Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Poznejte kulturní a náboženské kontrasty Svaté země, vydejte se do Jeruzaléma ke Zdi nářků, na Olivovou horu nebo k Mrtvému moři. S dnešní 20% slevou u WizzAiru se do Izraele dostanete doslova za pár šupů.

Nejlevnější zpáteční letenka z Prahy do Tel-Avivu je k mání za 1.654 Kč, cena je podmíněna vlastnictvím nebo nákupem ročního členství Wizz Discout Club, o němž píšeme podrobněji v tomto článku.

  • Letenku Praha - Tel-Aviv rezervujte na www.wizzair.com
  • 22. - 29. května za 1.654 Kč
  • 15. - 22. května za 1.734 Kč
Na cestu byste si měli vystačit s malým kabinovým zavazadlem, které může mít maximálně 42 × 32 × 25 cm bez omezení hmotnosti. Ostatní zavazadla, jako je větší kabinové nebo zapsané, jsou za příplatek.

Pátrání po cenných a užitečných informacích ohledně dopravy v Izraeli vám ulehčí následující tipy a postřehy:

od čtenářky Martiny:

- doprava Jerusalém – Mrtvé moře (Ein Gedi): z centrálního autobusového nádraží jezdí autobusy cca jednou až dvakrát za hodinu (busy 486 a 421) každý den kromě šabatu, autobus staví u cesty jen pár metrů od moře, přístup k moři v Ein Gedi je zdarma, cesta stojí 80 šekelů zpáteční

- šabat: během soboty není možné se v Jerusalémě dostat ke Zdi nářků a na Chrámovou horu, zbytek Starého města je přístupný, Olivová hora také.

Další informace naleznete v našem diskuzním fóru, kde můžete svými radami přispět i vy, pokud jste už ve Svaté zemi byli.

TIP: Narazili jsem na zajímavý web Čecha, který střídavě žil(žije) v Izraeli

Tento web je bezednou studnou vyčerpávajících informací o Izraeli od A do Z. Nemusíte se ani shánět po knižním průvodci.

[start][zeme]Izrael[/zeme][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][isr][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Chogori
Chogori

Ahoj, myslíte, že se ještě letos objeví akce na TLV na duben/květen (tak do 2.5 tis). Jedno jestli z PRG/BUD/KTW... Díky.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele hhmusic
hhmusic

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/363473-pri-teroristickem-utoku-v-jeruzaleme-bylo-zraneno-pet-zen.html Nepodceňujte tam tu situaci, nebo buďte opravdu maximálně obezřetní.

před 7 lety
Avatar uživatele adresa.na.spam
adresa.na.spam

Naopak, nedělejte si ze situace tam žádnou hlavu. A to se považuji za obezřetného člověka...

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele obywan
obywan

Sleva 20% je dnes na všechny lety? Sleva platí i když budu kupovat členství zároveň s letenkama? Potřebuju letenku BRQ-EIN a cena se mi ukazuje stejná jako před pár dny bez slevy :(

před 7 lety
Avatar uživatele
Radek Matějka

Oby: členství koupíš po vybrání letu. Vybírej pečlivě, některé dny jsou dražší, jiné naopak za pár korun.

před 7 lety
Avatar uživatele
Radek Matějka

Například 29.5. odlet a 15.6. návrat celkem za 535Kč (plus členství 899Kč, pokud ho nemáš koupené z předešlých letů). Za 535Kč se nedostanu ani do Brna na letiště, to je prostě paráda :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele mkracalikova
mkracalikova

Prosím, ta sleva 20% se odečte z ceny letenky pro členy klubu,že? Tj. z té slevněné. je to tak? Kdy se mi ta sleva objeví? Jak mám postupovat, když ještě v tuto chvíli členství nemám ale ráda bych si ho s letenkou koupila, aby se dala sleva uplatnit? Děkuji

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Markéto, když vyhledáte letenku, vidíte hned dvojí ceny, nahoře "neklubová" a pod ní "klubová" s již započtenou slevou, členství lze vybrat níže, bude připočteno k nákupu s klubovými cenami letenek.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele sinful.girl
sinful.girl

:D ježiš za 3200 do izraele přímo z prahy s kuframa a ještě je vám to moc:D tak si kupte lístek na tramvaj letěla bych hned, kdyby to bylo o pár měsíců později

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele karel.rakos
karel.rakos

to petr: muzes se checkinout online a pak jenom zahodit na letisti zavazadlo na pas a neplatit checkin to turner: mivali levnejsi zavazadlo na kratky lety a do ISR bylo vzdycky drazsi, ale nevim, mozna to zmenili

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele petr.novotny111
petr.novotny111

Měl bych prosím jeden dotaz, pokud si u wizzairu dokoupím velké zavazadlo, které se běžně odbavuje u checkinu, mohu zároveň zaškrtnout online checkin, který je zdarma? To znamená je v ceně zavazadla i jeho odbavení, nebo v případě, kdy mám větší zavazadlo musím ho zaplatit a zároveň si zaplatit checkin na letišti? Děkuji moc

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele adresa.na.spam
adresa.na.spam

Já teda platil 1500 za zavazadlo vždycky..Nikoli podle délky letu. Ale my lovci letenek jsme už zvyklí se máčkout do příručního :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele karel.rakos
karel.rakos

cena uplne super, akorat bacha, wizzair charguje zavazadla podle delky letu a do izraele jeden checkin prijde asi na 800 stovek za jednu cestu, takze pokud neletite s malym prirucnim, pripocitejte si jeste 1600.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
Bosa
ušetříš až 67%
A už tam budem?
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Tam chceš!
Borobudur
ušetříš až 59%
To bude jízda!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Jeruzalém
Izrael

Země protikladů a poznání

Dle našeho názoru by návštěva Izraele měla být povinná pro každého z nás. Rozšíří nám obzory a otevře oči dokořán. Pokud se rozhodnete tuto zemi navštívit, domníváme se, že vás obohatí nábožensky, politicky, ale i lidsky.

Průvodce pro Izrael