IATA (ICAO) kód letiště
LUG (LSZA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:33
Vzdálenost od Prahy
604 km

O letišti Lugano

Jediný italsky mluvící kanton ve Švýcarsku má také ve svém největším městě Luganu své letiště. To je známé mezi leteckými nadšenci zajímavým přistáním, které patří mezi nestrmější na světě z důvodu blízkosti vysokých kopců v okolí.

Letiště slouží především vnitrostátním linkám do Curychu a Ženevy a omezenému počtu letů do dovolenkových destinací v Itálii.

Letenky

Z Prahy, Vídně, Drážďan a Norimberka se dá nejlépe dostat do Lugana se společností Swiss s přestupem v Curychu nebo Ženevě. Ceny začínají na 4.500 Kč.

Akční letenky do Lugana se příliš neobjevují, výhodnější je let na blízké letiště Miláno – Malpensa a následný transfer autobusem (využijeme služeb Lugano Services, Malpensa Express nebo Jetbus).

Inspirujte se akcemi na letenky do Lugana, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

10 minut chůze od terminálu po pěší zóně se nachází stanice příměstské železnice „Agno“, odkud se pohodlně dostanete vlakem na hlavní nádraží v Luganu nebo do příhraniční obce Ponte Tresa. Ve všední den jezdí vlaky každých 15 minut, o víkendu jednou za půl hodiny. Do Lugana vás spoj doveze asi za 15 minut.

Jízdenka do Lugana stojí 4,40 CHF a je možné na stanici v automatu platit kartou. Detailní jízdní řád k nalezení na webu Flpsa.ch

Služby na letišti

Na letišti je k dispozici neomezená wi-fi zdarma.

V malém terminálu je menší restaurace a obchod.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu