Opera v Sydney

Přes Peking a Hong Kong z Prahy do Austrálie. Letenky od 14 464 Kč

37 komentářů
2017-09-10T18:50:51+02:00

O akci

Cestovatelé dychtící po poznávání zaplesají nad nabídkou China Southern Airlines. Kombinací letenek s několika přestupy dosáhneme na cenu z Prahy do Sydney za parádních 14.464 Kč, přičemž letenky ideálně navolíte tak, abyste získali pár dní na prohlídku Pekingu, Šen-čenu, v závislosti na zvolené trase. Obdobná kombinace lze navolit i do Melbourne.

Upozorňujeme, že vyřízení čínského víza za 60 € (je vícevstupové, pokryje tak i cestu zpět) předem na ambasádě v Praze či Bratislavě je nutností! Vzhledem k vnitrostátnímu přeletu v Číně se na nás nebude vztahovat tranzitní vízum na 72 hodin zdarma, bohužel však ani 24hodinové vízum zdarma, které je aplikovatelné i při vnitrostátních přeletech. Od 1.9.2017 totiž vstupuje v platnost nepříjemná novinka, kdy při tranzitu přes letiště Guangzhou (CAN) nebo Shenzhen (SZX) nesmíme opustit tranzitní prostor. To však u vnitrostátních přeletů není možné a vzhledem k faktu, že jakákoliv zvolená trasa povede právě přes tato dvě letiště, vízum musíme zajistit předem. 

To ale úplně nevadí, ne? Přičteme-li k ceně za letenku 60 € za vízum do Číny (do Austrálie je pak vízum zdarma), dostaneme se na celkovou částku 16.040 Kč. A to je fajn na to, že se za odletem nemusíme hnát do Německa a poznáme hned dvě různé země. 

Nejlevnější letenky pořídíme na přelomu října a listopadu a během listopadu, částečně i na přelomu listopadu/prosince. Ceny se pohybují mezi 14.464 Kč a 15.800 Kč, termínů je málo, nebudete-li moct žádný najít, napište do diskuze a my se budeme snažit poradit.

Jak zvolit cestu?

Ideální bude se při cestě do Austrálie zastavit na pár dní v Pekingu, u zpáteční cesty se pak nejlépe zastavíme na pár dní v Šen-Čenu (Shenzhen), který poslouží jako výchozí bod pro cestu do Hong Kongu. Z letiště se tam dostanete metrem s přestupem na hranicích do dvou hodin. Platnost víza si zvolíte tak, aby vám pokryla i zpáteční cestu, cena je vždy jednotná (60 €) a lze navolit i více vstupů. 

  • Praha – Peking – Sydney – Šen-Čen – Praha od 14.464 Kč: první odkaz viz níže, 
  • Praha – Melbourne – Šen-Čen – Praha od 14.929 kč: druhý odkaz viz níže.

V případě zastávky v Hong Kongu musíte na ambasádě žádat o vícevstupové vízum (konkrétně tři vstupy), pokud se v Hong Kongu zastavit nebudete chtít, postačí dvouvstupové.

PRG/Praha
PEK/Peking PEK/Peking
SYD/Sydney SYD/Sydney
PRG/Praha
3x letenky
35 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
MEL/Melbourne MEL/Melbourne
SZX/Šen-čen SZX/Šen-čen
PRG/Praha
3x letenky
25 hodin letu (2 přestupy)
  • Ušetříš až 37 % oproti obvyklé ceně 23 000 Kč
  • Hledej v období Nejlevněji na přelomu října a listopadu, cca o tisícovku dráž pak v průběhu listopadu a prosince.
  • Čeká tě přestup na letišti Přestupy na letištích Amsterdam, Peking Capital a Kanton, na cestě zpět pak Šen-čen.
  • Poletíš s aeroliniemi Lety pod hlavičkou China Southern Airlines.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně letenky jsou dvě odbavena zavazadlo do 23 kg (každé z nich) + standardní příruční.

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Peking Capital, letiště Sydney, letiště Melbourne, letiště Šen-čen.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-09-10T16:38:57+02:00

37 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce