Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či vlaků zmíněného dopravce. Za pouhých 100 Kč získáte garanci odletu, která v případě nestihnutí vašeho letu pokryje náklady na propadlou letenku či její přebookování.

Jednoduše. Nestihnete–li váš odlet z důvodu zpoždění autobusu během cesty, Regiojet vám letenku v plné výši proplatí, případně uhradí veškeré náklady na její změnu.

Pro jaké letiště lze Záruku odletu využít?

Dodržte minimální čas na přestup mezi příjezdem autobusu na letiště a plánovaným odletem letu:

• u letů v rámci Schongenského prostoru (po Evropské Unii) 2,5 hodiny
  • u ostatních a dálkových letů 3,5 hodiny

Garanci odletu si můžete přikoupit i zpětně, maximálně však nejpozději 24 hodin před odjezdem, v rámci správy vaší jízdenky na stránkách Regiojetu, kde si zároveň jízdenky společně s touto službou také zakoupíte.

Závěr

Regiojet svou garancí odletu vychází vstříc těm, kteří si rádi připlatí různé „pojistky“ k tomu, aby vše klaplo jak má. Služba se jistě vyplatí u dálkových či dražších letů, kde by případné náklady za propadlé letenky byly enormně vysoké.

Na druhou stranu dopravce tímto stvrzuje dochvilnost svých spojů, jinak by garanci samozřejmě nespouštěl. Pokud tedy necestujete vyloženě v době dopravních špiček, ale třeba na nočních linkách, garance nemusí být nezbytnou položkou vaší jízdenky.

Službu bychom určitě přikoupili k dálkovým letům a času na přestup pod 4,5 hodiny.

Hlavne, že keď vyjdem z letiska, prestúpim do REGIOJET autobusu a chcem si tam kúpiť vodu za 0,5€ tak mi to nie je umožnené lebo mám po ruke jedine "obrovskú" 10€ bankovku a steward mi nemá z čoho vydať :D.Inak ale skvelé služby

Avatar uživatele kobracek
kobracek

Jen tak dal, RegioJet je nejlepší, hlavně aby to tu neovládly zelené zrůdy.

Dobrý den,

Rád bych se zeptal, zda platí kompenzace i pro navazující lety nebo jen na let první.?

Děkuji

Platí na celou letenku, tzn. pokud jste si zakoupil třeba Mnichov–Frankfurt–Bangkok, tak se vám bude hradit celá letenka včetně zpáteční cesty, pokud by propadla. Ale tady by spíše došlo k přebookování a ten rozdíl za vás uhradí Regiojet.

Ale pokud k tomu budete mít navazující letenky např. Bangkok – Koh Samui, tak na ně se už záruka nevztahuje.

Virus
Koronavirus COVID-19 a cestování: aktuální doporučení a zákazy
David Eiselt 2020-03-02T12:10:00+01:00 172 komentářů

Až do posledního okamžiku jsme doufali, že se situace okolo nového virového onemocnění COVID-19 zlepší nebo že se alespoň nebudou zavádět drastická cestovní omezení. Dne 12. března byl ale vydán 30…

Mezinárodní očkovací průkaz
Mezinárodní očkovací průkaz
David Eiselt 2020-02-28T12:17:00+01:00 6 komentářů

Co je to očkovací průkaz asi nikomu vysvětlovat nemusíme. Každý Čech už jeden takový dokument vlastní, ale už ne tolik z nás má očkovací průkaz platný i za našimi hranicemi. Pokud pravidelně…

Internet a mapy v telefonu v zahraničí
Jak na internet v zahraničí s eSIM kartou?
David Eiselt 2020-01-21T12:07:00+01:00 15 komentářů

Chcete zůstat připojení k internetu i při svých cestách do zahraničí? Ať už kvůli mapám, dopravním aplikacím či jen pro sdílení vašich zážitků s přáteli a na sociálních sítí? Pak jistě řešíte…

ALL Accor Live Limitless: jak vytěžit maximum?
David Eiselt 2020-01-14T20:20:00+01:00 76 komentářů

Dáváte přednost při svých cestách komfortním hotelům před rodinnými hotýlky či pronájmy v soukromí skrze Airbnb? Pak pokračujte ve čtení, protože vám prozradím, jak na svých cestách bydlím já, jakým…