IATA (ICAO) kód letiště
FMM (EDJA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:16
Vzdálenost od Prahy
375 km

O letišti Memmingen

Čistě nízkonákladové letiště honosící se občas přívlastkem „Mnichov“ se nachází v jihozápadním Bavorsku asi 115 km západně od Mnichova a 70 km severně od Bodamského jezera.

Letiště má jeden malý terminál, který je na první pohled stavěn s co nejnižším náklady. Ideální je se na letišti nezdržovat příliš dlouho, stačí, když dorazíte 70 minut před odletem.

Otevírací doba je 6:00 až 22:00.

Letenky

Memmingen je známý především velmi levnými letenkami na Balkán, ať už do Bosny, Rumunska nebo Černé Hory. Není výjimkou, že ceny klesnou i pod 500 Kč. Vzhledem k poměrně velké vzdálenosti a zdlouhavé dopravě se málokdy vyplatí za odletem do Memmingenu skutečně jezdit. Většina cenově zajímavých destinací je totiž dostupná i z letišť v Norimberku, Berlíně nebo Bratislavě.

Inspirujte se akcemi na letenky do Memmingenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Memmingen: do centra města, na autobusové i vlakové nádraží vás dovezou během 10 minut linky číslo 2 a 811. Autobusy jezdí zhruba podle letového řádu a za cestu zaplatíte 3 €.

Mnichov: při cestě do Mnichova využijte společnost Allgäu Express. Autobusy jezdí podle letového řádu tak, aby při cestě z Mnichova první spoj navazoval na první odlet, analogicky poslední spoj z letiště do města navazuje na poslední přílet. Cesta trvá asi 90 minut a jízdenka stojí 15 €. Online rezervujte na webu společnosti. Zastávka v Mnichově se nachází hned u hlavního vlakového nádraží (ulice Arnulfstrasse).

Přímé autobusy jezdí i do Curychu a St. Gallenu nebo Oberstdorfu (Flixbus). 

Jak se sem dostat

Jediná cesta z Prahy nebo Plzně vede s přestupem v Mnichově na Allgäu Express, který příhodně zastavuje u hlavního nádraží. Při průměrných cenách jízdenek zaplatíte za celou cestu z Prahy do Memmingenu asi 800 Kč (jednosměrně) a cestovat budete kolem 8 hodin.

Kde parkovat

Nejlevnější oficiální parkování na letišti přijde na 37 € za týden, v případě Memmingenu se tak vyplatí využít soukromé parkoviště v blízkosti, kde se můžete dostat již na cenu 24 € za týden. K přehlednějšímu srovnání vám pomůže web Parkvia.com.

Vzdálenosti

 • Praha: 492 km
 • Plzeň: 392 km
 • České Budějovice: 415 km

Služby na letišti

Wi-fi na letišti funguje zdarma a neomezeně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Mario
Mario
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 8 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-25T09:08:03+01:00)

Zdravím. Zkus se podívat na www.gratisparken.de .

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Jiri Sindelar

Ahoj, jde v okoli parkovat nekde v ulicich zadarmo? napr v Norimberku je mozne nechat auto cca 15 minut od letiste pesky:)

před rokem
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1187 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-25T13:46:21+01:00)

Myslím, že ne nic rozumného, možná v centru by se něco našlo i dle zmíněného webu, ale to je min. 5 km od letiště. Okolo samotného letiště bez šance, navíc v těch domech okolo letiště, kde dříve byli vojáci je to samý bubák, tam bych nenechal ani Sobi 20. Navíc místní jsou si toho dobře vědomí, proto tam každý, kdo má i malý pozemek provozuje parkoviště.

Odkaz Parkvia.com mi parkovani v Memmingen nenaslo.Poradite ?dekuji Eva

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu