Průvodce letištěm

Letiště Memmingen

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Memmingen

Čistě nízkonákladové letiště honosící se občas přívlastkem „Mnichov“ se nachází v jihozápadním Bavorsku asi 115 km západně od Mnichova a 70 km severně od Bodamského jezera.

Letiště má jeden malý terminál, který je na první pohled stavěn s co nejnižším náklady. Ideální je se na letišti nezdržovat příliš dlouho, stačí, když dorazíte 70 minut před odletem.

Otevírací doba je 6:00 až 22:00.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
375 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
23:44
aktuální čas

Letenky

Memmingen je známý především velmi levnými letenkami na Balkán, ať už do Bosny, Rumunska nebo Černé Hory. Není výjimkou, že ceny klesnou i pod 500 Kč. Vzhledem k poměrně velké vzdálenosti a zdlouhavé dopravě se málokdy vyplatí za odletem do Memmingenu skutečně jezdit. Většina cenově zajímavých destinací je totiž dostupná i z letišť v Norimberku, Berlíně nebo Bratislavě.

Inspirujte se akcemi na letenky do Memmingenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Memmingen: do centra města, na autobusové i vlakové nádraží vás dovezou během 10 minut linky číslo 2 a 811. Autobusy jezdí zhruba podle letového řádu a za cestu zaplatíte 3 €.

Mnichov: při cestě do Mnichova využijte společnost Allgäu Express. Autobusy jezdí podle letového řádu tak, aby při cestě z Mnichova první spoj navazoval na první odlet, analogicky poslední spoj z letiště do města navazuje na poslední přílet. Cesta trvá asi 90 minut a jízdenka stojí 15 €. Online rezervujte na webu společnosti. Zastávka v Mnichově se nachází hned u hlavního vlakového nádraží (ulice Arnulfstrasse).

Přímé autobusy jezdí i do Curychu a St. Gallenu nebo Oberstdorfu (Flixbus). 

Jak se sem dostat

Jediná cesta z Prahy nebo Plzně vede s přestupem v Mnichově na Allgäu Express, který příhodně zastavuje u hlavního nádraží. Při průměrných cenách jízdenek zaplatíte za celou cestu z Prahy do Memmingenu asi 800 Kč (jednosměrně) a cestovat budete kolem 8 hodin.

Kde parkovat

Nejlevnější oficiální parkování na letišti přijde na 37 € za týden, v případě Memmingenu se tak vyplatí využít soukromé parkoviště v blízkosti, kde se můžete dostat již na cenu 24 € za týden. K přehlednějšímu srovnání vám pomůže web Parkvia.com.

Vzdálenosti

  • Praha: 492 km
  • Plzeň: 392 km
  • České Budějovice: 415 km

Služby na letišti

Wi-fi na letišti funguje zdarma a neomezeně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Odkaz Parkvia.com mi parkovani v Memmingen nenaslo.Poradite ?dekuji Eva

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu