Přes Peking a Hong Kong z Prahy do Austrálie. Letenky od 14 464 Kč

3x
Před 4 měs

Jak akci využít?

Cestovatelé dychtící po poznávání zaplesají nad nabídkou China Southern Airlines. Kombinací letenek s několika přestupy dosáhneme na cenu z Prahy do Sydney za parádních 14.464 Kč, přičemž letenky ideálně navolíte tak, abyste získali pár dní na prohlídku Pekingu, Šen-čenu, v závislosti na zvolené trase. Obdobná kombinace lze navolit i do Melbourne.

Upozorňujeme, že vyřízení čínského víza za 60 € (je vícevstupové, pokryje tak i cestu zpět) předem na ambasádě v Praze či Bratislavě je nutností! Vzhledem k vnitrostátnímu přeletu v Číně se na nás nebude vztahovat tranzitní vízum na 72 hodin zdarma, bohužel však ani 24hodinové vízum zdarma, které je aplikovatelné i při vnitrostátních přeletech. Od 1.9.2017 totiž vstupuje v platnost nepříjemná novinka, kdy při tranzitu přes letiště Guangzhou (CAN) nebo Shenzhen (SZX) nesmíme opustit tranzitní prostor. To však u vnitrostátních přeletů není možné a vzhledem k faktu, že jakákoliv zvolená trasa povede právě přes tato dvě letiště, vízum musíme zajistit předem.

To ale úplně nevadí, ne? Přičteme-li k ceně za letenku 60 € za vízum do Číny (do Austrálie je pak vízum zdarma), dostaneme se na celkovou částku 16.040 Kč. A to je fajn na to, že se za odletem nemusíme hnát do Německa a poznáme hned dvě různé země.

Nejlevnější letenky pořídíme na přelomu října a listopadu a během listopadu, částečně i na přelomu listopadu/prosince. Ceny se pohybují mezi 14.464 Kč a 15.800 Kč, termínů je málo, nebudete-li moct žádný najít, napište do diskuze a my se budeme snažit poradit.

Jak zvolit cestu?

Ideální bude se při cestě do Austrálie zastavit na pár dní v Pekingu, u zpáteční cesty se pak nejlépe zastavíme na pár dní v Šen-Čenu (Shenzhen), který poslouží jako výchozí bod pro cestu do Hong Kongu. Z letiště se tam dostanete metrem s přestupem na hranicích do dvou hodin. Platnost víza si zvolíte tak, aby vám pokryla i zpáteční cestu, cena je vždy jednotná (60 €) a lze navolit i více vstupů.

 • Praha – Peking – Sydney – Šen-Čen – Praha od 14.464 Kč: první odkaz viz níže,
 • Praha – Melbourne – Šen-Čen – Praha od 14.929 kč: druhý odkaz viz níže.

V případě zastávky v Hong Kongu musíte na ambasádě žádat o vícevstupové vízum (konkrétně tři vstupy), pokud se v Hong Kongu zastavit nebudete chtít, postačí dvouvstupové.

Letenky

Běžná cena: 23 000 Kč
+4
 • Praha - Peking
 • Peking - Sydney
 • Sydney - Praha
Letenka 1
PRG - PEK
Letenka 2
PEK - SYD
Letenka 3
SYD - PRG
 • 3x letenka
 • Na Říjen - prosinec
 • 2 přestupy
 • 35 hodin letu

Cena od 14 464 Kč 

Vyhledej letenky od 14 464 Kč

cestujlevne.com

+4
 • Praha - Melbourne
 • Melbourne - Šen-čen
 • Šen-čen - Praha
Letenka 1
PRG - MEL
Letenka 2
MEL - SZX
Letenka 3
SZX - PRG
 • 3x letenka
 • Na Říjen - prosinec
 • 2 přestupy
 • 25 hodin letu

Cena od 14 929 Kč 

Vyhledej letenky od 14 929 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 10. 09. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 23 000 Kč. Ušetříš přibližně 37 %.

Platnost

Platí do aktualizace tarifu.

Termíny

Nejlevněji na přelomu října a listopadu, cca o tisícovku dráž pak v průběhu listopadu a prosince.

Přestup

Přestupy na letištích Amsterdam Schiphol, Peking Capital a Kanton Baiyun, na cestě zpět pak Šen-čen Bao'an.

Dopravce

Lety pod hlavičkou China Southern Airlines.

Zavazadla

V ceně letenky jsou dvě odbavena zavazadlo do 23 kg (každé z nich) + standardní příruční.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

37 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Ahoj, chtěla by se zeptat, sháním zpáteční let z Prahy do Sydney...odlet třeba 23.12.2017 návrat 5.1. nebo 6.1.2018. Nějaká rada? :)

Avatar uživatele

Dobrý den, shanim neco na přelomu prosince/ledna či první týden v lednu a zpět tak za 24 dní od odletu. Mohli byste se mi prosím podívat? Děkuji

Avatar uživatele

už vidím, že se někdo ptal. Nicméně děkuji.

Avatar uživatele MatoZV

Ahojte, neviete aky moze byt dovod preco Cina zrusila bezvizovy styk na kratke stopoveri v Kantone? My sme to vyuzili na super prechadzky mestom 30 kilometrove vzdy pri lete s China Southern na Novy Zeland. Je to skoda:-(

Avatar uživatele MatoZV

Hladam to na nete a neviem to najst.

Zmenilo sa nieco na tomto prosim?

https://www.tripadvisor.com/Trav...nsits.html

Bohužel na netu nikde nenajdeš žádné souhrnné a akutální informace o čínské vízové politice. Důležité je řídit se tím, čím se řídí aerolinky, tedy Timaticem. Jak píše pavelp níže, v současnosti není možné využít 24hodinový transit na letištích Guangzhou, Shenzhen, Fuzhou, Mudanjianh, Urumči a Yanji.

Pokud se ale letí bez vloženého vnitrostátního letu, tedy například Amsterdam-Guangzhou-Sydney, i nadále platí 72hodinové tranzitní vízum zdarma.

Avatar uživatele pavelp

Tak ta poslední informace není pravdivá. Z TIMATICu úplně zmizela jakákoliv informace o 72 a více hodinových transferech. Jakékoliv opuštění mezinárodního transfer prostoru na dobu delší než 24 hodin tedy již bez víza v pase před odletem není povolené a to na žádném letišti!

Pak tedy jedna ruka neví, co dělá druhá. Na čínské ambasádě v Praze, stejně jako u China Southern mi tvrdili, že jsou nějaké změny v tranzitních vízech, ale 72, resp. 144hodinová stále platí.

Avatar uživatele pavelp

V TIMATICu to pro občany České Republiky zmizelo. Je možné, že zúžili okruh národností, kterým to povolují... Anebo jde o 2 kroky změn, které proběhly postupně a dnes už by Ti v China Southern řekli něco jiného...

Avatar uživatele Gigo15

Dle FlyerTalk:

NOTE: Effective end August 2017, 24 hour TWOV allowing entry into China is no longer available at Guangzhou (CAN). Passengers may transit CAN for direct international connections but may not leave the sterile area of the airport (ie, may not enter China). International itineraries involving connections with domestic flights domestic flights in China are no longer possible via CAN.

https://www.flyertalk.com/forum/...d-230.html

Ale nadále je tam 72 hour TWOV:

72 Hour TWOV: available in selected cities, and only available if you fly non-stop into and out of China (no transits, ‘technical stops’ or connections are allowed inside China).

Passport holders from select countries are eligible for this scheme. Check your eligibility against the TIMATIC excerpt at the end of this wiki.

The number of cities offering 72 hour TWOV continues to expand slowly and the table below will be updated once cities appear in TIMATIC.

The 72 hour period is measured differently depending on which city you transit as outlined in the table below.

Caution: Most airline staff rely on TIMATIC to determine if you can board the aircraft. If the city you wish to fly to does not appear in TIMATIC, you may be refused boarding even if the city states it has officially launched 72-hour TWOV. Cities which fall into this category are listed separately in the table below.

Quote:

72-hour TWOV – time measured from 00:01 the day after you arrive

A number of cities count the commencement time for TWOV from 00:01 the day after you arrive.

These cities are: Changsha (CSX), Chengdu (CTU), Chongqing (CKG), Dalian (DLC), Guangzhou (CAN), Qingdao (TAO), Tianjin (TSN), Wuhan (WUH), Xi'an (XIY) and Xiamen (XMN)

Avatar uživatele pavelp

Důležité není, co se píše na flyertalk, kde je to zkontrolované podle nějakého minulého okamžiku a pro nějakou náhodně zvolenou národnost, ale co je skutečně v TIMATICu v tuto chvíli pro občany České Republiky. Tento výpis z TIMATICu jsem postnul do jiného komentáře níže a je z něho patrné, že ČEŠI v TUTO CHVÍLI 72h a 144h tranzit v Číně využít nemohou a to ani v Guangzhou, ani nikde jinde. Mimochodem, ani před změnou nebyl 72h tranzit dostupný pro všechny národnosti.

Avatar uživatele Gigo15

Pokud se jde do TIMATICu přes Unted Airlines (link https://www.united.com/web/en-US...?i=TIMATIC), tak informace ohledně 72 hour visa tam je:

Kopie z TIMATICu dnes ráno:

China - Transit Visa

Visa required.

Transiting without a visa is possible for:

Holders of confirmed onward air tickets in transit through Guangzhou (CAN) to a third country, for a max. transit time of 24 hours.

Nationals of Czech Rep. holding confirmed onward airline tickets to a third country, if arriving in and departing from the same city:

at Changsha (CSX), Chengdu (CTU), Chongqing (CKG), Dalian (DLC), Guangzhou (CAN), Qingdao (TAO), Tianjin (TSN), Wuhan (WUH), Xi'an (XIY) or Xiamen (XMN) for a max. transit time of 72 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry.

All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or other documents accepted to enter China (People's Rep.). .

Pro Šanghaj Pudong (PVG):

China - Transit Visa

Visa required.

Transiting without a visa is possible for:

Holders of confirmed onward air, cruise or train tickets for a max. transit time of 24 hours. Transit incl. multiple stops within China (People's Rep.), with a total transit time of max. 24 hours, is permitted. They must travel to a third country.

Nationals of Czech Rep. holding confirmed onward air, cruise or train tickets to a third country, arriving and departing from any one of the following locations: Hangzhou (HGH), Nanjing Lukou (NKG), Shanghai Hongqiao (SHA) or Shanghai Pudong (PVG) for a maximum of 144 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry.

This also applies to passengers traveling from/to Shanghai Port International Cruise Terminal, Shanghai Wusongkou International Cruise Terminal and Shanghai Railway Station.

All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or other documents accepted to enter China (People's Rep.). .

Z toho vyplývá v tuto chvíli:

- v Guangzhou je možný mezinárodní transit do 24 hodin, ale nelze opustit tranzitní prostor (mezinárodní let - Guangzhou - mezinárodní let do 24 hodin)

- pokud je vložený vnitrostání let v Číně z Guangzhou, vízum je nutné

- tranzit 72 hodin je možný, ale zřejmě od 00:01 následujícího dne po dni příletu pro Guangzhou

- před odletem si vytisknout TIMATIC a mít to u odbavovací přepážky (předpisy se mění)

Avatar uživatele pavelp

Je to zvláštní. Přes United to také vidím, TIMATIC zobrazení přes stránky Emirates ukazují jen ten tranzit do 24h. Jeden z nich má tedy neaktuální údaje a nevíme který. V tuto chvíli bych to tedy osobně (bez písemného ujištění aerolinky) neriskoval.

Avatar uživatele Gigo15

China Southern mi na výslovný dotaz napsali:

we suggest you inquire for the "Immigration department ",sorry for the inconvenience please understanding.

Pochybuji, že najdu na netu ověřené informace od "immigration department" v anglckém jazyce.

Avatar uživatele pavelp

Prosím, proč je v nadpisu a textu Hong Kong, když jsou letenky přes Shenzhen? Tyto 2 města od sebe dělí hranice a pasová/vízová kontrola a do Hong Kongu (na rozdíl od Shenzhenu) není potřeba vízum! Je to velice matoucí...

Tak vzhledem k zastávce v Shenzhenu se asi většina lidí do toho Hong Kongu pojede podívat. Mj. právě kvůli absenci vízové povinnosti. A vízum do Číny je potřeba tak jako tak, to je popsáno v textu, zaplatíme za něj 60 €, ať už Hong Kong navštívíme nebo ne.

V sobotu jsem se vracel z Kuala lumpur přes Shenzen do Pekingu a dál do Prahy, víza jsem neměl a chtěl využít transit 24. O změně jsem nevěděl, do letadla mě nepustili a musel jsem koupit novou letenku. Myslíte, že je nějaká šance na reklamaci???

Avatar uživatele pavelp

Šance na reklamaci je v podstatě nulová, zajistit si potřebné doklady pro cestu je vždy zodpovědností cestujícího.

Navíc v tomto případě byly víza potřeba i před změnou.

Podle Timaticu byla zrušena možnost tranzitu na více než 24h, tak jak byla dříve. V případě tranzitu do 24h byla zrušena tato možnost v Guangzhou (Kanton). V Shenzhenu tato možnost nikdy nebyla povolena ani před změnou.

Avatar uživatele

A mohu poprosit na odkaz kde je ta zmena od 1.9. pro Kanton zapsana? Nemuzu to najit ani na strankach ambasady, ani na jinych oficialnich strankach.

Žádné oficiální stránky v tomto směru bohužel neexistují, na webu ambasády je info značně neaktualizované. Každopádně změna byla zanesena do Timaticu (zjednodušeně řečeno databáze vízových povinností, kterými se řídí aerolinky) a tím je to dáno. China Southern Airlines na přímý dotaz odpověděli toto:

"Hi Krystof,

The new policy prohibits passengers transiting in Guangzhou and Shenzhen to leave the sterile transit zone if their transit time is under 24 hours. Hence the multi-stop domestic transit is also banned by Guangzhou immigration because you have to leave sterile transit zone when transfering between international and domestic flight."

Avatar uživatele pavelp

Oficiální údaje z TIMATICu je možné najít např. tady:

https://www.emirates.com/cz/czec...ments.aspx

Je potřeba tam naklikat státní občanství Česká Republika a Tranzitní země Čína (destinace libovolná)

Je tam uvedeno v tuto chvíli toto:

Tranzit - China (People's Rep.) (CN)

Visa

Visa required.

TWOV (Transit Without Visa):

Holders of confirmed onward air, cruise or train tickets for a max. transit time of 24 hours. Transit incl. multiple stops within China (People's Rep.), with a total transit time of max. 24 hours, is permitted. They must travel to a third country. •Transit without visa (TWOV) is not possible at Fuzhou (FOC), Mudanjiang (MDG), Shenzhen (SZX) and Yanji (YNJ).

•This does not apply at Urumqi (URC).

•This does not apply at Guangzhou (CAN).

All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or other documents accepted to enter China (People's Rep.). .

Avatar uživatele Gigo15

Jsem z toho zmatený.

V Timopaticu jsem našel tuto formulaci:

China - Transit Visa

Visa required.

Transiting without a visa is possible for:

Holders of confirmed onward air tickets in transit through Guangzhou (CAN) to a third country, for a max. transit time of 24 hours.

Nationals of Czech Rep. holding confirmed onward airline tickets to a third country, if arriving in and departing from the same city:

at Changsha (CSX), Chengdu (CTU), Chongqing (CKG), Dalian (DLC), Guangzhou (CAN), Qingdao (TAO), Tianjin (TSN), Wuhan (WUH), Xi'an (XIY) or Xiamen (XMN) for a max. transit time of 72 hours, starting from 00:01 on the day following the day of entry.

All transiting passengers are subject to a check by immigration. Passengers in transit must hold passports or other documents accepted to enter China (People's Rep.). .

Pochopiil jsem z toho dobře, že 24 hodinový tranzit v Kantonu bez víza je možný?

Jedná se o tranzit přes Kanton (CAN), kdy přiletám z cizí země a odlétám ze stejného letitště Kanton do jiné třetí země (Evropa). Není tam další tranzit na území pevninské Číny.

Děkuji předem.

To ano, pokud není žádný další tranzit po Číně, víza v Kantonu netřeba.

Avatar uživatele

Dobrý den, s kamarádem chceme letět 1. nebo 2. prosince do Sydney s návratem někde okolo 20-23 prosinec. Myslíte, že tam najdeme i na tento termín něco zajímavého? Všude, co jsem se díval na tyto termíny, tak letenky začínají někdo okolo 23 000Kč. Děkuji za odpověď, Oola

Dobrý den, funguje bohužel jen do půlky prosince, po 15. už je cena skutečně vyšší.

Avatar uživatele

Hezký den, děkuji za odpověď. Kdyby jsme se bavili s návratem dejme tomu třeba toho 15.12., tak se cenově můžeme pohybovat kde? Děkuji za odpověď

Avatar uživatele

Dobry den.

Mame od vas uz 4 mesice koupene letenky do Sydney s China Southern Airlines, kdy se leti Praha-Amsterdam-Peking-Kanton-Sydney. Odlitame ted ve ctvrtek a vracime se 6.10.2017. O viza jsme nezadali, ze automaticky vyuzijeme tranzitni viza, ptz vzdy odletame 20 24 hodin ze zeme. Plati ted ale ze viza potrebujeme, ptz letime pres Kanton? A jde to jeste nejak vyridit do ctvrtka?

Dobrý den, do čtvrtka se to pravděpodobně nestihne, každopádně letenku jste kupovali za jiných podmínek, kontaktoval bych prodejce a zeptal se na možnosti, aerolinka by vás mohla přehodit na spojení, které podmínky tranzitu splňuje,

Do čtvrtka se 100% vízum vyřídit nestihne. Aerolinka by vás měla přehodit na jiný routing, řešte s prodejcem.

Avatar uživatele pavelp

Pokud je bodem vstupu do Číny Peking, lze využít 24h tranzit i když je pak odlet z Číny v Kantonu.

Otázka je routing v opačném směru, to ale z příspěvku není 100% jasné

Avatar uživatele

Ahoj, je mozna i nejaka forma letu kolem 14.prosince s navratem pred nebo po Novem roce?

Dik. Michal

Ahoj, jen do poloviny prosince, cokoliv přes Nový rok kamkoliv bývá řádově i o desítky procent dražší a lepší cenu nelze čekat.

Avatar uživatele

Plati pouze na letosek? Dekuji moc Iv.

Pouze uvedené termíny, tj. říjen-počátek prosince.

Avatar uživatele

Ahoj, nevíte zda je možné najít i nějakou letenku na leden, zhruba na měsíc pobytu?

Díky

Ahoj, na leden zatím nikoliv, uvidíme, třeba se v průběhu času ještě něco objeví ;)

Avatar uživatele

Tohle je bomba, diky. Divam se letos, abych videl jak vypadaj nabidky, ale budu presne tohle potrebovat presne za rok, takze drzte palce :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

A už tam budem?

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam jsi ještě nebyl!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Hurá za zážitky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Čína Přílet na letiště Peking Capital , Šen-čen Bao'an

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Peking Capital
Průvodce pro letiště Šen-čen Bao'an

Zavřít
Ikona pinu
Austrálie Přílet na letiště Sydney Kingsford Smith , Melbourne

Země protinožců

Austrálie je země podobná žádné jiné. S určitostí to bude vaše životní dovolená, na níž budete vzpomínat a o které budete vyprávět celý život. Austrálie je rozmanitá paleta barev, země Krokodýla Dundee, opálového bohatství a dlouhých písečných pláží. Dobrodružství je přesně tam, kde ho hledáme. Nestačí o tom číst, musíte to zažít.

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Sydney Kingsford Smith
Průvodce pro letiště Melbourne