O aerolince Wingo

Kolumbijská nízkonákladová aerolinka a odnož panamských Copa Airlines provozuje především mezinárodní linky po Latinské Americe z kolumbijských letišť. Hlavní základnu má v Bogotě, další významné destinace jsou Panama City nebo Cartagena. Wingo je mladá aerolinka, která se etablovala z Republic Airlines. Ve svojí flotile má zatím čtyři nové a moderní Boeingy 737-700. 

Letenky

Wingo se profiluje jako low-cost aerolinka, nejvýhodnější letenky tak pořídíme vždy přímo na webu aerolinky. Ve většině případů u Wingo platí, že čím dříve nakupujete, tím výhodnější cenu získáte.

Doménou společnosti jsou kratší mezinárodní linky z kolumbijských letišť, výhodné letenky však nabízí i na několika vnitrostátních linkách. Například jednosměrná letenka z Bogoty do Cartageny v předstihu může vyjít na cca 600 Kč.

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla velikosti 55x45x25 cm do 10 kg a jeden osobní předmět velikosti 40x35x25 cm do 6 kg se přepravují vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do 23 kg nikdy není zahrnuto v základní ceně letenky. Platí se kolem 300 až 450 Kč za jeden let. 

 

Odbavení

Online check-in začíná 72 hodin a končí 4 hodiny před odletem. Palubní vstupenku si vždy vytiskněte, abyste se vyhnuli poplatkům za check-in na letišti. Společnost zatím nepodporuje mobilní boarding passy, musíte si vždy vytisknout klasický palubní lístek doma na tiskárně.

Odbavovací přepážky na letišti se otevírají hodinu a půl až dvě hodiny před odletem. Pokud si doma nevytisknete palubní vstupenku, nevyhnete se poplatku 30.000 pesos (cca 215 Kč). Pokud víte, že na cestách nebudete mít možnost si palubní lístek vytisknout, přidejte během rezervace letenky v druhém kroku položku "Airport Check-in", který stojí 5.950 pesos. Žádný přidaný poplatek za vytisknutý boarding passu už pak platit nebudete.

Služby během letu

Veškeré služby během letu jsou zpoplatněny, včetně nápojů.

Za výběr místa se platí 10.000 COP, pokud si žádné nevyberete, systém vám přidělí náhodnou sedačku zdarma.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Ahoj, mate někdo zkušenost se změnou termínu nebo destinace u tarifu GO BASIC? Píšou ze jedna změna je zdarma max 14 dni před odletem. Tak mě zajímá, jak moc jednoduchý to je a co všechno s tím lze reálné dělat. Chápu ze se musí doplatit případný rozdíl v ceně. Ale například pokud si mužů změnu sám naklikat v appce a doplatit? Nebo vyměnit Panamu za Mexiko?

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele
Bear

Díky za info, Revolut bohužel nemám, platby v měně COP mi to nebere, po přepnutí na USD se to jakoby "zaseklo" (čekám již 15 min na dokončení platby).

Už se na to ale vy*eru, protože co s tím ztrácím čas, letenky mi pod klávesnicí zdražily o cca 500 Kč/kus.

před 2 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Revolutku si založíš během deseti minut a ceny se ti možná povede srazit použitím private window.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Bear

Podělí se někdo o zkušenosti s touto aerolinkou?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jaké konkrétně? :) letěl jsem s nimi jednou. Nic, na co bych vzpomínal, ať už v negativním nebo pozitivním smyslu.

před 2 lety
Avatar uživatele
Bear
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 69 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-12-07T15:51:55+01:00)

Měl jsem na mysli, zda to nebude nějaký "brutal" lowcost, ale vypadá to dle informací zatím o.k.

Mám ale momentálně problém zaplatit debetními kartami letenky...vyzkoušel jsem již celkem 3 :-(

před 2 lety
Avatar uživatele Jakub Šlechta
Jakub Šlechta

Letěl jsem s nimi v dubnu z Panamy do Medellinu a zpět. Je to standardní lowcostovka - snaží se na mnoha věcech ušetřit případně naopak vydělat - třeba účtují nesmyslné peníze za vytisknutí Boarding Passu, pokud si ho nevytisknete sám. Na to si dejte pozor. V tomto ohledu s nimi mám i relativně vtipný zážitek - po online checkinu mi od nich v mailu nepřišel právě ten Boarding Pass, generátor PDF někde udělal chybu. Telefonní číslo mi nikdo nezvedal, na mail neodpovídali, nakonec to dopadlo tak, že mi Boarding Pass poslali přes Facebook Messenger. Kde se snaží dále ušetřit, tak je třeba letiště v Panamě - využívají bývalou americkou základnu. V zásadě se ale není čeho obávat. Co se týče platby, platil jsem let bez problému Revolutkou.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele