2. Severní Amerika
  3. Spojené státy americké
  4. Amerika jenom pro nás

Amerika jenom pro nás

Cestování do USA bylo v letech koronavirové pandemie značně náročné. V květnu 2021 se nám podařilo tuto zapovězenou zemi po více než dvou týdnech v Mexiku navštívit. Tak, jak se to povedlo málokomu.
Cestopis z roku 2021 napsal Danny.709

Zážitky pro tebe sepsal Danny.709

10. 10. 2021, poslední aktualizace 2021-10-26T17:53:00+02:00

Danny.709 žije v České republice a procestoval 49 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 let, napsal pro tebe 8 cestopisů .

Ahoj a díky za popis cesty po USA. Můžeš mi říct, který srovnávač nabízí takovéhle ceny aut? Chystáme se JZ projet příští rok zhruba ve stejném období, ale ceny jsou tak 2-3x násobné. Pak nevím, je třeba spaní na free campsites nějak rezervovat nebo nbahlašovat? Jinak ten antigen před odletem z Miami. to je moje noční můra, že mě nenechají nastoupit, i když pro let do Vídně není třeba.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Vladko, je úplně jedno jaký vyhledávač použil. Rozdíl je v tom, že on tam byl v květnu 21, kdy do USA prakticky nikdo necestoval a tvým termínem příští rok.

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1

Ale i dnes se dá najít auto za vcelku rozumnou cenu. Já mám rezervovanou toyotu camry na 15 dní v červenci, včetně pojištění, za 14500,-. Není to tak levné jako v cestopisu, ale dá se to.

Danny.709

Ahoj Vlaďko.

Místa z Free Campsites netřeba nahlašovat, rezervovat ani jakkoli platit, pokud to u nich není vyloženě napsáno. Každé z míst má na daném portálu review podobné jako na Google, kde by ses od ostatních uživatelů o případné platbě dozvěděla. Výjimkou jsou oficiální místa pro kempování v národní a státních parcích, kde je obvykle zajištěna lepší vybavenost (toalety, tekoucí voda, ohniště, lavičky,…) a cena začíná okolo 25 USD za auto a noc – tahle místa je třeba obvykle dlouho dopředu rezervovat.

Jak píšu, pro vyhledávání auta jsem zkoušel snad deset srovnávačů, než jsem našel takový, který měl lepší ceny než ostatní… Pro srovnání RentalCars měl auta okolo 13k, EconomyCarRentals nebo srovnávač u Ryanair i přes 20k nejlevnější Economy typ. Takřka vždy (ať už je nebo není Covid) má nějaký poskytovatel akci u některé půjčovny a dá se na tom docela ušetřit. Před pár dny jsem (náhodou) na stejném místě rezervoval auto v Miami (05/2022) na týden za necelých 6k u Europcar. Teď ale ani tam žádná zajímavá akce není, nicméně do tvého termínu cesty je ještě moře času. Kdyžtak se zaregistruj a pošli SZ, dám více info.

V US byla ta kontrola důkladná a cílová destinace Vídeň prostě jako argument, proč nepotřebuji Covid dokumentaci, nestačila. Měl jsem k tomu pak dlouho respekt i v rámci Evropy.

@niemandos_1: To co píšeš se mi při první ani druhé cestě do US nepotvrdilo, ceny byly podobně vysoké, jako našla i Vlaďka i při mé cestě v květnu – píšu to i v cestopisu: „Samotnou rezervaci jsem provedl pomocí vcelku neznámého srovnávače, který jsem nikdy předtím neznal ani nepoužil a který mi překvapivě nabídl cca o 15 % nižší cenu a lepší auto (i lépe hodnocenou půjčovnu) než populární Rental Cars nebo jiné oblíbené srovnávače, kde byla cena obvykle 2x až 3x vyšší. Pokud bych sem jel znovu, opět bych porovnával výsledky více těchto srovnávačů.“

Další cestopisy, které napsal Danny.709

Roadtrip Tureckem se Zabřezlinkou na krku
Danny.709 2022-05-08T11:58:50+02:00 16 komentářů
Turecko 2022

Trochu netradičně jsme chtěli poznat zemi, která je známá jako letní dovolenková destinace českých koupáků v AI hotelech. Na týden jsme si půjčili auto a vyrazili na velký roadtrip Malou Asií... Turecko jsme měli s Terkou v hledáčku hodně dlouho, ale cena letenek směrem na pobřeží nás úplně nepřesvědčovala. Jako nikdy jindy jsme nechtěli letět s cestovkou a v hledáčku jsem tak měl linku…

Pamatuješ na Jebel Hafeet?
Danny.709 2021-10-04T20:56:23+02:00 0 komentářů
Spojené arabské emiráty 2019

V zimě 2019 jsme po Jordánsku navštívili druhou arabskou zemi na blízkém východě - Spojené Arabské Emiráty. A na návštěvu této země jen tak nezapomeneme... Bohužel.. Vše začíná na podzim 2018, kdy využíváme akci a nakupujeme levné letenky se spol. Air Arabia do města Sharjah. Vzhledem k tomu, že doposud jsme cestovali takřka jen po Evropě, nechceme na začátek nic…

🙏 Praktické
Svatba v Řecku na vlastní pěst
Danny.709 2021-07-29T15:26:56+02:00 3 komentáře
Řecko 2018

V květnu 2018 jsme se vzali - v Řecku, na Korfu a bez agentury! Nemáme totiž rádi balíčky a miliony zprostředkovatelů, kteří ví, co všechno potřebujeme a bez čeho se neobejdeme. Ne, tohle víme jen my!. Tenhle trošku netradiční cestopis jsem začal tvořit už před třemi lety a cíleně jej vytvářím jako specifický návod. Popularita svateb v zahraničí je u Čechů relativně vysoká a informací proti tomu je…

Mexiko úplně pro všechny
Danny.709 2021-07-09T23:16:50+02:00 18 komentářů
Mexiko 2021

Mexiko se stalo během pandemie v letech 2020 a 2021 populární destinací dostupnou pro všechny, kteří se chtějí na chvíli vrátit do normálu. V květnu 2021 jsem ho navštívil i já. Na delší cestě do USA.. Mexiko, tedy oficiálně Spojené státy Mexické, patří mezi největší (13. místo) a nejlidnatější (10. místo) země planety. Ačkoli na první (i na druhý) pohled spadá tato země na severoamerický kontinent…