Priority pass

Napsal martv 2015-08-03T10:09:45+02:00 ve fóru Trip reporty z letu

niemandos napsal(a):

Nevím, proč by nemělo fungovat.


Některé pojišťovny inkasují pojistné, ale při placení pojistné události hledají záminky, jak se mu vyhnout.

To je snad základní princip jejich fungování ne?

To jistě. V mnohých případech je to ale chyba toho kdo se u nich pojistil, že si nepřečte podmínky smlouvy a pak se diví, že pojistka něco nehradí.  Obzvláště u těch, co hledí především na cenu. To že se snaží plnit co nejméně je sice pravda, ale na druhou stranu je na každám, aby se nenachal"odrbat".  To platí u nás jaksi všeobecně :)

Krom toho, tady žádné pojistné neplatíš, takže je to úplně jiná situace :))))))))

Leoš Literák napsal(a):

Update: Cestovní pojištění ke kreditní kartě Mastercard od ČSOB premium funguje. Dneska mi proplatili 80% z ceny kvůli nemoci neproletěných letenek do Barcelony. Stačilo dodat potvrzení o nemoci od lékařky a email od aerolinky s cenou. Asi u ČSOB zůstanu, akorát ten chybějící salónek na T2 mě mrzí.


tak to si ma potesil, zrovna riesim ubytovanie na november, ktore nejde zrusit a vravel som si, ci sa bude dat na to poistenie Storna v ramci tohto spolahnut

Nebude. Je to storno zájezdu nebo letenek. Bohužel v podmínkách (pokud je neaktualizovali) nepočítají se zájezdem po vlastní ose (tedy včetně pozemní dopravy či ubytvování).

1. Pojistnou událostí je vznik povinnosti pojištěného uhradit pořadateli zájezdu nebo poskytovali cestovní služby odstupné v důsledku odstoupení  pojištěného, který předmětnou smlouvu uzavřel, od předmětné smlouvy (dále také jen „stornopoplatek“) nebo propadnutí ceny zakoupené cestovní služby, pokud k odstoupení nebo propadnutí došlo z důvodu specifikovaných v odst. 2 tohoto článku.

2. V případě vzniku pojistné události je pojištěný, který uzavřel předmětnou smlouvu s pořadatelem zájezdu nebo poskytovatelem cestovní služby, dále povinen:

c) předložit pojistiteli doklady prokazující zaplacení ceny zájezdu nebo cestovních služeb, které nebyly využity, a k nimž se váže uplatňovaný nárok  pořadatele zájezdu nebo poskytovatele cestovní služby na úhradu stornopoplatků pojištěným, 

V slovnicku pojmov potom: 

5. Cestovní službou se rozumí doprava, ubytování, občerstvení a další služby zakoupené v souvislosti s cestováním, např. fakultativní výlety, skipasy, sportovní a vzdělávací kurzy, pronájem dopravního prostředku a další podobné služby


Z toho mi ako pravnickemu laikovi vyplyva, ze by sa k tomu malo vztahovat aj ubytovanie a prenajom auta napriklad. Ale vsimol som si, ze tu mame aj ludi viac pravnicky angazovanych, mozno by nam to mohli viac osvietit :)

Super, to je změna k lepšímu.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!