Cancun

TOP ceny z Berlína do mexického Cancunu. Letenky od 5 519 Kč

39 komentářů
2021-10-19T20:31:00+02:00

O akci

S naprosto parádní akcí, kterou můžeme směle označit jako mega hit, přichází aerolinka Iberia ve spolupráci s AeroMexico. Zpáteční letenky během hlavní sezony z Berlína do mexického Cancunu pořídíte za luxusních 5 519 Kč. Základní cena obsahuje 1 příruční zavazadlo + osobní předmět, chcete-li letět s odbaveným kufrem, vyberte rovnou dražší tarif Optimal za stále parádní cenu 8 057 Kč.

Letenky nejlevněji pořídíte přímo přes web Iberie, termíny je nutné zadávat ručně a jsou dostupné napříč první polovinou roku 2022.

Vstup do Mexika je stále volný pro všechny, návrat zpět do ČR jen pro očkované nebo po prodělání nemoci, ostatní musí podstoupit testování a po návratu karanténu. Omezení pro vás aktualizujeme na této stránce: koronavirus v Mexiku.

  • Ušetříš až 63 % oproti obvyklé ceně 15 000 Kč
  • Hledej v období Leden až květen
  • Čeká tě přestup na letišti Madrid a Mexiko City
  • Poletíš s aeroliniemi Iberia + Aeromexico
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně klasické příruční zavazadlo

Kde koupit

BER/Berlín
CUN/Cancun
Zpáteční letenky
21 hodin letu (2 přestupy)
5 519 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Berlín Brandenburg, letiště Cancun.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2021-10-19T20:19:17+02:00

39 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jan
před 6 měs

Ahoj, rád bych se zeptal pro ty, kdo již letěli... Jak to je s koupením checked-in luggage na letišti? Je to na celý trip, nebo je třeba koupit zvlášť část Iberia (Ber-MexC) a pak část Aeromexico (MexC-Can)? A jaká byla případně cena? Díky moc...

Avatar uživatele Pepper.Sgt
Pepper.Sgt
před 7 měs

Ahoj, využil jsem tuto akci a momentálně jsem v Mexiku. Letadlo z Berlína mělo zpoždění a kvůli tomu byl odlet z Madridu až o den později jiným letem. Samozřejmě se nestihl let s Aeromexico z MEX do CUN, kdy nám Iberia přidělila jiný let v tomto úseku. V MEX na letišti jsme provedli check in a odletěli do CUN. Dneska jsem si ve správě rezervace Aeromexico všimnul, že zmizel první návratový let z CUN do MEX. Napsal jsem e-mail na Aeromexico který mi odepsali, že z důvodu NO Show zrušili uvedený let a ať věc řeším s Iberia. Setkal se s tím už někdo ? Nechápu, jak můžou tvrdit, že jsem něco nenastoupil, když jsem pouze ležel jiným letem, který mi přehodila Iberia a já to ani nemohl ovlivnit. Jinak mi ani nepřišel žádný e-mail o zrušení letu.

Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS
před 7 měs

to je radost teda

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 7 měs

Tak zase to tam není žádná nuda.

Mně zase zrušili celý let z Prahy do Cancunu a nechali jen zpáteční. Za dva dny to také vypadá na no show.

Avatar uživatele Pepper.Sgt
Pepper.Sgt
před 7 měs

Tak nakonec stačilo napsat zprávu na Twitter Iberia a vše se vyřešilo. Ale nevšimnout si toho, asi by na letišti bylo veselo. 🧨

Avatar uživatele
Honza
před 11 měs

Taky koupeno a aktuálně už jsou levné letenky minulostí. Na termín, který jsem vzal já pro 2 za 11 000 je aktuálně cena 33 tisíc. Rozpad platby také ukázal, že ta laciná letenka byla reálně za 1 euro a zbytek byly poplatky.

Avatar uživatele GHST
GHST
před 11 měs

Dobrý den,

mohu se zeptat, jde nějakým způsobem v této akci využít den/dva stopover v MIA?

Děkuji

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 11 měs

V této akci se letí přes Madrid a Mexico City.

Avatar uživatele GHST
GHST
před 11 měs

Google flights nabízí i lepší možnosti (s lepším přestupem):

např: 15.4 8.30-9.35 Letiště Berlín-Braniborsko (BER) - Letiště London Heathrow (LHR)

Mezipřistání – 3 h 15 minLondýn (LHR)

15.4 12.50 - 17.55 12:50 Letiště London Heathrow (LHR) - Miami International Airport (MIA)

Mezipřistání – 1 h 35 minMiami (MIA)

19.30 - 20.20 Miami International Airport (MIA) - Mezinárodní letiště Cancún (CUN)

a zpět

https://www.google.com/travel/flights/s/xAhy

Avatar uživatele floodland
floodland
před 11 měs

Multicity na BA mi výrazně zvedne cenu a nevím jak to hledání cenově optimalizovat.

Avatar uživatele GHST
GHST
před 11 měs

Ať dělám co dělám, tak to nejde

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 11 měs

No jestli to nebude tím, že to prostě nejde.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 11 měs

Koupil jsem to na únor, díky za tip. Pozdější termín mi nevyhovuje, protože asi už budu muset zase pracovat a čerstvě po nástupu bych neměl dovolenou. Do Mexika se mohlo cestovat bez komplikací i v době, kdy se do většiny zemí mimo Evropu dostat nedalo nebo s omezeními, takže covidu bych se nebál co se týká omezení vstupu nebo návratu z Mexika. Šíření covidu teď v Mexiku kleslo na minimum (aspoň oproti předchozím měsícům), takže by neměly hrozit ani restrikce pro návrat neočkovaných (těm starším a nemocnějším z nich, kteří covid neprodělali, bych skoro doporučil strávit na Yucatánu celou zimu, když vidím rostoucí čísla u nás). Navíc minimálně 1 dávku má v Mexiku asi 54 % lidí a počty očkovaných stále rostou a ve státě Quintana Roo neměli (alespoň oficiálně) moc případů ani minulou zimu.

Yucatán jsem teď úplně neměl v plánu (ačkoliv jsem tam ještě nebyl), protože jsem si říkal, že se tam v hlavní sezóně asi nahrne příliš mnoho turistů z USA a Evropy, když jinam k plážím v tropech to zatím obvykle moc snadno nejde, ale této ceně nešlo odolat. I tak tam snad bude míň lidí než před covidem mimo sezónu (v sezóně bych tam před covidem nejel). Těch přestupů je dost, ale aspoň lety pěkně navazují a dají se najít ty dlouhé lety i jako noční s příletem přes den (a ne v 1 v noci, kdy je nutné drahé taxi, podobně bez taxi u odletu odpoledne místo brzy ráno).

Jen mně teda vrtá hlavou, proč dělají na takto dlouhé lety akce za 1 euro + poplatky. Pochopím to u kratších letů u nízkonákladovek nebo že se někdy objeví chybový tarif, který aerolinka nechá být, ale tady pro ty aerolinky žádný rozumný přínos nevidím.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 11 měs

Tak já myslel problémy v zimě ve vztahu k Německu, ne Mexiku.

Třeba Iberie jen potřebuje okamžitě hotovost a pak to všechno zruší. Blíží se vánoce a je třeba sehnat finance na odměny :-). Po vánocich budeme moudřejší :-) Já s tím počítám tak na 20 procent, že to vyjde.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 11 měs

Myslíš, že Německo zakáže cizincům tranzit? Ve směru z ČR to snad nebylo ani v předchozích vlnách a na zpáteční cestě by mohl být problém jedině tehdy, pokud by vznikly obavy z nové varianty, která by se šířila i v Mexiku. Aktuálně po očkovaných nevyžadují Němci test před příletem z žádné země. V nejhorším, pokud by zpřísnili, by ho mohli začít vyžadovat, ale to se stále vyplatí za tuto cenu.

Jaké jsou s Iberií zkušenosti z poslední doby s rušením letů?

MIGUELAS
před 11 měs

Z poslední doby zkušenost nemám, párkrát jsem Madrid - Mexico City letěl, vždy raději s Iberii než s BA, kde vždy byl minimálně problém s IFE a omluvy po letu mailem, jejich pozdní servírování snídani těsně před příletem a nestihacka.

Dokonce když jsem létal Madrid - Miami tak jsem si schválně na Iberii za stejné peníze vybral mezipřistání v MEX, aspoň na pár hodin metrem tam a zpět do města a teprve potom do Miami. Myslím si, že je to páteřní linka mezi dvěma kontinenty a španělsky mluvícími zeměmi, kdy Španělé jedou tam a Mexici zpatky, na rozdíl od Niemandose bych nebyl tak skeptický ohledem rušení. Však s nadsázkou, když se chystaly mrazaky na mrtvoly, tak pořád létal Ethiopian Vídeň - Addis a nikdo ani zdaleka nepomyslel, že by se linka rušila.

Pro mě je naopak výhoda letět ze zemí EU, nikoli přes méně citelnou Anglii, kde třeba zase můžou vymyslet Covid restrikce nebo povinné předplacené testy, navíc se ani neleti přes US, takže netřeba vyřizovat Estu.

Jen mi dělá vrásky ubytko v Mexiku, ceny vyšší... než bývaly, trochu lepší na západním pobřeží.

divan
před 11 měs

@Libor_S: něco o rušení letů Iberií za letošní únor až červen https://www.id1.de/2021/07/22/ib...s-in-2021/

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 11 měs

Díky, to vypadá na minimální pravděpodobnost zrušení letu a i kdyby zrovna můj zrušili, asi dají možnost letět jiným.

Přes Anglii bych v následujících měsících neletěl. Teď je spíš problém létat do zemí, kde jsou covidhysterické vlády schopné rušit letecké spojení s některými zeměmi - dokonce s oznámením pár hodin předem jako dnes Maroko: https://www.dailysabah.com/world...r-covid-19

Avatar uživatele
Jana
před 11 měs

Nevite prosim nekdo, proc mi to nebere ani jednu moji kartu pri placeni? Nestalo se vam to nekomu take? Diky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 11 měs

1) platíš jinde s kartou v pohodě přes internet?

2) máš dostatečné limity pro platbu na internetu?

Avatar uživatele floodland
floodland
před 11 měs

Pri platbach na internetu jeste pozor na diakritiku u jména.

Avatar uživatele
Michal
před 11 měs

Mně to nebralo Monetu ani Revolut (ani nenaběhlo ověření přes appku/sms/heslo), až ČSOB ano. Vše mastercard. Nevím proč.

Diakritiku u svého příjmení na Revolut kartě nemám, u ČSOB ano - a přitom fungovala ta ČSOB...

Avatar uživatele
Jana
před 11 měs

Já zkoušela dvě karty z Monety - credit, debit a jednu z Unicreditu a ta také nic. S diakritikou i bez, prostě nic. Jdu zkusit ještě KB a pak už to vzdám

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 11 měs

Mně nešlo v noci na notebooku zadat vůbec žádné číslo do kolonky číslo karty a CVC kód. Číslo karty jsem tam dostal přes google účet (číslo karty uložené na googlu jinak nepoužívám), ale CVC kód stále nešel (ostatní šlo vyplnit). Ještě nikdy se mi nic takového nestalo. Pomohlo až nové zarezervování letenky přes mobil, kde šlo vše normálně.

Avatar uživatele
Jan Huk
před 11 měs

Také jsem měl problém. Ohledne CVV kódu je třeba změnit klávesnici na anglickou z české. Ohledně platby pak je problém asi s platební bránou. Musel jsem jim zavolat a platbu bylo třeba učinit manuálně.

Avatar uživatele
Peter _15
před 11 měs

Teda nech načnem druhú desiatku príspevkov. Trocha "veľa" prestupou. Určite ten listopad-prosinec by mohol ešte vist. Ale ako sa covid ďalej vyvrby,...

Avatar uživatele
Annie
před 11 měs

Koupeno pred momentem prelom listopadu a prosince, ted uz jen aby se to nepoto... :)

Avatar uživatele
Sub Bohouš Kubart
před 11 měs

ono je to trochu kontraproduktivní - za malinko vyšší cenu má většina jiných společností automaticky flexibilní letenku....

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 11 měs

Do jaké míry flexibilní? Jako že si řeknu, že bych raději letěl např. o měsíc později a bez příplatku si ji posunu? Pokud by to tak bylo, tak fajn a dal bych za takovou letenku klidně malinko víc (třeba 8000 možná i 10000), ale asi není a budou chtít doplatit do standardní ceny ve vybraném termínu tj. cca na 3násobek. To radši risknu propadnutí s malou pravděpodobností a čekání na jinou akci nebo připojení k nějaké budoucí cestě.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 11 měs

Je vidět, že tento web kluci vedou až po pracovní době. S tím souvisí, vedle Covidu samozřejmě, úpadek diskutujících a i návštěvnost těchto stránek. Dřív už by tu bylo aspoň 20 příspěvků, jak je to skvělá akce a všichni by se předháněli, kdo kdy koupil. Ale buď jsou všichni pokakaní z Covidu, nemají prachy , už sem nechodí, nebo ti co sem chodi, raději létají za par korun po Evropě a jejich jediná starost je jak očůrat návštěvu salonku a jak nabalit nějaký chlast i sebou. No velká škoda dříve opravdu kvalitního webu o cestování. A toto je přitom výborná akce, obzvláště pro českou část., jen bych to spíš směřoval k tomu jaru, než na zimní měsíce protože Covid. Já jsem koupil dnes kolem 14 hod. Musím “poděkovat” Miquelesovi”, že to sem dal. Jestli to klapne, tak mu pošlu prachy na jednu noc v hostelu, aby nemusel chodit po nocích po městě 😉.Diky chlape.👍

Jan Vidim
před 11 měs

Ale no tak... Kanadu a USA sem dali skoro včas během pracovní doby (sice až třetí v pořadí ale kdo se ptá) :D

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 11 měs

A tak ono to bude od vseho trochu. Prirovnal bych to k Squid game… pokud si videl. Vem si, ze 40% populace neni ockovana. Ve veku 20-40 let coz je rekneme 80% mistni komunity to bude jeste vic… 50%+. Takze jen tady na to ti odpadne 50% potencialnich zajemcu (komu by se chtelo si obstaravat a platit PCR v zahranici). Zbylych 30-40% se vyradi, ze uz tam bud byly, maji uz koupeno jinam, nedostatek dovolene, atd. Ale ten zmenovy faktor, ktery to ted ovlivnuje je proste covid… tak to proste je. Osobne jsem tam uz byl, takze za ty prachy poletim radsi kamkoliv jinam kde sem jeste nebyl

MIGUELAS
před 11 měs

Niemandosi, sem tam prochozena noc na zajímavém místě není k zahození. Mě inspirovaly zde nahozene akce do US/Kanady, náhodou jsem přišel na Mexiko, kam jsem v nejbližší době nechtěl. Zivot není co chceme, ale co máme, nevěřil bych, že se zas podívám do Cancunu, budu muset jet tam, kde jsem ještě nebyl, čili jen Isla Mujeres, Holbox, přelet Mexico City za 500kc, Acapulco, Puerto Escondido a zpět třeba nějakým způsobem přes Meridu.

Ale za tu cenu nešlo odolat a tím pádem zbudou peníze na další březnový Karibik.

Avatar uživatele floodland
floodland
před 11 měs

Berlín má teď asi nejvíc akcí. Teď nově Thajsko, ale jak píší ostatní, je otázka co půjde a jak proletět.

Jan Vidim
před 11 měs

To Thajsko mám za 16 EUR, nepočítám, že bych to proletěl zvlášť via Singapur

Avatar uživatele
David Eiselt
před 11 měs

Tak on je problém v tom, že o CUN jsme s BA věděli hned a ignorovali to, ne jak ostatní co nepřemýšlí a nahodí ti „akci“ s přejezdem mezi LHR a LGW a k tomu 1 povinné nocování. Tohle je prostě kravina a divím se, že stálé osazenstvo nerozeznalo rozdíl mezi naší a jejich akcí :)

Jinak s tím zájmem o cestování to vidím stejně. Já k tomu mám vysvětlení - lidé se bojí díky loňské zimě, že se vše zase začne hystericky zavírat, takže nikdo nic dopředu neplánuje. Bereme to v potaz a žijeme s tím.

Jinak já od listopadu full-time na CL ;)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 11 měs

Teď mě Kryštof upozornil na komentář Miguelase u Kanady, takže asi tu plácám mimo téma :)

MIGUELAS
před 11 měs

Koupeno na leden/únor už dnes v poledne.

Avatar uživatele
Petr 72
před 11 měs

Dík za TIP, koupeno 3/2022.

Další akce