Letiště Rotterdam The Hague

Rotterdam The Hague Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

RTM (IATA)
EHRD (ICAO)
Nizozemí

Třetí největší nizozemské letiště najdeme 6 km severně od Rotterdamu a 24 km jižně od Den Haagu. Malý obstarožní terminál slouží jako jedna ze základen aerolinky Transavia a pro regionální lety dalších aerolinek. Letiště ročně odbaví necelé 2 miliony cestující a řadí se tak k těm malým a méně významným. Většina provozu z Rotterdamu míří do letních destinací u moře.

 


Letenky

Přímá linka Praha – Rotterdam s Transavií už několik let nefunguje. Nyní létá Transavia pouze 3x týdně do Vídně a to za průměrné ceny zpáteční letenky kolem 3.000 Kč, v akcích i pod 2.000 Kč.

Z Prahy lze využít služeb British Airways s přestupem na londýnském letišti City, ceny však startují na 7.500 Kč. Lepší variantou pro cestu do Rotterdamu bude využití linky easyJet z Prahy na letiště Schiphol v Amsterdamu. Přímo v terminálu je nádraží, odkud vás vlak několikrát do hodiny do Rotterdamu během 45 minut zaveze.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Z letiště na hlavní nádraží jezdí každých 15 minut autobusová linka 33. První spoj jede v 5:40, poslední v 0:10, cesta do centra zabere jen necelých 20 minut. Jízdenka na 1 hodinu stojí 3 €.

Do ostatních míst Nizozemska se pak pohodlně a rychle dostanete vlakem z hlavního nádraží.


Služby na letišti

Wifi připojení využijete v terminálu zdarma.

Terminál je vybavený jen základními službami jako jsou restaurace a pár obchodů se suvenýry.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Nizozemí? Nastav si hlídače