé linky 11. Vlaky metra jezdí od 6:30 do 23:00, cesta do města trvá asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte podle vzdálenosti, do centra města bude stát ¥8 / 30 Kč.

Další alternativou cest do města je několik přímých autobusových spojů do významných bodů města, viz mapa níže, pro detaily klikněte na čáru znázorňující jednotlivé linky.

Do Hong Kongu a Macaa

Přímo z letiště v Šen-Čenu se nachází přístaviště trajektů, které zajišťují přímé spoje do Macaa i Hong Kongu (jak na letiště, tak do centra). Lodě odjíždějí zhruba jednou za 2–3 hodiny a jednosměrná jízdenka vyjde zhruba na 200 RMB / 750 Kč. Plavba trvá asi hodinu a půl.

Levnější variantou je kombinace linek metra. Na letišti nastupte na hnědou linku směr centrum Shenzhenu, ve stanici Qianhaiwan přestoupíte na zelenou linku číslo 1 směr "Luohu" a pojedete až na konečnou, která je na hranici Číny a Hong Kongu. Za jízdenku z letiště na hranici zaplatíte ¥8 / 30 Kč. Po přechodu hraničního přechodu přejdete 100 metrů ke stanici "Lo Wu" hongkongského metra, kde nastoupíte na světle-modrou linku, kterou dojedete až do centra. Jízdenka vyjde na 40 HKD / 120 Kč. Celkem cesta zabere kolem dvou hodin.

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Šen-čen Bao'an