O aerolince South African Airways

  • SA (IATA)
  • SAA (ICAO)
  • Jihoafrická republika
  • Od 01. 02. 1934
  • Star Alliance
  • http://flysaa.com/

Národní letecká společnost Jižní Afriky sídlí na letišti v Johannesburgu, odkud létá většinu svých linek. South African Airways provozují dceřiné společnosti Airlink (pro regionální linky) a Mango (low cost aerolinka). South African Airways je běžná aerolinka ničím nevybočující z mezinárodních standardů.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

South African Airways využijete hlavně na dlouhých mezikontinentálních linkách z Jižní Afriky do Evropy, USA, Sao Paula nebo Austrálie, rozsáhlou síť provozují i po Jihoafrické republice a okolních státech.

Obvyklá cena letenky z Evropy do Jižní Afriky je dražší než u konkurence z Evropy či Blízkého východu a pohybuje se kolem 18.000 Kč. South African Airways využijete především tehdy, máte-li namířeno do menší jihoafrické destinace, kdy téměř vždy nabídnou nejpohodlnější a nejjistější spojení.

Pro nejvýhodnější ceny kupujte 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Cestující na všech linkách si mohou zdarma vzít do letadla jedno příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 36 x 23 cm nepřesahující 8 kg, jeden osobní předmět (kabelka, laptop) a jednu menší igelitku z duty free shopu.

Odbavené zavazadlo můžete mít rovněž zdarma do 23 kg na všech linkách, k tomu si navíc smíte zdarma přibalit sportovní vybavení také do 23 kg.

Na mezinárodních trasách se zvířata přepravují výhradně v zavazadlovém prostoru s výjimkou asistenčních psů.

Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma a začíná obvykle 3 hodiny před odletem, na některých jihoafrických letištích ještě dříve.

Online check-in je dostupný 24 hodin před odletem, palubní vstupenku si můžete vytisknout doma nebo až v automatu na letišti.

Především pokud cestujete pouze s příručním zavazadlem, vyplatí se stáhnout aplikaci SAA a odbavit se přes mobilní telefon. Není nutné se zdržovat tisknutím palubní vstupenky, na letišti pouze naskenujete QR kód.

Služby během letu

Na všech trasách, i krátkých vnitrostátních, dostanete občerstvení zdarma. U dálkových tras pak vždy alespoň jedno teplé jídlo.

V dálkových letounech typu Airbus A330 a A340 využijete palubní zábavu prostřednictvím osobních obrazovek, oproti jiným společnostem je však celý systém poněkud zastaralý s malým výběrem filmů nebo seriálů.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu