South African Airways

South African Airways

O aerolince

Národní letecká společnost Jižní Afriky sídlí na letišti v Johannesburgu, odkud létá většinu svých linek. South African Airways provozují dceřiné společnosti Airlink (pro regionální linky) a Mango (low cost aerolinka). South African Airways je běžná aerolinka ničím nevybočující z mezinárodních standardů.

Logo South African Airways
IATA Kód
SA
Letecká aliance
Star Alliance
Země původu
Jihoafrická republika
Datum vzniku
01. 02. 1934

Letenky

South African Airways využijete hlavně na dlouhých mezikontinentálních linkách z Jižní Afriky do Evropy, USA, Sao Paula nebo Austrálie, rozsáhlou síť provozují i po Jihoafrické republice a okolních státech.

Obvyklá cena letenky z Evropy do Jižní Afriky je dražší než u konkurence z Evropy či Blízkého východu a pohybuje se kolem 18.000 Kč. South African Airways využijete především tehdy, máte-li namířeno do menší jihoafrické destinace, kdy téměř vždy nabídnou nejpohodlnější a nejjistější spojení.

Pro nejvýhodnější ceny kupujte 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Cestující na všech linkách si mohou zdarma vzít do letadla jedno příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 36 x 23 cm nepřesahující 8 kg, jeden osobní předmět (kabelka, laptop) a jednu menší igelitku z duty free shopu.

Odbavené zavazadlo můžete mít rovněž zdarma do 23 kg na všech linkách, k tomu si navíc smíte zdarma přibalit sportovní vybavení také do 23 kg.

Na mezinárodních trasách se zvířata přepravují výhradně v zavazadlovém prostoru s výjimkou asistenčních psů.

Odbavení

Odbavení na letišti je zdarma a začíná obvykle 3 hodiny před odletem, na některých jihoafrických letištích ještě dříve.

Online check-in je dostupný 24 hodin před odletem, palubní vstupenku si můžete vytisknout doma nebo až v automatu na letišti.

Především pokud cestujete pouze s příručním zavazadlem, vyplatí se stáhnout aplikaci SAA a odbavit se přes mobilní telefon. Není nutné se zdržovat tisknutím palubní vstupenky, na letišti pouze naskenujete QR kód.

Služby během letu

Na všech trasách, i krátkých vnitrostátních, dostanete občerstvení zdarma. U dálkových tras pak vždy alespoň jedno teplé jídlo.

V dálkových letounech typu Airbus A330 a A340 využijete palubní zábavu prostřednictvím osobních obrazovek, oproti jiným společnostem je však celý systém poněkud zastaralý s malým výběrem filmů nebo seriálů.

naposledy aktualizováno 18. 05. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.