O aerolince Royal Jordanian

Národní jordánská aerolinka je příjemnou alternativou pro spojení západní Evropy a asijských destinací s přestupem na letišti v Ammánu, který bývá obvykle rychlejší a bezproblémovější než například linka v Dubaji nebo Dauhá. Royal Jordanian provozují jednu z nejmodernějších flotil na světě v čele s novými Boeingy 787 Dreamliner.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Společnost nepatří mezi nejlevnější, průměrné ceny z Evropy do Asie se pohybují kolem 17.000 Kč, do Jordánska pak okolo 10.000 Kč, což už se nevyplatí vůbec. Akční letenky se  občas objevují, a tak i Royal Jordanian může být dobře využitelnou aerolinkou. Aerolinka provozuje přímou linku Vídeň – Ammán.

Nejlevnější letenky rezervujte přes vyhledávače ideálně 2–3 měsíce před cestou.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je vždy v ceně letenky, nesmí překročit hmotnost 7 kg a rozměry 51 x 41 x 23 cm. Navíc si do letadla můžete bez poplatku vzít i menší předmět typu deštník, brašna na notebook nebo malá kabelka.

Cestující v ekonomické třídě si na trasách z Evropy mohou bezplatně odbavit jeden kus zavazadla o hmotnosti do 30 kg.

Sportovní vybavení do 30 kg se počítá jako jeden kus běžného zavazadla.

Odbavení

Za letištní odbavení na přepážce se nepřiplácí žádný poplatek navíc, přepážky jsou otevřené 3 hodiny–45 minut před odletem (u letů z Londýna a Severní Ameriky zavírají hodinu před letem).

Internetové odbavení, neboli web check-in, je k dispozici 4 hodiny–24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout doma, nebo vám ji vydají až na letišti.

Přestup

Cestující, kteří přestupují mezi dvěma lety Royal Jordanian a jejich délka přestupu činí 8–24 hodin, mají nárok na hotel s jídlem zdarma. Platí však jen pro určité tarifní skupiny (zjistíte pouze přímo přes Royal Jordanian) a ze služby jsou vyňaty některé státy, především na Blízké východě.

Služby během letu

Na všech trasách dostanete teplé jídlo zdarma, u kratších spojů alespoň malé občerstvení.

V letadlech Boeing 787 a Airbus A330 se během letu můžete zabavit sledováním filmů a seriálů nebo poslechem hudby na individuálních monitorech v každé sedačce.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele padrino11
padrino11

Zdravím, mám otázku k tomu hotelu při přestupu - díval jsem se na jejich web a je to v některých případech nejasné (jsou vyloučeny některé země, přestup musí být mezi 8-24 hod., nesmí být dřívější spoj a dále tam uvádějí ještě, že se nevztahuje na některé tarify a záleží na dostupnosti hotelových pokojů). A také jsem nenašel že není potřeba v tomto případě vízum. Máte někdo praktickou zkušenost? Letím v economy a podle informací na webu se vše dozvím až na tranzitní přepážce.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu