IATA (ICAO) kód letiště
CBR (YSCB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:26 (+8)
Vzdálenost od Prahy
16061 km

O letišti Canberra

Letiště Canberra leží 7 km od centra australského hlavního města. Terminál je moderní a velmi prostorný, orientace pak velice snadná. Hlavní doménou letiště jsou vnitrostátní trasy, především frekventované spojení do Melbourne, Sydney a Brisbane. Mezinárodní lety obstarávají Singapore Airlines a Qatar Airways do Singapuru, Dauhá a Wellingtonu.

Terminál zůstává otevřený 24 hodin denně, necelých 200 metrů od letiště také najdete Vibe Hotel Canberra Airport.

Letenky

Spojení z Evropy do Canberry na jedné letence obvykle neklesá pod 25.000 Kč, nejčastěji s Qatar Airways. Často vyjde levněji vychytat akci do Sydney a do Canberry dojet po zemi autobusem či vlakem. 

Vnitrostátní letenky z/do Canberry po Austrálii obstarávají nejčastěji Qantas a Virgin Australia, v menší míře také Tigerair. Průměrná cena se pohybuje od 1.500 do 3.500 Kč za jednosměrný let dle vzdálenosti.

Inspirujte se akcemi na letenky do Canberry, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště s centrální přestupní stanicí v srdci Canberry spojuje autobus číslo 11. Zastávka se nachází přímo před terminálem, autobusy jezdí ve všední den jednou za 20-35 minut od 6:25 do 21:40, o víkendu jen od 7:35 do 18:55. Cesta do centra trvá 25 minut. Lístek lze koupit pouze v hotovosti u řidiče (co nejpřesnější), cena za jednu jízdu činí 5 AUD, na celý den pak 9,60 AUD.

Mimo období, kdy jezdí autobus, musíte využít taxi, jehož cena do centra se pohybuje kolem 30 AUD.

Služby na letišti

Wifi připojení je zdarma a funguje bez omezení.

Tranzitní zóna je bohatě vybavena restauracemi, ceny jsou nicméně znatelně vyšší než ve městě.

Úschovna zavazadel ani sprchy na letišti nejsou dostupné.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele