Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Wingo

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Wingo

Kolumbijská nízkonákladová aerolinka a odnož panamských Copa Airlines provozuje především mezinárodní linky po Latinské Americe z kolumbijských letišť. Hlavní základnu má v Bogotě, další významné destinace jsou Panama City nebo Cartagena. Wingo je mladá aerolinka, která se etablovala z Republic Airlines. Ve svojí flotile má zatím čtyři nové a moderní Boeingy 737-700. 

Letenky

Wingo se profiluje jako low-cost aerolinka, nejvýhodnější letenky tak pořídíme vždy přímo na webu aerolinky. Ve většině případů u Wingo platí, že čím dříve nakupujete, tím výhodnější cenu získáte.

Doménou společnosti jsou kratší mezinárodní linky z kolumbijských letišť, výhodné letenky však nabízí i na několika vnitrostátních linkách. Například jednosměrná letenka z Bogoty do Cartageny v předstihu může vyjít na cca 600 Kč.

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla velikosti 55x45x25 cm do 10 kg a jeden osobní předmět velikosti 40x35x25 cm do 6 kg se přepravují vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg nikdy není zahrnuto v základní ceně letenky. Platí se kolem 300 až 450 Kč za jeden let. 

 

Odbavení

Online check-in začíná 72 hodin a končí 4 hodiny před odletem. Palubní vstupenku si vždy vytiskněte, abyste se vyhnuli poplatkům za check-in na letišti. Společnost zatím nepodporuje mobilní boarding passy, musíte si vždy vytisknout klasický palubní lístek doma na tiskárně.

Odbavovací přepážky na letišti se otevírají hodinu a půl až dvě hodiny před odletem. Pokud si doma nevytisknete palubní vstupenku, nevyhnete se poplatku 30.000 pesos (cca 215 Kč). Pokud víte, že na cestách nebudete mít možnost si palubní lístek vytisknout, přidejte během rezervace letenky v druhém kroku položku "Airport Check-in", který stojí 5.950 pesos. Žádný přidaný poplatek za vytisknutý boarding passu už pak platit nebudete.

Služby během letu

Veškeré služby během letu jsou zpoplatněny, včetně nápojů.

Za výběr místa se platí 10.000 COP, pokud si žádné nevyberete, systém vám přidělí náhodnou sedačku zdarma.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)