Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Až se budeš vracet, znám agenturu, která ti může uspořádat na letišti uvítací event podle vlastního výběru.

Lze vybírat mezi davem fanoušků s autogramiádou, tiskovou konferenci s novináři a davem protestujících s ochrankou.

0 Citovat

Díky Padrino ale zas takovej narcis nejsem :-D

0 Citovat

Neví někdo,jestli je vstup zdarma do salonku ve Vídni i s dodatkovou KK miles&more gold od UCB?

0 Citovat

Mám 2 MC kreditky od různých bank.  Každá umožňuje vstup majiteli do salonku ve Vídni. Myslíte, že by se slečna u vstupu dala přesvědčit, že bychom šli dva? Každý na jednu kartu. 

0 Citovat

Spíš ne.

0 Citovat

Maji kontrolovat jmeno na karte se jmenem na boarding passu.

Vetsina bank ale ke kartovemu uctu nabizi zdarma i dodatkove karty na jakehokoliv drzitele. Tak to muze byt varianta, jak vyhodneji do Vidne nebo MC Lounge v Praze ve vice lidech.

0 Citovat

já mám kartu na sebe a ještě jednu dodatkovou pro přítelkyni. Oba takto ve Vídni do salonku chodíme. Karty od RB

0 Citovat

Dík za ten tip s dodatkovou kartou. To jsem nevěděl, každopádně ji za týden vyřídit nestihnu, takže až příště :-) 

0 Citovat

Není to úplně nemožné. Karta je vydaná do týdne, tzn pokud se o ni ještě zítra požádá, nějaká šance že dorazí do pátka tu je. Primárně záleží na bance.. Proces výroby karty je v každé bance jiný,..

Hlavně dodatková karta může být rychlejší. To z toho důvodu, že se již nečeká na schvalování úvěrového účtu.
0 Citovat

Měšec nabízí zajímavou akci s Diners:

Za první rok zaplatíte roční poplatek ve výši 20 Kč, namísto běžných 2990 Kč. Následující roky vám bude naúčtován poplatek 990 Kč ročně. Pokud kartu nesplatíte v bezúročném období, je částka úročena první rok úrokem 4,9 %. V dalších letech pak úrokem 9,9 %.


https://www.mesec.cz/aktuality/d...-kc-na-rok


0 Citovat

Pochopil jsem správně, že i s kartou Diners Club Vintage bych stále platil za každý vstup do salónků, ať už ve Vídni či v Praze? Bohužel jsem nenašel cenu vstupu.

0 Citovat

filip.kalous napsal(a):

Pochopil jsem správně, že i s kartou Diners Club Vintage bych stále platil za každý vstup do salónků, ať už ve Vídni či v Praze? Bohužel jsem nenašel cenu vstupu.


550/vstup. Ve Vidni je v cene Fast/Priority lane.

0 Citovat

Na Diners se platí za vstup do lounge 490,- Kč ne 550,-, teda nevím o tom, že by se něco změnilo....

0 Citovat

ČSOB premium by se měla chytnout za nos - 30 dolarů plus DPH. Fuj.

0 Citovat

eremi - podmínky jsou nové a je to opravdu 550,-- CZK

0 Citovat

Tak to velmi nápadně připomíná drahotu...

@eremi - Jako nedovedu si představit platit třeba v té business lounge v MSQ za tu řepu, 1 lahváč Alivarija a lojovou konfetu 550,-Kč:-)))

0 Citovat

eremi napsal(a):

Na Diners se platí za vstup do lounge 490,- Kč ne 550,-, teda nevím o tom, že by se něco změnilo....


Bylo to podle ceniku na strankach www.dinersclub.cz. Uz nevim, jak to bylo predtim, aktuaoni cenik je platny od 24.9.2017.

Kazdopadne, to nevypada zle, navic kdyz je v cene i dodatkova karta, cestovko (nemam prostudovane pojistne podminky).


Skoda pro Diners, ze s nima jde tak malo platit :D

0 Citovat

Ok díky za info, to je pro mě novinka.

cali: no tak zrovna tam by to bylo i za kilo drahý :)
0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

ČSOB premium by se měla chytnout za nos - 30 dolarů plus DPH. Fuj.


Jakože pátý a každý další vstup na Priority Pass?

0 Citovat

To už je úplně na hlavu - lidé platí vysoké měsíční poplatky za karty, kupují služby které nepotřebují, létají zbytečné cesty jen aby si udrželi status a pak když do toho salónku konečně přijdou, tak je ještě  zkásnou....

Nedávnou jsem dostal voucher na jídlo 15 eur na letišti v Bruselu a byl za to slušný oběd v hezké restauraci.

Nevidím důvod platit více za vstup do salonku, kde dostanu max. snack.

 
0 Citovat

Lukáš napsal(a):

Jakože pátý a každý další vstup na Priority Pass?


Mimo Mastercard salónky vždy na Priority Pass, ale banka první čtyři vstupu bere na sebe.  Ale ty další si nechá pořádně zaplatit.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a): Ale ty další si nechá pořádně zaplatit.


Doporučuji Erste Premiér, kde je 5 a další vstup do salónku z 50% hrazen bankou.

0 Citovat

tak čerstvá zkušenost Edinburgh letiště (salonek No 1)- priority pass (přes Erste premier).  slušný výběr whisky, míchané nápoje za barem, i čepované pivo, šumivé i klasické víno, šampaňské za příplatek..:) studený bufet, teplá jídla dle nabídky (viz foto) na objednávku.. řekl bych, že velmi slušný salonek a hlavně až u odletových gate.. takže v klidu až za bezpečnostními rámy.. doporučuji


20181001-134715.jpg

0 Citovat

aktuálně pro případné zájemce (stávající klienti mají info v internetovém bankovnictví) - Erste Premier přechází od 1.1.2019 z PP na Lounge Key a bude mít v základu 6 vstupů do salonků proti původním 4 , každý další s 50% slevou

0 Citovat

Už jsem napsal bankéřce ČSOB. Prosím ostatní klienty, ať taky bombardují ČSOB. Čím více lidí se ozve, tím větší šance, že se čobka chytne za nos. Nemá salónek na T2, má 4 vstupy a další placené jsou za plnou cenu plus DPH. 

0