IATA (ICAO) kód letiště
MST (EHBK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:00
Vzdálenost od Prahy
606 km

O letišti Maastricht Aachen

Malé letiště 9 km od centra Maastrichtu a 28 km od německého historického města Cáchy se nachází na samém jihu Nizozemska a velikostně je srovnatelné s letišti v Brně nebo Ostravě. Slouží především nákladní dopravě, vedou odsud však letní dovolenkové lety k moři. Pro cestovatele z ČR moc možností však nenabízí a vždy vyjde levněji a rychleji se do Maastrichtu dostat přes letiště v Kolíně nad Rýnem nebo Düsseldorfu.

Oficiální otevírací doba letiště je od 6:00 do 0:00.

Letenky

Z ČR ani okolí se do Maastrichtu letecky nedostanete. Přímé linky obstarává především Ryanair ve směru do jižní Evropy a jednosměrné letenky startují na cca 500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Maastrichtu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Okolo letiště projíždí autobusová linka 30, spojuje města Sittard, Beek a Maastricht, kde končí u hlavního nádraží, odkud se pohodlně dopravíte do celého regionu jižního Nizozemí, ale i do Německa a Belgie. 

Linka jezdí jednou za 30 minut (večer 60 minut) od 5:40 do 22:40, cesta do Maastrichtu vám zabere půl hodiny. Jízdenka stojí 4,60 € a lze koupit u řidiče (jen hotově) nebo v kanceláři Arriva v budově maastrichtského hlavního nádraží (i kartou).

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je zdarma a bez časového omezení. 

Na svoji velikost je terminál poměrně dobře vybavený restauracemi i dalším zázemím, v tranzitní zóně můžou kuřáci využít i oddělené kóje.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, rád bych se zeptal, kolik stojí jízdenka po Maastrichtu autobusem, kde se jízdenka kupuje a kolik stoji? Moc děkuji za odpověď. J.

před 3 lety
Avatar uživatele mmm
mmm

Doprava z/na letiště

Okolo letiště projíždí autobusová linka 30, spojuje města Sittard, Beek a Maastricht, kde končí u hlavního nádraží, odkud se pohodlně dopravíte do celého regionu jižního Nizozemí, ale i do Německa a Belgie.

Linka jezdí jednou za 30 minut (večer 60 minut) od 5:40 do 22:40, cesta do Maastrichtu vám zabere půl hodiny. Jízdenka stojí 4,60 € a lze koupit u řidiče (jen hotově) nebo v kanceláři Arriva v budově maastrichtského hlavního nádraží (i kartou).

Svatá prostoto...

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Myslím, že se Jaroslav ptal spíš na cestu po městě než z letiště, které je docela daleko. Každopádně jízdenka po městě stojí 3,55 € a koupě už je stejná jako u jízdného na letiště, takže u řidiče jen v hotovosti nebo v kanceláři. Ale Maastricht je docela malé město, prakticky všude se dá dojít pěšky :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu