1. Cestopisy
  2. Severní Amerika
  3. So nice to meet you, Johnson&Johnson

So nice to meet you, Johnson&Johnson

Vakcinační dovolená nemusí být nezbytně drahá, komplikovaná a pro běžného člověka nedostupná. Svou první a jedinou dávku vakcíny jsem získal během dovolené v USA a Mexiku a rád Vám poradím, jak na to.
Avatar uživatele Danny.709
Cestopis z roku 2021 napsal Danny.709
Avatar uživatele Danny.709

Zážitky pro tebe sepsal Danny.709

15. 05. 2021, poslední aktualizace 2021-05-19T05:51:38+02:00

Danny.709 žije v České republice a procestoval 49 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 let, napsal pro tebe 8 cestopisů .

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

11 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

MIGUELAS

Hodně dobrý úlet, za mě 👍, do něčeho takového bych s klidem nešel ani já, asi už na to nemám koule. Doufám že to očkování ti v Česku potažmo v Unii uznají. Ještě ke všemu se ti podařilo vychytat letenky za libové ceny.

před rokem
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709

Díky, ze letenky musím poděkovat akci na CL. S tím uznáním to bude možná oříšek, ale ono už stejně moc dovolené nezbývá... :D Klid jsem měl v tom, že si v nejhorším případě užiju fajn dovolenou za celkem přijatelné náklady.

Avatar uživatele Áčko
Áčko

Já tedy budu trošku hnidopich :) Ten výlet tě musel stát tolik, že bys mohl absolvovat desítky PCR testování na jiné dovolené a pak se nechat v červnu očkovat tady a Pfizerem.

Evidentně je to dáno tím tvým respektem ke covidu, což ale v tvém věku úplně nechápu. To už bych to možná radši vyšmelil tady s poloviční námahou (jít pomáhat do Covid center, sehnat si učitelskej kód, zaplatit všimné na správném místě..).

před rokem
Avatar uživatele Hekit
Hekit

Mně se právě líbilo, že si v podstatě užil hezkou dovolenou a v rámci toho ještě zvládl očkování. Jasně, padlo na to spoustu času v přípravách, ale co má člověk pořád doma dělat :) Jinak náklady navíc proti dovolené v Mexiku a ve Státech jsou podle mě minimální. Že to bylo ve výsledku celkem zbytečný, protože se teď jako akademik (co jsem pochopil) mohl snadno dostat k Pfizeru, je holt investiční riziko.

před rokem
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709

@Ačko: Takhle bych na to koukal, pokud bych byl 14 dní zavřený v CDMX na hotelu, pak si zaletěl na 2 dny do USA na injekci a pak hned letěl domu. Ale ono to tak úplně není. :)

Od začátku jsem předpokládal, že se očkování nemusí podařit a kalkuloval s tím, že si možná užiju pouze fajn dovču, a tímto způsobem k tomu po celou dobu i přistupoval - a tento cestopis by nikdy nevyšel.

V dubnu jsem o potenciálně možném očkování v červnu nevěděl ani já, a nepředpokládal jej ani nikdo jiný (jak uvádím, tak i včetně lékařů v mém okolí, se kterými jsem cestu konzultoval).

Proč se bojím Covidu - Zabývám se statistikou a demografií, a ta čísla na mě asi působí hůř než na ostatní. V únoru jsem pak přišel na univerzitě o kolegu (36 let, nekuřák, sportovně založený), který se první den nakazil, druhý den byl hospitalizován, třetí den byl v kómatu a čtvrtý den zemřel. Nechal po sobě přítelkyni v osmém měsíci. Úmrtí související s Covidem mám ale i v rodinném kruhu. Navíc (jak rovněž píšu výše), nesleduji pouze okamžité dopady onemocnění a potenciální smrt, ale i možné dlouhodobé následky.

Detailně jsem se zabýval možností, jak se nechat na očkovat a strávil na tom opravdu hodiny času, první dva body mi z etického hlediska vadily, protože nechci brát vakcínu někomu, kdo ji může potřebovat více než já. V jednu chvíli jsem si dal i inzerát na Bazoše, že zaplatím za dvě dávky očkování 10 tis., nicméně byla mi nabídnuta pouze AZ za 25 tis. Jak opět uvádím v cestopise, zkoušel jsem ukecat i lékaře v Srbsku.

Asi se s mým názorem neztotožníš, ale stojím si za tím, že tohle pro mě byla jednoduše nejlepší možnost a i teď bych se takto rozhodl znovu.

před rokem
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709

@David

Děkuju.

Ono to vyšlo překvapivě levněji než v necovidové době. Za 5 týdnů v Mexiku a USA dáme dohromady ve dvou 90 000 CZK (letenky, auto, hotely, přesuny, vstupy, jídlo, PHM...) a 45 tis. na 5 týdnů, tedy 9 tis. na os./týden mi nepřijde tak moc.

Je ale pravda, že na přípravy padlo několik dní (ale samotné očkování zabralo tak 20 % času).

Ačkoli pracuji na univerzitě, stále mám status doktoranda, tedy studenta. A ačkoli vyučuji a jezdím po konferencích, tak přednostní nárok na očkování nemám. Ověřoval jsem si to ještě před nákupem letenek.

Avatar uživatele superweb .
superweb .

Tak ona je otazka kdy se na mladsi rocniky nakonec dostane..registrace do systemu jeste neznamena termin vakcinace.

To, ze se to ted posouva "rychleji" je dano mimo vetsich dodavek vakcin predvesim tim trikem, kdy prodlouzili termin mezi 1. a 2. davkou o 3 tydny. To zacalo platit tusim 10.4. a diky tomu dostava 2.davku mezi 1.5. a 22.5. minimum lidi a na prvni pohled se tak rychleji posouva fronta, ve skuitecnosti ale jen na prvni davku.

Od 23.5. dale uz najedou na druhou davku prvni lide, kteri cekali 6 tydnu a tim se opet dostaneme cca na polovicni rychlost(asi trochu vyssi) pro cekatele na prvni davku.

Btw. pokud se chystate registrovat k ockovani, projdete si data o ockovacich mistech tady https://ockovani.opendatalab.cz/. Neni to projekt zadne statni instituce, ale nejakeho studneta CVUT, takze to funguje a clovek si snadno udela prehled o tom, kde se dostane na radu nejdrive.

před rokem
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709

Ahoj, také jsem zaregistroval tyto větší rozptyly dat a vnímám riziko zpomalení očkování. Už nyní jsou termíny do národního očkovacího centra poskytovány cca za 1-2 týdny na první dávku od objednání, v menších městech to jde ale rychleji. Nicméně mám dojem, že u mladší generace je zájem o očkování nižší a systém to tak nějak ustojí. Ačkoli tedy za cenu, že se vakcína "nedostane včas" ke starším. Každopádně díky za doplněné poznatky a také za link, rád se na to více podívám.

Jan Vidim
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 199 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-05-15T17:39:46+02:00)

Skvělá práce a definice reakce 'Velmi praktické!'.

Omlouvám se, že to do toho tahám, ale, aniž bych soudil, vidím trošku nekonzitenci.

1) na druhou stranu nicméně nepopírám, že mi nevadí lidi, kteří se snaží za každou cenu najít způsob, jak stanovená pravidla (zvlášť v uzavřených prostorech) obcházet.

2)"I'm Daniel from the Czech Republic and I flew to the USA only to get vaccinated. I plan to use a loophole in your health system and I'm not interested in anything else."

Ale dokud to nikomu nenutíš, tak fajn.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
JardaM
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 161 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-05-15T16:42:23+02:00)

Wow, tak to je velká paráda. Taky jsme nad tímto plánem s přítelkyní přemýšleli, ale ona nakonec covid dostala a z práce bychom se na tak dlouho neutrhli. Každopádně smekám před tebou, že si to takhle všechno zvládnul naplánovat a hlavně i realizovat. Teď to sice působí trochu zbytečně, když se na nás mladší opravdu dostane už v červnu, ale to si tenkrát nemohl tušit a máš skvělej zážitek na celej život.

Hodně se mi taky líbí tvůj velice detailní, puntičkářský styl psaní, rád bych si přečetl v tomhle stylu o místech v Mexiku, i v USA, která si během cesty navštívil.

před rokem
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709

Díky za zpětnou vazbu. Věřím, že se na Tebe i na přítelkyni taky brzy dostane.

Psát mě baví, ale žere to strašně moc času. :) Na Mexiko to nevidím, hodně jsem se inspiroval cestopisy Michala (https://www.cestujlevne.com/cest...-2018-615) a Mary (https://www.cestujlevne.com/cest...etlu-1191). Nicméně některé věci (z hlediska dopravy, vstupů, dostupnosti,...) se změnily, tak možná vytvořím nějaké střípky, ať to pak někdo může zase použít. Proti tomu USA vzhledem "k netradičnímu" roadtripu bez Kalifornie tak nějak plánuji.

Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Danny.709

❤️ Oblíbené
Čtení na 35 minut
Roadtrip Tureckem se Zabřezlinkou na krku
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709 2022-05-08T11:58:50+02:00 16 komentářů
Turecko 2022

Trochu netradičně jsme chtěli poznat zemi, která je známá jako letní dovolenková destinace českých koupáků v AI hotelech. Na týden jsme si půjčili auto a vyrazili na velký roadtrip Malou Asií... Turecko jsme měli s Terkou v hledáčku hodně dlouho, ale cena letenek směrem na pobřeží nás úplně nepřesvědčovala. Jako nikdy jindy jsme nechtěli letět s cestovkou a v hledáčku jsem tak měl linku…

Čtení na 192 minut
Amerika jenom pro nás
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709 2021-10-10T19:09:22+02:00 4 komentáře
Spojené státy americké 2021

Cestování do USA bylo v letech koronavirové pandemie značně náročné. V květnu 2021 se nám podařilo tuto zapovězenou zemi po více než dvou týdnech v Mexiku navštívit. Tak, jak se to povedlo málokomu.. Spojené státy americké, obecně známe také pod mezinárodní zkratkou USA, jsou po Číně a Indii se 330 miliony obyvatel třetí nejlidnatější zemí planety a po Rusku a Kanadě také třetí největší co se…

Čtení na 7 minut
Pamatuješ na Jebel Hafeet?
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709 2021-10-04T20:56:23+02:00 0 komentářů
Spojené arabské emiráty 2019

V zimě 2019 jsme po Jordánsku navštívili druhou arabskou zemi na blízkém východě - Spojené Arabské Emiráty. A na návštěvu této země jen tak nezapomeneme... Bohužel.. Vše začíná na podzim 2018, kdy využíváme akci a nakupujeme levné letenky se spol. Air Arabia do města Sharjah. Vzhledem k tomu, že doposud jsme cestovali takřka jen po Evropě, nechceme na začátek nic…

🙏 Praktické
Čtení na 67 minut
Svatba v Řecku na vlastní pěst
Avatar uživatele Danny.709
Danny.709 2021-07-29T15:26:56+02:00 3 komentáře
Řecko 2018

V květnu 2018 jsme se vzali - v Řecku, na Korfu a bez agentury! Nemáme totiž rádi balíčky a miliony zprostředkovatelů, kteří ví, co všechno potřebujeme a bez čeho se neobejdeme. Ne, tohle víme jen my!. Tenhle trošku netradiční cestopis jsem začal tvořit už před třemi lety a cíleně jej vytvářím jako specifický návod. Popularita svateb v zahraničí je u Čechů relativně vysoká a informací proti tomu je…

Další cestopisy