Priority pass

Napsal martv 2015-08-03T10:09:45+02:00 ve fóru Trip reporty z letu

niemandos napsal(a):

Nevím, proč by nemělo fungovat.


Některé pojišťovny inkasují pojistné, ale při placení pojistné události hledají záminky, jak se mu vyhnout.

To je snad základní princip jejich fungování ne?

To jistě. V mnohých případech je to ale chyba toho kdo se u nich pojistil, že si nepřečte podmínky smlouvy a pak se diví, že pojistka něco nehradí.  Obzvláště u těch, co hledí především na cenu. To že se snaží plnit co nejméně je sice pravda, ale na druhou stranu je na každám, aby se nenachal"odrbat".  To platí u nás jaksi všeobecně :)

Krom toho, tady žádné pojistné neplatíš, takže je to úplně jiná situace :))))))))

Leoš Literák napsal(a):

Update: Cestovní pojištění ke kreditní kartě Mastercard od ČSOB premium funguje. Dneska mi proplatili 80% z ceny kvůli nemoci neproletěných letenek do Barcelony. Stačilo dodat potvrzení o nemoci od lékařky a email od aerolinky s cenou. Asi u ČSOB zůstanu, akorát ten chybějící salónek na T2 mě mrzí.


tak to si ma potesil, zrovna riesim ubytovanie na november, ktore nejde zrusit a vravel som si, ci sa bude dat na to poistenie Storna v ramci tohto spolahnut

Nebude. Je to storno zájezdu nebo letenek. Bohužel v podmínkách (pokud je neaktualizovali) nepočítají se zájezdem po vlastní ose (tedy včetně pozemní dopravy či ubytvování).

1. Pojistnou událostí je vznik povinnosti pojištěného uhradit pořadateli zájezdu nebo poskytovali cestovní služby odstupné v důsledku odstoupení  pojištěného, který předmětnou smlouvu uzavřel, od předmětné smlouvy (dále také jen „stornopoplatek“) nebo propadnutí ceny zakoupené cestovní služby, pokud k odstoupení nebo propadnutí došlo z důvodu specifikovaných v odst. 2 tohoto článku.

2. V případě vzniku pojistné události je pojištěný, který uzavřel předmětnou smlouvu s pořadatelem zájezdu nebo poskytovatelem cestovní služby, dále povinen:

c) předložit pojistiteli doklady prokazující zaplacení ceny zájezdu nebo cestovních služeb, které nebyly využity, a k nimž se váže uplatňovaný nárok  pořadatele zájezdu nebo poskytovatele cestovní služby na úhradu stornopoplatků pojištěným, 

V slovnicku pojmov potom: 

5. Cestovní službou se rozumí doprava, ubytování, občerstvení a další služby zakoupené v souvislosti s cestováním, např. fakultativní výlety, skipasy, sportovní a vzdělávací kurzy, pronájem dopravního prostředku a další podobné služby


Z toho mi ako pravnickemu laikovi vyplyva, ze by sa k tomu malo vztahovat aj ubytovanie a prenajom auta napriklad. Ale vsimol som si, ze tu mame aj ludi viac pravnicky angazovanych, mozno by nam to mohli viac osvietit :)

Super, to je změna k lepšímu.

Jsem na to podobne jako nekteri dalsi uzivatele, prispivajici do tohoto temata. Totalne zmateny :)


Proto se zeptam uplne jednoduse polopaticky. Ma nekdo overeny vstup na T2 (nebo kdekoliv po svete) prez CSOB PP vydany k jejich premium world elite kreditni karte? V materialech se samozrejme pise toto: Ročně máte zdarma čtyři vstupy do letištních salónků . Využít je můžete vy i s rodinou (1 vstup = 1 osoba.)


mam to tedy chapat:

a) rocne muzu vyuzit 4x PP zdarma napriklad do Erste na T2 PRG, ktera mi zajisti vstup zdarma. Dalsi naklady nejsou. Plati se az od pateho vstupu dale.

nebo

b) rocne muzu vyuzit 4x PP zdarma napriklad do Erste na T2 PRG, ktera mi zajisti slevu ze vstupu? (tech 50% ci kolik), zbytek se plati nejakych 30$ dle ceniku csob


Mate me kamarad, ktery ma ke kreditni karte od KB pouze nejnizsi variantu PP s kterou ma narok pouze na slevu a tvrdi ze podobna bida je to i s CSOB.


Dik!

Šel jsem na PP od ČSOB na T2 do Erste salónku. Nic jsem neplatil, přišel jsem o dva vstupy z ročního limitu ČSOB  Premium.

No záleží na kartě a podmínkách, ale je to jak říkáš.

U ČSOB Premium jsou 4 vstupy zdarma (další se platí za plnou cenu)

U KB má PP s 50 % slevou, ale nejsem si jist z jaké částky

U ČS Priority Pass končí a byl nahrazen Lounge Key s 6 vstupy na rok

Myslím, že je to uvedeno naprosto jasně. Tobě nedali ke kartě podmínky ?  Na priority pass můžeš 4 x do všech salonků, které jsou uvedeny v jejich seznamu zdarma. Stačí se podívat na stránky PP. Jen nevím, jestli se vyplatí jít zrovna do salonku Erste na PP. Dle mého vyhozené vstupy, ale pokud letíš jednou za rok tak asi jo. Kamarád tvrdí hovadiny. Až vyčerpáš 4 vstupy budeš platit mám pocit  30 dolarů plus 21% dan. Neplatí se plná cena, jak tvrdí David, ale fixně těch 30 dolarů plus dan. Což se často vyrovná ceně, někdy je i cena nižší, pokud si vstup do salonku zaplatíš předem.


https://www.prioritypass.com/en/...clav-havel

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!