Rotterdam

Letiště Rotterdam The Hague

O letišti

Třetí největší nizozemské letiště najdeme 6 km severně od Rotterdamu a 24 km jižně od Den Haagu. Malý obstarožní terminál slouží jako jedna ze základen aerolinky Transavia a pro regionální lety dalších aerolinek. Letiště ročně odbaví necelé 2 miliony cestující a řadí se tak k těm malým a méně významným. Většina provozu z Rotterdamu míří do letních destinací u moře.

Oficiální stránky letiště jsou www.rotterdamthehagueairport.nl

IATA Kód
RTM
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
13:28
Vzdálenost z ČR
716 km

Letenky

Přímá linka Praha – Rotterdam s Transavií už několik let nefunguje. Nyní létá Transavia pouze 3x týdně do Vídně a to za průměrné ceny zpáteční letenky kolem 3.000 Kč, v akcích i pod 2.000 Kč.

Z Prahy lze využít služeb British Airways s přestupem na londýnském letišti City, ceny však startují na 7.500 Kč. Lepší variantou pro cestu do Rotterdamu bude využití linky easyJet z Prahy na letiště Schiphol v Amsterdamu. Přímo v terminálu je nádraží, odkud vás vlak několikrát do hodiny do Rotterdamu během 45 minut zaveze.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rotterdamu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště na hlavní nádraží jezdí každých 15 minut autobusová linka 33. První spoj jede v 5:40, poslední v 0:10, cesta do centra zabere jen necelých 20 minut. Jízdenka na 2 hodiny stojí 3,50 €, celodenní lístek pak stojí 8 €. Více informací o MHD v Rotterdamu na ret.nl. Letištní zastávka není konečná, ale do centra se dostanete oběma směry. Jedním za cca 25 minut bez přestupu a druhým na stanici metra Meijersplein, odkud se do centra dostanete během 10 minut.

Do ostatních míst Nizozemska se pak pohodlně a rychle dostanete vlakem z hlavního nádraží.

Služby na letišti

Wifi připojení využijete v terminálu zdarma.

Terminál je vybavený jen základními službami jako jsou restaurace a pár obchodů se suvenýry.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí