Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Exotickou novinkou na poli organizovaných zájezdů je Senegal, který se po dlouhé covidové pauze znovu otevřel turismu. Létat se začne 17.5. jednou týdně přímým letem z Prahy, a to do dvou resortů na pobřeží Atlantiku:

Toužíte-li po exotické dovolené bez turistů, je Senegal právě teď tou nejlepší volbou. Počasí v Senegalu hlásí stabilní teploty okolo 28 °C a jasnou oblohu.

Pro vstup do Senegalu je vyžadován test nebo očkování.

Sdílej akci s přáteli

Akční zájezd

Senegal
Senegal s all-inclusive
Senegal
Letecky 4 hvězdičky All-inclusive

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele TomAJerry
TomAJerry

dofuam ze takove nabídky budou červen, červenec, asi 1000 lepsi nez za 20 tisic pro jednoho do řecka

Odpovědět
před 15 dny
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Na týden je tam atrakcí dost. Koukla jsem na mapu a nedaleko Dakaru je ještě růžové jezero Retba. Za tuhle cenu na týden bych neváhala, ale bohužel jsem zaměstnaná a až do září má rozplánovanou dovolenou a koupené letenky. Rozhodně je to ale krásný tip na chladné měsíce, no ale pořád mám strach, že na podzim se zase všichni zblázní z covidu :(

Odpovědět
před 15 dny

Jo ale doprava vlastní do Afriky

před 15 dny
Avatar uživatele
Jakub Langer
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 357 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-05-12T17:14:49+02:00)

Řekl bych, že zájezd od CK je spojení dopravy, ubytování, stravování, popř. nějakého animačního programu. A přímý let z Prahy do Dakaru vypadá na SW.

Tu lokalitu La Somone jsme jednou viděli zblízka, když jsme na loďce přepluli z restauračky Rasta-bar na protějším břehu řeky. Kousek od senegalského nej plážového letoviska Saly. Na relax asi fajn, pár aktivit v okolí se jistě také najde (Dakar, Saly, rezervace Bandia, město z mušlí Fadiouth) , stále v Sahelu. V jistých obdobích zelenější Gambia 🇬🇲 a Casamance 🇸🇳 jsou už celkem daleko, to by bylo jedině na jinej trip ...

Přidat odpověď
před 15 dny
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 24%
Tam chceš!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Hurá za zážitky!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Jedem!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To bude jízda!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Senegal
Senegal

Paříž západní Afriky

Senegal je zemí „Tarangy“, což v řeči senegalských kmenů doslova znamená „Radostná pohostinnost“– základem zdejší kultury je totiž úcta k druhému. V Senegalu se stále tančí, lidé jsou tu usměvaví a bývá nazýván bránou do Afriky nebo Paříží západní Afriky.

Senegal je rozmanitou zemí – najdete zde pouště (např. Lompoul desert na severu země), krajinu s baobaby, nádherné pláže (občas ale dost znečištěné odpadem), které jsou protkané chráněnými deltami obrovských řek (celé západní pobřeží – Saloum Delta National Park, Langue de Barbarie National Park) a množstvím barevných loděk – tzv. pirog. Najdete zde i největší ornitologické rezervace na africkém kontinentu (Djoudj National Bird Sanctuary), rozlehlé vnitrozemské národní parky (Niokolo-Koba National Park) a zachovalé koloniální městečka (ostrov Goree, Saint-Louis). 

Tato země také vyniká podmanivou hudbou nejznámějšího afrického hudebníka Youssour N'Doura a hrou na bubny djembe.  

Nedaleko hlavního města Dakaru najdete nejzápadnější místo celé Afriky – tzv. Zelený mys. Poblíž je památkově chráněný ostrov Gorée, nechvalně proslulý ojedinělým Domem otroků (francouzsky Maison des esclaves) – památníkem obětem otroctví. Právě odsud mířily za Atlantik miliony otroků z celého černého kontinentu.

V Senegalu najdete i české stopy – první významný památník k uctění milionů unesených Afričanů z afrického kontinentu do otroctví navrhli Češi Martin Gudev z Atelieru G a Bořek Šípek. Mémorial de Gorée měl být postaven na útesu v hlavním městě Senegalu, Dakaru, ale nebyl nikdy realizován. Úspěšnější je asi mise českých přírodovědců, kteří odborně i edukačně působí v národním parku  Niokolo-Koba a podílejí se na programu záchrany největších antilop na světě – antilopa Derbyho.

Musíme zmínit i negativa země: Senegalem progresivně postupuje obrovské znečištění krajiny (odpad se částečně sbírá pouze v Dakaru, Saint-Louis a na ostrově Gorée) – a to včetně nádherných pláží a obrovských ploch ve vnitrozemí.

Turisté jsou neustále v obležení neodbytných prodavačů suvenýrů a také všelijakých dalších lovců turistů.

Příjem z turistů tvoří velkou položku místního hospodářství, a proto se připravte na velmi vysoké ceny vstupného všude tam, kam jako turisté zamíříte (národní/ornitologické parky, muzea, restaurace, hotely, taxi či lodní doprava). Vždy se setkáte s různými cenovými relacemi pro místní (resident) a turisty (non resident). Senegal není žádná laciná Afrika. 

Průvodce pro Senegal