Letiště Maastricht Aachen

Maastricht Aachen Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

MST (IATA)
EHBK (ICAO)
Nizozemí

Malé letiště 9 km od centra Maastrichtu a 28 km od německého historického města Cáchy se nachází na samém jihu Nizozemska a velikostně je srovnatelné s letišti v Brně nebo Ostravě. Slouží především nákladní dopravě, vedou odsud však letní dovolenkové lety k moři a pro cestovatele z Ostravska a okolí také zajímavá linka Wizz Airu z Katovic.

Maastrichtské letiště můžete využít i k návštěvě každoročního Ice magic festivalu v blízkém belgickém městě Hasselt.

Oficiální otevírací doba letiště je od 6:00 do 0:00.

 


Letenky

Wizz Air na své přímé lince z Katovic, která létá dvakrát týdně, drží stabilně nízké ceny. Problém není sehnat zpáteční letenky za 500 Kč, a to často i pro nečleny Wizz Discount Clubu. Jiným přijatelným způsobem, než uvedenou linkou, se do Maastrichtu letecky nedostaneme.

Doba letu z Katovic trvá asi 100 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Okolo letiště projíždí autobusová linka 59, spojuje města Sittard, Beek a Maastricht, kde končí u hlavního nádraží, odkud se pohodlně dopravíte do celého regionu jižního Nizozemí, ale i do Německa a Belgie.

Linka jezdí jednou za 30 minut (večer 60 minut) od 5:40 do 22:40, cesta do Maastrichtu vám zabere půl hodiny. Jízdenka stojí 3,20 €.


Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je zdarma a bez časového omezení.

Na svoji velikost je terminál poměrně dobře vybavený restauracemi i dalším zázemím, v tranzitní zóně můžou kuřáci využít i oddělené kóje.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Nizozemí? Nastav si hlídače