IATA (ICAO) kód letiště
EIN (EHEH)
Aktuální počasí
22.8 °C
Aktuální čas
18:38
Vzdálenost od Prahy
642 km

O letišti Eindhoven

Letiště na jihu Nizozemska slouží výhradně nízkonákladovému provozu a je oblíbené pro svoji dobrou dostupnost z několika významných evropských metropolí. Amsterdam, Rotterdam, Haag, Brusel, Düsseldorf nebo Antverpy jsou v méně než dvouhodinové dojezdové vzdálenosti.

V Eindhovenu najdeme jeden menší terminál, kde se budete bez problémů orientovat.

Letiště je otevřené od 4:30 do 23:45.

Letenky

Z Prahy sem pravidelně létá nizozemská Transavia a Ryanair, ceny se zatím drží kolem 1.500 až 2.500 Kč.  Akční letenky z Prahy výjimečně klesají k 1.600 Kč. Z Katowic pak Wizzair, kde se ceny dají sehnat již od 600 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu z Prahy do Eindhovenu činí asi 80 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Eindhovenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Eindhoven

Do centra k hlavnímu vlakovému i autobusovému nádraží jezdí autobusová linka 401 s jízdní dobou zhruba 30 minut a expresní 400, která jede cca 20 minut. Jízdné stojí 4,59 EUR, lístek si koupíte v automatu na zastávce, kterou najdete vpravo od terminálu, v automatu je možné platit kartou nebo mincemi.

Plánujete-li cestovat z Eindhovenu ihned po příletu vlakem, zakupte lístek na vlak již v příletové hale letiště, ten totiž platí i na autobusy 400 a 401.

Amsterdam, Utrecht a Den Bosch

Z letiště jezdí přímé autobusy dvou společností i do okolních měst, a to Terravision nebo Air Express Bus:

  • Amsterdam (22,50 € jednosměrná jízdenka / 38,50 € zpáteční),
  • Utrecht (15,50 € / 28,5 €).

Air Express Bus navíc jezdí ještě do Den Bosch za 8,50 € / 16,5 €.

Služby na letišti

Wi-fi zdarma je k dispozici na 60 minut.

Skříňky na úschovu zavazadel jsou umístěny poblíž knihkupectví „AKO“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, dneska jsem platil za lístek z nádraží na letiště 4,59€, takže malá změna jen pro přesnost 😃

Odpovědět
před 18 dny

Ahoj mám v plánu návštěvu z Eidehovenu do města cca 40km vzdáleného od letiště jezdí nějaké taxíky případně za kolik? Jde o to že přijedu v pozdních nočních hodinách cca před půlnoci tak potřebuju vědět zda se nějak dostanu

Odpovědět
před 3 lety

Ahoj všem cestovatelům, jen aktualizace z minulého týdne - jízdenka na bus z/na letiště 4,24 EUR. Jezdí v intervalech, zácpy ve městě ve všední dny žádné, není třeba dělat příliše velké rezervy při cestě z města ohledně dopravy, ale je fajn být na letišti tu hodinu předem (počítám s online odbavením) - jsou tam dost velké fronty u bezpečnostních kontrol. Na to jak je to malé letiště, je tam dost lidí (návštěva ve všední dny okolo 13h).

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, přestup v Eidhovenu za 1 hodinu 15 minut je asi OK, ne? Když tedy opomenu vyšší moc.. Nepředpokládám zpoždění z Prahy o víc než pár minut..

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, vzhledem k tomu, že je negarantovaný, to teda moc ok není. Samozřejmě se dá stihnout, ale rezerva veškerá žádná.

Přidat odpověď
před 4 lety

Zdravím, máme mezi přistání v Eindhovenu, plánovaný přílet 10:30 a odlet 17:30, takže reálných možná 4-5 hodin volného času. Dá se za ten čas dojet do centra, poklusem vidět, co se dá a pelášit zpět?:) Nebo kamkoliv jinam za nějakou "památkou" v rámci tohoto času, abychom ho nemuseli strávit na letišti. Díky!

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Naprosto v klidu zvládnete pohodovým tempem zkouknout celé centrum.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, je možné koupit celodenní lístek na vlak do Utrechtu a zpět (nikoli na konkrétní čas), abychom byli flexibilnější? Víte o nějaké skupinové slevě - pro 6 osob?

Děkuji předem za odpověď a rady.

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý deň, ak mám zakúpený lístok na vlak online platí aj na MHD 400 a 401 a ako často jazdia? Taktiež ak nestihnem vlak platí listok aj na nasledujúci ? Dakuujem

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud máte koupený lístek do stanice Eindhoven Airport, pak platí na autobusy. Jinak to ani nejde.

Pokud máte koupený lístek jen do Eindhovenu, pak samozřejmě na autobus neplatí.

Interval je 10 minut.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

jak je možné zakoupit si lístek na vlak tak, aby platil i na autobusy 400 a 401? Nikde jinde jsem totiž tuto možnost neviděla, všude jsem se dočetla pouze o možnosti koupení jízdenky na autobus z letiště na nádraží a poté koupení jízdenky na vlak a pokračovíní vlakem.

Předem děkuji za odpověď

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 4312 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-08-15T18:28:15+02:00)

Dobrý den, v pravé části příletové haly letiště v Eindhovenu najdete žlutomodrý automat s nápisem "Train tickets", kde si lze koupit lístek na vlak rovnou z letiště, který zároveň platí na MHD busech 400 a 401. Ušetříte cca 1,75 €.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu