Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Se společností JetairFly můžete v listopadu a prosinci navštívit Zanzibar - exotický ráj s krásným průzračným mořem, bohatým podmořským světem, bílými písčitými plážemi a s vůní koření. Letenky z Bruselu na Zanzibar jsou k dispozici již za 300 € + rezervační poplatek 30 €. Tento poplatek za rezervaci se rozpočítá mezi celkový počet spolucestujících.

V ceně je zahrnuto odbavené zavazadlo do maximální hmotnosti 20 kg.

  • Rezervuj letenku Brusel - Zanzibar za 300 € / 8.235 Kč (jetairfly.com)
  • K celkové částce je přidán rezervační poplatek 30€ nezávisle na počtu osob
  • Cestovní období: listopad a prosinec 2014
  • Ubytování na Zanzibaru můžete porovnat zde >>
  • Cestovní pojištění si pro vaši dovolenou na Zanzibaru můžete sjednat zde >>

Jak se dopravit do Bruselu?

Do Bruselu se levně dopravíte z Prahy i Bratislavy se společností Ryanair na letiště Charleroi. Zároveň počítejte s nutným přejezdem mezi letišti Charleroi (přílet Ryanairu) a hlavním bruselským letištěm Zaventem. Přímo na Zaventem létá Brussels airlines nebo ČSA.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele urtica
urtica

Ahoj vsichni! Cetla jsem, ze Zanzibar je prevazne muslimska zeme. Proto jsem se chtela zeptat, jestli myslite, ze je dobrej napad, abych tam jela sama. Koncem rijna a zacatkem listopadu budu mit volno a strasne bych chtela nekam jet, ale zas neni spolucestujici. Nejakej tip?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele zuzpro
zuzpro

je to prosím prímý let? Brusel-Zanzibar? Dekuji

před 7 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Dobrý den Zuzko, ano jedná se o přímý let.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Jan Macoun
Jan Macoun

Na Zanzibaru jsem byl letos. Cena víz sedí a očkování je nutné pouze na pevnině. Na ostrov NE (pokud je to let s mezipřistáním ve smětu tam na pevninu, tak také ano). Případné dotazy na Zanzibar (ceny, ubytování, ...) rád řeknu.

před 7 lety
Avatar uživatele michalplesnik
michalplesnik

Ahoj Honzo, rád si nechám něco doporučit. Přemýšlím o dovolené na začátku listopadu. Máš nějaké typy kde bydlet - hotel, pokoj, bungalolov? Jak je to tam s cenami za jídlo nebo další služby? A jak se dopravit z letiště na ubytování? Děkuji Ti.

před 7 lety
Avatar uživatele ejahnicky
ejahnicky

Ahoj Honzo, na Zanzibar letíme v prosinci, ale přes Tanzánii, 3 dny budeme v Dar Es Salamu. Rád bych se zeptal na pár rad : jídlo na Zanzibaru, ceny, možnosti, výlety a přesun z Dar Es Salamu na Zanzibar. Díky moc za info

před 7 lety
Avatar uživatele martina.libricka
martina.libricka

AHojda, nejlépe asi letět se Zanair. Ona asi jiná možnost ani není, chceš-li letět.

před 7 lety
Avatar uživatele ondra.stolar
ondra.stolar

Mám opačné zkušenosti - nikde v Tanzanii ani Keni očkovací průkaz nekontrolovali, ale jakmile jsem dorazil trajektem na Zanzibar, ihned ho po mě chtěli. Byl zde dotaz na jídlo - rozhodně mořské plody, které tu vaří všude - z mé zkušenosti jediná surovina, kterou na východě Afriky umí opravdu dobře zpracovat. Velkým zážitkem byla návštěva této restaurace: http://www.therockrestaurantzanzibar.com/. Co se týká cen obecně, dražší než Tanzanie, levnější než Keňa.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele
Tomáš Ludvík

Ahoj, kolik času je dobré mít na přestup v Bruselu? Je možné to stihnout za 2:30? Diky za radu

před 7 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Tomáši, z Charleroi to na Zaventem nestihneš. Při příletu na Zaventemu (BRU) ano.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele ivo_1
ivo_1

Přidal bych, že vstupní poplatek do země je $50, výstupní $49 a pro vstup je potřeba mezinárodní očkovací průkaz s údajem o platném očkování proti žluté zimnici (Yellow fever)

před 7 lety
Avatar uživatele Raven
Raven

O očkování v Tanzanii jsem našel tohle: Od 3.2.2011 je nově zavedeno očkování proti žluté zimnici. Ministerstvo zdravotnictví Tanzanie toto opatření vydalo na základě výskytu žluté zimnice v severní Ugandě jež je cca 1800 km od Zanzibaru. Klient, který letí přímým letem z Evropy, tak očkování nemusí mít. Klient, který naopak má mezipřistání např. v Africe (Keňa), Jižní Americe, kde opouští letadlo a čeká v tranzitním prostoru, tak musí být očkován. Při cestě do této destinace je potřeba mít s sebou i očkovací průkaz s potvrzením o očkování. Bude-li očkování prošlé (má platnost 10 let), tak klient bude očkován přímo na letišti ve speciálním zdravotnickém stánku injekcí do ramene. Poplatek za očkování činí 40 USD / osobu.

před 7 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

WHO už uznala celoživotní platnost očkování proti žluté zimnici, ale některé státy stále mohou vyžadovat po 10 letech přeočkování: http://www.who.int/ith/vaccines/yf/en/

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Linda.Paterova
Linda.Paterova

Ahoj, ráda bych se zeptala jestli jsou v této ceně letenky i kolem druhé poloviny prosince? :) Děkuji

před 7 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Lindo, zde jsou dostupné termíny -> https://www.jetairfly.com/en/last-minute/all-airports/zanzibar Akční cena je i pro odlet 8. nebo 15.12. a návrat 16. nebo 23. 12. ;-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
To musíš vidět!
Jambiani
ušetříš až 39%
Všude dobře, co doma!
Enna
ušetříš až 71%
Honem, dokud jsou místa!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam chceš!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Tanzanie
Tanzanie

Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Průvodce pro Tanzanie