Royal Jordanian

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

RJ (IATA)
RJA (ICAO)
Jordánsko
Od 15. 12. 1963
Oneworld

Národní jordánská aerolinka je příjemnou alternativou pro spojení západní Evropy a asijských destinací s přestupem na letišti v Ammánu, který bývá obvykle rychlejší a bezproblémovější než například linka v Dubaji nebo Dauhá. Royal Jordanian provozují jednu z nejmodernějších flotil na světě v čele s novými Boeingy 787 Dreamliner.


Letenky

Společnost nepatří mezi nejlevnější, průměrné ceny z Evropy do Asie se pohybují kolem 17.000 Kč, do Jordánska pak okolo 10.000 Kč, což už se nevyplatí vůbec. Akční letenky se občas objevují, a tak i Royal Jordanian může být dobře využitelnou aerolinkou. Aerolinka provozuje přímou linku Vídeň – Ammán.

Nejlevnější letenky rezervujte přes vyhledávače ideálně 2–3 měsíce před cestou.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo je vždy v ceně letenky, nesmí překročit hmotnost 7 kg a rozměry 51 x 41 x 23 cm. Navíc si do letadla můžete bez poplatku vzít i menší předmět typu deštník, brašna na notebook nebo malá kabelka.

Cestující v ekonomické třídě si na trasách z Evropy mohou bezplatně odbavit jeden kus zavazadla o hmotnosti do 30 kg.

Sportovní vybavení do 30 kg se počítá jako jeden kus běžného zavazadla.


Odbavení

Za letištní odbavení na přepážce se nepřiplácí žádný poplatek navíc, přepážky jsou otevřené 3 hodiny–45 minut před odletem (u letů z Londýna a Severní Ameriky zavírají hodinu před letem).

Internetové odbavení, neboli web check-in, je k dispozici 4 hodiny–24 hodin před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout doma, nebo vám ji vydají až na letišti.


Přestup

Cestující, kteří přestupují mezi dvěma lety Royal Jordanian a jejich délka přestupu činí 8–24 hodin, mají nárok na hotel s jídlem zdarma, vízum se řešit nemusí.


Služby během letu

Na všech trasách dostanete teplé jídlo zdarma, u kratších spojů alespoň malé občerstvení.

V letadlech Boeing 787 a Airbus A330 se během letu můžete zabavit sledováním filmů a seriálů nebo poslechem hudby na individuálních monitorech v každé sedačce.


Logo Royal Jordanian

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače