O aerolince Viva Colombia

Viva Colombia je největší low-cost aerolinkou v Kolumbii se základnami na letištích v Bogotě, Medellínu a Cartageně. Provozuje poměrně hustou síť vnitrostátních linek, i když na většině tras létá jen 1-4x denně, což se s konkurencí v podobě Aviancy a LATAMu nemůže rovnat. Viva Colombia ale naopak většinou vítězí v ceně letenek, které jsou na místní poměry opravdu levné.

Společnost provozuje flotilu 14 Airbusů A320, dalších několik má objednáno přímo u výrobce. Viva Colombia provozuje dceřinou peruánskou pobočku Viva Air Peru. 

Letenky

Vnitrostátní letenky po Kolumbii i na několika málo mezinárodních trasách jsou většinou výrazně levnější než u konkurence, alespoň tedy ve své základní formě bez přidaných velkých zavazadel. Průměrná cena jednosměrných vnitrostátních spojů často začíná zhruba na částce 600 Kč.

Vždy se vyplatí rezervovat přímo přes web aerolinky, a to alespoň se 14denním předstihem. Ceny letenek jsou pro všechny stejné, jak pro místní, tak pro cizince.

Zavazadla

V základním tarifu "Viva" je v ceně pouze malý osobní předmět do 6 kg velikosti 40x35x35 cm. U gatu se často striktně rozměry kontrolují.

Pokud máte větší zavazadlo, stačí si koupit letenku v tarifu "VivaSuper", který obsahuje 15kg odbavené zavazadlo a zpravidla je dražší jen o o cca 15 USD, vyjde tak levněji než přidání většího příručního zavazadla k základnímu tarifu "Viva" (obvykle + 20 USD).

Nejdražší tarif "VivaMax" pak obsahuje odbavené zavazadlo do 20 kg, příruční zavazadlo rozměrů 55x45x25 cm + osobní předmět velikosti 40x35x35 cm. I tarif "VivaMax" má obvykle solidní cenu maximálně kolem 60 USD jednosměrně.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zpoplatněno. A to včetně situace, kdy si zakoupíte tarif "VivaSuper" s odbaveným zavazadlem, provedete online check-in a na přepážku jdete jen odevzdat kufr. Vždy si v těchto případech předplaťte odbavení na letišti online při nákupu letenky za cenu 4 USD. Pokud budete platit až na letišti, cena se zvýší na 13 USD.

V případě letenky v tarifu "VivaMax" se za použití přepážky neplatí žádný poplatek.

Online check-in začíná 72 hodin před odletem. Místo není možné vybrat zdarma, bude vám přiděleno náhodně nebo si musíte připlatit.

Služby během letu

Veškeré občerstvení během letu je zpoplatněno.

Výběr místa v letadle startuje na částce 5,50 USD za sedačku. Pokud odmítnete zaplatit, místo vám bude přiděleno zdarma a náhodně. Například při letu do Cuzca rozhodně doporučujeme zaplatit předem místo u okna, výhledy jsou spektakulární.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele