Ahoj cestovatelé, zkoumám možnosti, jak se co nejvýhodněji dostat do VIP salónků a není mi jasný program priority pass. Pročetl jsem mj. čánek http://cestujlevne.com/letistni-vip-sal ... aze-vidni/, kde se uvádí, že se základním členstvím v PP je nárok na slevu 50 % pro sebe a doprovod. Nicméně na webu PP nic takového nevidím, naopak tam píšou, že se platí plná cena (27 USD) pro sebe i doprovod. Tak vlastně moc nechápu, k čemu ten program je (když jsem šel někde "naslepo" do VIP, tak mi tam pustili bez PP za obdobný poplatek). Druhá věc je, jak se k PP rozumně dostat v ČR. Pochopil jsem, že některé banky dávají to základní členství ke kartám (pak ale moc nerozumím, jestli to k něčemu je, viz výše) a u některých (Erste premier) jsou 4 vstupy ročně zdarma (to ale asi platí jen pro držitele?). Nějaké vstupy "zdarma" jsou i k Diners club, ale tam je zase roční paušál, který moc výhodný není. Zatím mi nejlepší přišla Erste, ale tam je opruz s podmínkami vedení. Máte nějaké tipy? Co používáte vy? Díky .

Priority pass

Založil(a) ve fóru Trip reporty z letu

Má někdo zkušenost s PP v Bratislavě na lety mimo schengen? V podmínkách je uvedeno "Schengen flights only." :-/ dodržuje se to striktně?

0 Citovat

Tak já bych řekl, že jediným důvod je to, že je to v Schengen části, jelikož ale v BTS jdeš i do nonschengen přes tu hlavní halu, jinak si myslím, že to nikdo řešit nebude.

0 Citovat

Ahoj. Zaregistroval jsem se na stránkách Priority Pass s cílem sledovat své konto. Jezdím po té stránce už dobře 20min a zatím jsem nedohledal žádnou evidenci. Něco ve smyslu "máte využité 2 vstupy ze 4 - využito 5.1.2018 salonek XY Bangkok Don Mueang" nebo něco obdobného, určitě mi rozumíte.

Otázka zní jasně - jsem slepý nebo žádná taková evidence neeexistuje? :-D

0 Citovat

Jsi slepý, určitě to tam je v té zabezpečené sekci. Ale ty vstupy se tam objevují opožděně.

0 Citovat

já ty využité vstupy taky hledal, ale v aplikaci na iphonu. Nenašel. Stejně tak jsem se v té aplikaci snažil najít "digital card", marně. Asi mi už ujel technický vlak a jsem odkázán s sebou tahat plastové kartičky všeho druhu :)

0 Citovat

V aplicaci jsou vstupy v hlavním menu (hamburger menu) -> my account -> my visits, digital card je též v hlavním menu + na hlavní stránce v levém horním rohu. Takto to má verze pro iphony. Možná android verze se bude lišit?

0 Citovat

No nevim, asi si zajdu na oční. Mně to nabízí jen tři základní složky: nastavení mého účtu (heslo, oslovení apod.), další je ohodnocení salónků (to je prázdné) a třetí je složka s novinkami, nabídkami atd.

Myšlenka: PP mám od loňska, stihl jsem využít 4 vstupy. Na stránkách PP jsem se ale registroval až včera; je tedy možné, že mi to bude ukazovat až letos využité vstupy a že se tedy každý rok statistika vynuluje? Sice se mi to zdá být nesmysl, ale nic kloudnějšího jsem nevymyslel :-)

0 Citovat

Mám to tak stejně, PP mám od ČSOB. Nikde nevidím, jaký PASS to vlastně je, kolikrát jsem kde byl a podobně. Stejně to je v mobilní aplikaci, tam je k něčemu akorát seznam salonků. Jinak PP jsem využil loni jen jednou na Newarku (V Praze chodím na MC), letos taky zatím jednou v Soulu. Ovšem nějaké detaily bych ocenil - stránky PP jsou dost otřesné.

0 Citovat

když jsem hledal nějaké info k salonkům, tak jsem narazil na tyto stránky - https://www.loungebuddy.com/ , myslím, že by mohly pomoct...mají i aplikaci na mobil.. jen ještě k PP u Erstepremier - je vydávána k Vise Infinite, to, že tam jsou 4 vstupy asi už každý ví, ale zjistil jsem, že pokud si necháte kartu vydat jako kreditní, tak k ní můžete dostat ještě další tři (nebo možná i 4) dodatkové karty VI.. A každá z těchto karet má rovněž 4xPP... což myslím je super..

0 Citovat

Myslím, že je to tak, že ještě jedna další osoba získá stejný účet se všemi výhodami, tedy i s PP, ale nemusí plnit podmínky pro vedení účtu zdarma. Další osoba (nevím, jestli jich může být i více, ale může to být třeba Vaše dítě), získá KK Visa Infinite i s PP, ale o vstupy se dělí s Vámi, protože nemá vlastní účet. Alespoň takhle jsem to pochopila a takhle to taky máme doma zavedeno.

0 Citovat

No hlavně od března se mění zásadně podmínky u Erste. Pokud máte dodatkovou kartu, tak musí plnit oba podmínky, co jsem pochopil.

0 Citovat

Mám k účtu Erste premier vydány čtyři KK Visa Infinite i s PP (já, dvě dcery a přítelkyně). Volné vstupy do salónků jsou ovšem jenom čtyři na jeden účet, nerozhoduje počet karet - bohužel. Ty karty mám v podstatě kvůli cestovnimu pojištění.

0 Citovat

danh napsal(a):

když jsem hledal nějaké info k salonkům, tak jsem narazil na tyto stránky - https://www.loungebuddy.com/ , myslím, že by mohly pomoct...mají i aplikaci na mobil.. jen ještě k PP u Erstepremier - je vydávána k Vise Infinite, to, že tam jsou 4 vstupy asi už každý ví, ale zjistil jsem, že pokud si necháte kartu vydat jako kreditní, tak k ní můžete dostat ještě další tři (nebo možná i 4) dodatkové karty VI.. A každá z těchto karet má rovněž 4xPP... což myslím je super..

Tomu jsi snad sám nevěřil...

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

No hlavně od března se mění zásadně podmínky u Erste. Pokud máte dodatkovou kartu, tak musí plnit oba podmínky, co jsem pochopil.

Mění se podmínky měsíčního obratu z 50.na 70 tis.od 1.2. O změně u partnerského účtu jsme informováni nebyli.

0 Citovat

Původně těch 50k mohli udělat oba dohromady, teď to musí prokazatelně dát jeden z nich. Tak nějak to bylo, moc jsem pozor nedával :) A rotace peněz přeposílání v rámci dvou účtů už taky tolerovat nebudou.

0 Citovat

Připravuji si podklady na článek a našel jsem znovu platnou 15% slevu s 3 měsíci navrch. Při rezervaci v librách vychází neomezený pass na 6 350 Kč. http://bit.ly/pp-15off-3m

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Původně těch 50k mohli udělat oba dohromady, teď to musí prokazatelně dát jeden z nich. Tak nějak to bylo, moc jsem pozor nedával :) A rotace peněz přeposílání v rámci dvou účtů už taky tolerovat nebudou.


Přímo v nových podmínkách je:

Banka Klientovi zpravidla poskytuje službu Erste Premier za podmínky, že splňuje alespoň jedno z uvedených kritérií, jejichž konkrétní
výše je uvedena v ceníku Premier (dále jen „Ceník“):
a. příjmové kritérium (ke konci každého kalendářního měsíce bude po provedení níže uvedených pravidel výpočtů vykazovat tzv.
měsíční příjem na účtu/účtech)


Při výpočtu tzv. měsíčního příjmu se počítá s:
kreditním obratem vykazovaným ke konci dotčených kalendářních měsíců na všech účtech Premier a všech běžných účtech
Premier v cizí měně, jichž je Klient Erste Premier majitelem.
– Do kreditních obratů se nezahrnuje úrok připsaný ve prospěch dotčeného účtu / dotčených účtů.
– Do kreditních obratů se dále nezapočítávají kreditní obraty, které byly poukázány ve prospěch dotčeného účtu / dotčených účtů
z jiných účtů vedených Bankou pro Klienta Erste Premier s výjimkou firemních/podnikatelských účtů vedených Bankou, kde je
příjem z těchto účtů do kreditních obratů započítán.
– Měsíční příjem se počítá jako 3měsíční průměr měsíčních součtů kreditních transakcí dle výše uvedených pravidel.


Tato část podmínek byla i v těch dosavadních.


Čili přeposílání se nepočítá, ale jen v rámci ČS - z jiných bank to podle podmínek je OK. Příjem 70 000 je stále součet všech příjmů, které přijdou - máš nějakou jinou informaci (odkud?), že by mělo jít o jeden příjem?


0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Připravuji si podklady na článek a našel jsem znovu platnou 15% slevu s 3 měsíci navrch. Při rezervaci v librách vychází neomezený pass na 6 350 Kč. http://bit.ly/pp-15off-3m

Ještě se s tím dá drobet zakouzlit:-)

0 Citovat

opt: dostal jsem novou bankéřku a byla nějak naspeedovaná... je možný, že jsem to nepochytil zcela správně.

cali: pochlub se... vidím 20 % off + 3 m, ale jen na Standard Plus program http://bit.ly/pp-20off-3m-stnd

0 Citovat

cali napsal(a):

Ještě se s tím dá drobet zakouzlit:-)

cali je holt kouzelník :)
0 Citovat

Nejsem si jistá, ale myslím, že už se dokouzlilo...

0 Citovat

Já to prověřím, zda to pořád jde. Koupím asi Standard Plus na sebe a budu vstupy využívat pro děti na léto. Jde tato konstrukce, tedy já a žena na status a 2 děti vstupy na PP, který bude psaný na mě?

0 Citovat

Ty vstupy nejsou na jméno? Resp. jen pro držitele a host vždy platí?

0 Citovat

Je to tak, PP by měl být na toho, kdo vstup využívá, majitel, mimo jiné vstup podepisuje + ukazuje boarding pass. Jasný, fakticky s tím problém být nemusí, ale nikdy nevíš na koho narazíš.

0 Citovat

Tak by to mělo být, ale osobně jsem byl svědkem, jak 2 lidem projeli 2x stejný telefon a šli. Pochybuji, že by to bylo tak promakané, aby se platba za hosta stáhla třeba přes NFC. Nevím, proto se ptám...

0