Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Leoš Literák napsal(a):

Už jsem napsal bankéřce ČSOB. Prosím ostatní klienty, ať taky bombardují ČSOB

Tož dobře.Poslu te své nějakou bombu,ať je po tvém ;)

0 Citovat

@leoš  :-) Tak teď nevím, jestli to myslíš zcela vážně...

0 Citovat

cali napsal(a):

:-) Tak teď nevím, jestli to myslíš zcela vážně...

No zcela :) Cobych pro Aleše neudělal. A vlastně i pro sebe tak trosku ;) Teď koukám, ze to myslis spis na Aleše ;)

0 Citovat

Mám obavu, že to Leoš myslí smrtelně vážně :)

0 Citovat

Já se bojím co té svojí napsat, aby mě obratem nebombardovala...že účet aktivně nevyužívám, že investice nemám, atd. :-D


jsem rád, že mě někdo nemasíruje, tak nevím jeslti mám dráždit hada bosou nohou, nicméně měli by to aspoň dorovnat tu nabídku, neli  ještě vylepšit.
0 Citovat

doonio napsal(a):

Nicméně měli by to aspoň dorovnat tu nabídku, neli  ještě vylepšit.

Proc? Doted nebyla nabidka stejna. Navic i tak je vzhledem k nabidce ostatnich bank velmi luxusni. Navic maji obe banky jina kriteria..

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Už jsem napsal bankéřce ČSOB. Prosím ostatní klienty, ať taky bombardují ČSOB. Čím více lidí se ozve, tím větší šance, že se čobka chytne za nos. Nemá salónek na T2, má 4 vstupy a další placené jsou za plnou cenu plus DPH. 


V rámci VIP karty máš přece kontakt na ředitele pobočky :D Nemyslím si ale, že by to něco znamenalo.. pokud se ti nelíbí podmínky ČSOB, co tě drží od toho, aby jsi přešel k Erste Premier? o,O

0 Citovat

[citace="David"]


V rámci VIP karty máš přece kontakt na ředitele pobočky :D Nemyslím si ale, že by to něco znamenalo.. pokud se ti nelíbí podmínky ČSOB, co tě drží od toho, aby jsi přešel k Erste Premier? o,O

[/citace

A myslis,ze ředitel nějaké pobočky něco změní? Měnit banku kvůli 2 vstupum zdarma do salónku muže opravdu jen někdo, kdo si tam preposila peníze na 2 dny :) 

0 Citovat

David napsal(a):

pokud se ti nelíbí podmínky ČSOB, co tě drží od toho, aby jsi přešel k Erste Premier? o,O


ČSOB má lepší pojistky u karet.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):


ČSOB má lepší pojistky u karet.

Přesně tak.
0 Citovat

niemandos napsal(a):

Měnit banku kvůli 2 vstupum zdarma do salónku muže opravdu jen někdo, kdo si tam preposila peníze na 2 dny :)

Hele, a to kvůli salónku pak chodíte na letiště o hodinu dřív, nebo jaký praktický benefit to má? Myslím salónek na odletu oproti při přestupu?

0 Citovat

Já teda nevím, ale většina lidí nechodí na letiště tak, že přijde rovnou k nastupující řadě do letadla. Takže je snad praktičtější těch pár minut čekat v salonku než na židli u gatu, ne? 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Hele, a to kvůli salónku pak chodíte na letiště o hodinu dřív, nebo jaký praktický benefit to má? Myslím salónek na odletu oproti při přestupu?

Ono asi záleží na tom, co salónek nabízí. Kvůli pražskému nebo vídeňskému se mi vyplatí přijet dřív kvůli občerstvení. Kdybych nestíhal bratislavský, mrzet mě to nebude. Někoho jiného, kdo má vřelejší vztah k alkoholu, obzvlášť když je zdarma, by to ale mrzet mohlo. :-D
Při odletu se salónek může vyplatit i jinak než jídlem a pitím, např. když jedu delší dobu na letiště, případně když na letišti přespím, tak se může velmi hodit sprcha. ;-)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Hele, a to kvůli salónku pak chodíte na letiště o hodinu dřív, nebo jaký praktický benefit to má? Myslím salónek na odletu oproti při přestupu?


Ted úplně nerozumím, na co se ptáš? Já na letiště většinou jezdím vlakem, a nejsem někdo, kdo to nechává na poslední chvili, takže je pro mě salonek příjemnější místo, než čekat před gaty 2 hodiny. Dám si pár skleniček vína, kafe a je mi fajn. Ale u odletů je asi jedno, jestli má CSOB 4 a Erste 6, protože jdeš na Master zdarma. Teda aspon směrem z ČR. Já kupuju letenky s lidským přestupem většinou kolem 2 hodin, tudíš při přestupu v drtivé většině salonek nevyužívám. Raději se projdu a protáhnu nohy před dalším letem.  Takže ty 4 vstupy mi vystačí na 4 cesty. Byl jsem skeptický k salonkům, ale co je poslední 2 roky využívám, jsem velmi spokojený. Je to prostě příjemné a proč to nevyužít, když je to benefit zdarma k účtu. Třeba v Olbii bylo letiště za kontrolou úplně nacpané a v salonku 4 lidi, takže velká pohoda. Malý se koukal na letadla a byl v klidu. Takže je to praktické i ve vztahu k cestování s rodinou.


0 Citovat

J0x napsal(a):

Ono asi záleží na tom, co salónek nabízí. Kvůli pražskému nebo vídeňskému se mi vyplatí přijet dřív kvůli občerstvení. Kdybych nestíhal bratislavský, mrzet mě to nebude. Někoho jiného, kdo má vřelejší vztah k alkoholu, obzvlášť když je zdarma, by to ale mrzet mohlo. :-D
Při odletu se salónek může vyplatit i jinak než jídlem a pitím, např. když jedu delší dobu na letiště, případně když na letišti přespím, tak se může velmi hodit sprcha. ;-)


Na sprchu jsem zapomněl. V Asii před letem mi vždycky bodne, jak je člověk upocený a smradlavý od smogu, dát si spršku.

A není to jen o tom jídle a pití. Ono se tam taky daleko pohodlněji sedí. Dřív mi to bylo jedno. Čím je ale člověk starší, tak si trošku toho pohodlí rád dopřeje :)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Hele, a to kvůli salónku pak chodíte na letiště o hodinu dřív, nebo jaký praktický benefit to má? Myslím salónek na odletu oproti při přestupu?


Kedze sa chcem naranajkovat/naobedovat/navecerat a naliat, tak mi ta polhodina naviac na letisku neuskodi :) a kludne aj na BTS -

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Přesně tak.


Muzete byt presnejsi? Nebo mate na mysli ta dalsi pojisteni jako zakoupeneho zbozi?

0 Citovat

Ať ti pánové napíšou, jak poznali, v čem je pojištění ČSOB lepší...

0 Citovat

Když jsem to zkoumal na jaře, tak Erste neměla pojištění zakoupeného zboží, roční záruka navíc a pojištění storna zájezdu, letenek atd.

0 Citovat

Říká se to :). Třeba pojištění zpoždění busu, vlaku, či auta z důvodu poruchy při cestě na letiště až do výše 10 tis. Erste nemá. Ale možná jen nemám správné informace. No Pražák něco takového asi neocení,  ale já ze Slovácka jo, páč na všechna letiště to mám několim hodin. Je tam i pojištění zavazadel,  odpovědnosti, atd. Ale jestli Cali má pocit, že je to jinak, rád se nechám poučit :). Abych se přiznal, jsem u CSOB 20 let, takže jsem si jednoduše vyřidíl kreditku. Po Evropě prakticky nelétám, a už vůbec ne z Prahy,  tudíž výhoda salonku Erste v Praze mě nechává naprosto klidným.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Říká se to :). Třeba pojištění zpoždění busu, vlaku, či auta z důvodu poruchy při cestě na letiště až do výše 10 tis. Erste nemá. Ale možná jen nemám správné informace. No Pražák něco takového asi neocení,  ale já ze Slovácka jo, páč na všechna letiště to mám několim hodin. Je tam i pojištění zavazadel,  odpovědnosti, atd. Ale jestli Cali má pocit, že je to jinak, rád se nechám poučit :). Abych se přiznal, jsem u CSOB 20 let, takže jsem si jednoduše vyřidíl kreditku. Po Evropě prakticky nelétám, a už vůbec ne z Prahy,  tudíž výhoda salonku Erste v Praze mě nechává naprosto klidným.


Na to pojištění storna zájezdu jsem úplně zapomněl. Dá se na to vztáhnout i rezervace hotelů, pokud se nepletu.
0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Když jsem to zkoumal na jaře, tak Erste neměla pojištění zakoupeného zboží, roční záruka navíc a pojištění storna zájezdu, letenek atd.


V cene pojisteni storna zajezdu? 


Edit: To je pouze priplatkova zalezitost. Do trech dnu, od sjednani cestovni sluzby..


Edit2: coz mimochodem jde sjednat i u erste a pritom tam neni to omezeni do tri dnu od sjednani cestovni sluzby (letenky, zajezd, ubytovani,..)

Zavazadla a zpozdeni letu ma v zakladu i EP. Spis bych cekal, ze jeste zminite vybery z ATM,..

0 Citovat

Stando, ty pracuješ pro Erste???

Jak výběry z ATM souvisí s pojištěním?
0 Citovat

Nechápu, o jakých třech dnech píšeš. To pojištění mám automaticky, nemusím nic dělat. Platí pro druhého dospělého a dvě děti.

0 Citovat

Ideální je mít Erste i ČSOB, hezky se to doplňuje😉

0