O aerolince Royal Jordanian

Národní jordánská aerolinka je příjemnou alternativou pro spojení západní Evropy a asijských destinací s přestupem na letišti v Ammánu, který bývá obvykle rychlejší a bezproblémovější než například linka v Dubaji nebo Dauhá. Royal Jordanian provozují jednu z nejmodernějších flotil na světě v čele s novými Boeingy 787 Dreamliner.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Společnost nepatří mezi nejlevnější, průměrné ceny z Evropy do Asie se pohybují kolem 17.000 Kč, do Jordánska pak okolo 10.000 Kč, což už se nevyplatí vůbec. Akční letenky se  občas objevují, a tak i Royal Jordanian může být dobře využitelnou aerolinkou. Aerolinka provozuje přímou linku Vídeň – Ammán.

Nejlevnější letenky rezervujte přes vyhledávače ideálně 2–3 měsíce před cestou.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je vždy v ceně letenky, nesmí překročit hmotnost 7 kg a rozměry 51 x 41 x 23 cm. Navíc si do letadla můžete bez poplatku vzít i menší předmět typu deštník, brašna na notebook nebo malá kabelka.

Cestující v ekonomické třídě si na trasách z Evropy mohou bezplatně odbavit jeden kus zavazadla o hmotnosti do 30 kg.

Sportovní vybavení do 30 kg se počítá jako jeden kus běžného zavazadla.

Odbavení

Za letištní odbavení na přepážce se nepřiplácí žádný poplatek navíc, přepážky jsou otevřené 3 hodiny–45 minut před odletem (u letů z Londýna a Severní Ameriky zavírají hodinu před letem).

Internetové odbavení, neboli web check-in, je k dispozici 4 hodiny–24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout doma, nebo vám ji vydají až na letišti.

Přestup

Cestující, kteří přestupují mezi dvěma lety Royal Jordanian a jejich délka přestupu činí 8–24 hodin, mají nárok na hotel s jídlem zdarma. Platí však jen pro určité tarifní skupiny (zjistíte pouze přímo přes Royal Jordanian) a ze služby jsou vyňaty některé státy, především na Blízké východě.

Služby během letu

Na všech trasách dostanete teplé jídlo zdarma, u kratších spojů alespoň malé občerstvení.

V letadlech Boeing 787 a Airbus A330 se během letu můžete zabavit sledováním filmů a seriálů nebo poslechem hudby na individuálních monitorech v každé sedačce.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

padrino11

Zdravím, mám otázku k tomu hotelu při přestupu - díval jsem se na jejich web a je to v některých případech nejasné (jsou vyloučeny některé země, přestup musí být mezi 8-24 hod., nesmí být dřívější spoj a dále tam uvádějí ještě, že se nevztahuje na některé tarify a záleží na dostupnosti hotelových pokojů). A také jsem nenašel že není potřeba v tomto případě vízum. Máte někdo praktickou zkušenost? Letím v economy a podle informací na webu se vše dozvím až na tranzitní přepážce.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu