Viva Colombia

Viva Colombia

O aerolince

Viva Colombia je největší low-cost aerolinkou v Kolumbii se základnami na letištích v Bogotě, Medellínu a Cartageně. Provozuje poměrně hustou síť vnitrostátních linek, i když na většině tras létá jen 1-4x denně, což se s konkurencí v podobě Aviancy a LATAMu nemůže rovnat. Viva Colombia ale naopak většinou vítězí v ceně letenek, které jsou na místní poměry opravdu levné.

Společnost provozuje flotilu 14 Airbusů A320, dalších několik má objednáno přímo u výrobce. Viva Colombia provozuje dceřinou peruánskou pobočku Viva Air Peru. 

Logo VivaColombia
IATA Kód
5Z
Letecká aliance
-
Země původu
Kolumbie
Datum vzniku
25. 05. 2012

Letenky

Vnitrostátní letenky po Kolumbii i na několika málo mezinárodních trasách jsou většinou výrazně levnější než u konkurence, alespoň tedy ve své základní formě bez přidaných velkých zavazadel. Průměrná cena jednosměrných vnitrostátních spojů často začíná zhruba na částce 600 Kč.

Vždy se vyplatí rezervovat přímo přes web aerolinky, a to alespoň se 14denním předstihem. Ceny letenek jsou pro všechny stejné, jak pro místní, tak pro cizince.

Zavazadla

V základním tarifu "Viva" je v ceně pouze malý osobní předmět do 6 kg velikosti 40x35x35 cm. U gatu se často striktně rozměry kontrolují.

Pokud máte větší zavazadlo, stačí si koupit letenku v tarifu "VivaSuper", který obsahuje 15kg odbavené zavazadlo a zpravidla je dražší jen o o cca 15 USD, vyjde tak levněji než přidání většího příručního zavazadla k základnímu tarifu "Viva" (obvykle + 20 USD).

Nejdražší tarif "VivaMax" pak obsahuje odbavené zavazadlo do 20 kg, příruční zavazadlo rozměrů 55x45x25 cm + osobní předmět velikosti 40x35x35 cm. I tarif "VivaMax" má obvykle solidní cenu maximálně kolem 60 USD jednosměrně.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zpoplatněno. A to včetně situace, kdy si zakoupíte tarif "VivaSuper" s odbaveným zavazadlem, provedete online check-in a na přepážku jdete jen odevzdat kufr. Vždy si v těchto případech předplaťte odbavení na letišti online při nákupu letenky za cenu 4 USD. Pokud budete platit až na letišti, cena se zvýší na 13 USD.

V případě letenky v tarifu "VivaMax" se za použití přepážky neplatí žádný poplatek.

Online check-in začíná 72 hodin před odletem. Místo není možné vybrat zdarma, bude vám přiděleno náhodně nebo si musíte připlatit.

Služby během letu

Veškeré občerstvení během letu je zpoplatněno.

Výběr místa v letadle startuje na částce 5,50 USD za sedačku. Pokud odmítnete zaplatit, místo vám bude přiděleno zdarma a náhodně. Například při letu do Cuzca rozhodně doporučujeme zaplatit předem místo u okna, výhledy jsou spektakulární.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 18. 05. 2018
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před rokem

Pokud nekomu nahodou po zrusenem letu zbyl voucher, necht si da pozor pri jeho jednorazove aplikaci. Kdyz je tedy dany voucher (jen tak na zkousku) vlozen do prislusneho pole a pak klik na Redeem neboli Redimir, ihned se vytvori nova rezervace s kodem a ceka se na doplaceni rozdilu. Ta nikdy nedopacena rezervace (a pouziti voucheru) po case bohuzel neexpiruje.

Pak je nutne volat na jejich call center, aby znovu zaktivovali voucher a bylo mozne jej aplikovat pro konkretni definitivni nakup.