Vzhledem k T1 celkem málo spolucestujících a o to větší klid. Sedadla pohodlná dělená do soukromých koutků, výhled nezapomenutelný  .

Praha T1 - Master Card lounge

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Ráno řízečky neměli, když jsem byl naposledy.

Dneska jsem měl let tak brzy, že měli ještě zavřeno. A v létě poletíme tak pozdě, že už bude zavřeno. Pech.

0 Citovat

Řízečky bývají jenom během dne, k večeru šunka/sýr bagety a cosi vypadajícího jako hodně olezlá smaženka, nebo co to je (krom tohohle je vše dobré). Za mě zdarma na business kartu skvělé, pokud bych měl stanovit hodnotu, byl bych ochoten platit cca 200-300 korun.

0 Citovat

Za 100 Kč na MC Gold se to rozhodně vyplatí- řízečky, polévka, chlebíčky, minizakusky,zelenina,Budvar,ucházející víno , standartní cca 4 druhy panáků. Dobrý výhled na plochu.

0 Citovat

Ahoj, technický dotaz, na stránkách letiště je u salónku poznámka " Salonek je otevřen pro všechny odlety/přílety dle pravidelného letového řádu. " je to blbost, co píšou s přílety? Pokud ne, tak jak se tam dostanu po příletu, když mám zavazadla. Bez nich by to asi šlo, ale z mapky letiště nevidím možnost se vrátit s kufry. Diky

0 Citovat

teoreticky tam muzete pred tim, nez si vyzvednete kufry.

0 Citovat

Jasné, ale co se bude dit s kufry? Dají je pak někam bokem? Nebo jak to funguje?

0 Citovat

no, chvili tam nudou jezdit a pak je sundaj a najdete je u prepazky toho, kdo ten let handluje.

btw - fakt tam poustej i po priletu?

0 Citovat

Budou jezdit dokola na pásu a pak je dají bokem.

Spíš pokud by mělo jít o vstup zdarma na kreditku, budou chtít vidět letenku, protože primárně jde o salonek před letem. Nejsem vědom, že v Praze by někoho pustili zdarma na kreditku po příletu. 

0 Citovat

Zkoušel jsem to před Covidem, chtějí vidět palubní vstupenku s odletem z Prahy. Takže po příletu ne.

0 Citovat

Jdeme tam ve ctvrtek, zeptam se.

0 Citovat

Jinak v salónku udělali větší krok kupředu. Sice před 6 ráno bylo včerejší pečivo, ale i tak super změna.


363c06a2-2a39-4ff4-a6e2-ba7035006afe.jpeg

1 Citovat

Díky za info. Já taky myslel, že nejde, ale hledal jsem slevu na parking (ta uvedená na CL nefunguje) přes MC, tak jsem kouknul i na salonek, do kdy je otevřený (letíme v 1 v noci) a přes link mě zarazilo toto sdělení. Jasně, ze jde o vstup zdarma:)

https://www.prg.aero/mastercard-lounge

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Jinak v salónku udělali větší krok kupředu. Sice před 6 ráno bylo včerejší pečivo, ale i tak super změna.

To vypadá mnohem lépe než před Covidem. Díky za zprávu, aspoň se mám na co těšit, když člověk odlétá brzo ráno.

 

0 Citovat

No jedna věc je otevřen pro přílety a druhá, že ten vstup zdarma někdo platí (banka / letecká společnost / LK/PP/DP). A tito dle mého proplatí vstup před letem, nikoliv po letu. 

0 Citovat

Ok, pak je to jasné. Díky 

0 Citovat

No taky na T2 v Erste mi rekli, ze po priletu lze, ale ne na kartu, nybrz na lounge key.

0 Citovat

Ted tu sedime. Takze po priletu ano, bez problemu. Ale na LK. Tedy cerpat vstup.

0 Citovat

Tuším, že už se to tady řešilo, ale těžko to dohledat. Pokud mám dvě karty Mastercard Business na své jméno s volnými vstupy do salónku, lze to využít i pro moji spolucestující? Nechci na tenhle slónek vyplácat zbytečně LK...

0 Citovat

Ve Vidni pustili 2 lidi na me 2 karty, jedna od RB, druha od Erste. Ale asi zalezi na personalu

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Tuším, že už se to tady řešilo, ale těžko to dohledat. Pokud mám dvě karty Mastercard Business na své jméno s volnými vstupy do salónku, lze to využít i pro moji spolucestující? Nechci na tenhle slónek vyplácat zbytečně LK...

Skenuje BP, kde je videt jmeno.

0 Citovat

@Mandre - jj, o tom scanování vím. Napadlo mě, když mám u ČSOB dvě karty ke dvěma účtům, jestli nemůžu ten druhý vstup takhle "přenést" na spolucestující...

0 Citovat

Odpovím si (a ostatním) sám:) Dnes vyzkoušeno, při příchodu na dotaz, zda na dvě karty na moje jméno opravňující ke vstupu, pustí i spolucestující, pán bez váhání odpověděl, že jen potřebuje vidět můj boarding pass. Druhý boarding pass ho nezajímal, viděl ho až při odchodu, kdy jsem chtěl nalepit priority...

2 Citovat

Prosím o radu resp.vysvětlení. Mám kartu Mastercard worl elite a tedy 4 vstupy na rok. Když se mnou půjde někdo další, odečtou tedy dva vstupy anebo ten doprovod vždy platí?? Na ČSOB píší co osoba to vstup ale na LK píší zase doprovod 32 dolarů. Tak jsem z toho jelen. Jo a vstupy se navyšují na plný stav, v mém případě 4, vždy k 1.1.?? Nebo po 365 dnech?? Moc díky. Jirka.

0 Citovat

(alespon u csob) se host bere jako dalsi vidit. nic neplati.

Ano, bere se kalendarni rok

1 Citovat

Držitel karty jde zadarmo, za ostatní musíš vyplýtvat volné vstupy nebo zaplatit. Počet volných vstupů je na kalendářní rok. ČSOB údajně zvažuje přidat další volné vstupy do Prémium.

5