Tanzanie: letenky z Bruselu na Zanzibar - 8.235 Kč.

Tanzanie
Před 3 lety

Jak akci využít?

Se společností JetairFly můžete v listopadu a prosinci navštívit Zanzibar - exotický ráj s krásným průzračným mořem, bohatým podmořským světem, bílými písčitými plážemi a s vůní koření. Letenky z Bruselu na Zanzibar jsou k dispozici již za 300 € + rezervační poplatek 30 €. Tento poplatek za rezervaci se rozpočítá mezi celkový počet spolucestujících.

V ceně je zahrnuto odbavené zavazadlo do maximální hmotnosti 20 kg.

  • Rezervuj letenku Brusel - Zanzibar za 300 € / 8.235 Kč (jetairfly.com)
  • K celkové částce je přidán rezervační poplatek 30€ nezávisle na počtu osob
  • Cestovní období: listopad a prosinec 2014
  • Ubytování na Zanzibaru můžete porovnat zde >>
  • Cestovní pojištění si pro vaši dovolenou na Zanzibaru můžete sjednat zde >>

Jak se dopravit do Bruselu?

Do Bruselu se levně dopravíte z Prahy i Bratislavy se společností Ryanair na letiště Charleroi. Zároveň počítejte s nutným přejezdem mezi letišti Charleroi (přílet Ryanairu) a hlavním bruselským letištěm Zaventem. Přímo na Zaventem létá Brussels airlines nebo ČSA.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele urtica

Ahoj vsichni! Cetla jsem, ze Zanzibar je prevazne muslimska zeme. Proto jsem se chtela zeptat, jestli myslite, ze je dobrej napad, abych tam jela sama. Koncem rijna a zacatkem listopadu budu mit volno a strasne bych chtela nekam jet, ale zas neni spolucestujici. Nejakej tip?

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele zuzpro

je to prosím prímý let? Brusel-Zanzibar? Dekuji

Přidal se 30. 10. 2014
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele Vendy

Dobrý den Zuzko, ano jedná se o přímý let.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 3 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Jan Macoun

Na Zanzibaru jsem byl letos. Cena víz sedí a očkování je nutné pouze na pevnině. Na ostrov NE (pokud je to let s mezipřistáním ve smětu tam na pevninu, tak také ano). Případné dotazy na Zanzibar (ceny, ubytování, ...) rád řeknu.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele michalplesnik

Ahoj Honzo, rád si nechám něco doporučit. Přemýšlím o dovolené na začátku listopadu. Máš nějaké typy kde bydlet - hotel, pokoj, bungalolov? Jak je to tam s cenami za jídlo nebo další služby? A jak se dopravit z letiště na ubytování? Děkuji Ti.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele ejahnicky

Ahoj Honzo, na Zanzibar letíme v prosinci, ale přes Tanzánii, 3 dny budeme v Dar Es Salamu. Rád bych se zeptal na pár rad : jídlo na Zanzibaru, ceny, možnosti, výlety a přesun z Dar Es Salamu na Zanzibar. Díky moc za info

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele martina.libricka

AHojda, nejlépe asi letět se Zanair. Ona asi jiná možnost ani není, chceš-li letět.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele ondra.stolar

Mám opačné zkušenosti - nikde v Tanzanii ani Keni očkovací průkaz nekontrolovali, ale jakmile jsem dorazil trajektem na Zanzibar, ihned ho po mě chtěli. Byl zde dotaz na jídlo - rozhodně mořské plody, které tu vaří všude - z mé zkušenosti jediná surovina, kterou na východě Afriky umí opravdu dobře zpracovat. Velkým zážitkem byla návštěva této restaurace: http://www.therockrestaurantzanzibar.com/. Co se týká cen obecně, dražší než Tanzanie, levnější než Keňa.

Přidal se 08. 10. 2014
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele lulanek

Ahoj, kolik času je dobré mít na přestup v Bruselu? Je možné to stihnout za 2:30? Diky za radu

Přidal se 28. 03. 2013
Napsal 58 příspěvků
Aktivní před 2 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele Jarda85

Ahoj Tomáši, z Charleroi to na Zaventem nestihneš. Při příletu na Zaventemu (BRU) ano.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele ivo

Přidal bych, že vstupní poplatek do země je $50, výstupní $49 a pro vstup je potřeba mezinárodní očkovací průkaz s údajem o platném očkování proti žluté zimnici (Yellow fever)

Přidal se 19. 04. 2015
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 2 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele Raven

O očkování v Tanzanii jsem našel tohle: Od 3.2.2011 je nově zavedeno očkování proti žluté zimnici. Ministerstvo zdravotnictví Tanzanie toto opatření vydalo na základě výskytu žluté zimnice v severní Ugandě jež je cca 1800 km od Zanzibaru. Klient, který letí přímým letem z Evropy, tak očkování nemusí mít. Klient, který naopak má mezipřistání např. v Africe (Keňa), Jižní Americe, kde opouští letadlo a čeká v tranzitním prostoru, tak musí být očkován. Při cestě do této destinace je potřeba mít s sebou i očkovací průkaz s potvrzením o očkování. Bude-li očkování prošlé (má platnost 10 let), tak klient bude očkován přímo na letišti ve speciálním zdravotnickém stánku injekcí do ramene. Poplatek za očkování činí 40 USD / osobu.

Přidal se 07. 04. 2016
Napsal 119 příspěvků
Aktivní před 6 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele Libor_S

WHO už uznala celoživotní platnost očkování proti žluté zimnici, ale některé státy stále mohou vyžadovat po 10 letech přeočkování: http://www.who.int/ith/vaccines/yf/en/

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Linda.Paterova

Ahoj, ráda bych se zeptala jestli jsou v této ceně letenky i kolem druhé poloviny prosince? :) Děkuji

Přidal se 30. 10. 2014
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele Vendy

Ahoj Lindo, zde jsou dostupné termíny -> https://www.jetairfly.com/en/last-minute/all-airports/zanzibar Akční cena je i pro odlet 8. nebo 15.12. a návrat 16. nebo 23. 12. ;-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Prázdninový Skiathos z Mnichova
-61 %

Honem, dokud jsou místa!

Madeira na týden z Prahy s 4* ubytováním
-45 %

Jedem!

Na road trip do Kalifornie z Berlína
-35 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Tanzanie  

Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Průvodce pro Tanzanie