Průvodce letištěm

Letiště Memmingen

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Memmingen

Čistě nízkonákladové letiště honosící se občas přívlastkem „Mnichov“ se nachází v jihozápadním Bavorsku asi 115 km západně od Mnichova a 70 km severně od Bodamského jezera.

Letiště má jeden malý terminál, který je na první pohled stavěn s co nejnižším náklady. Ideální je se na letišti nezdržovat příliš dlouho, stačí, když dorazíte 70 minut před odletem.

Otevírací doba je 6:00 až 22:00.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
375 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
00:10
aktuální čas

Letenky

Memmingen je známý především velmi levnými letenkami na Balkán, ať už do Bosny, Rumunska nebo Černé Hory. Není výjimkou, že ceny klesnou i pod 500 Kč. Vzhledem k poměrně velké vzdálenosti a zdlouhavé dopravě se málokdy vyplatí za odletem do Memmingenu skutečně jezdit. Většina cenově zajímavých destinací je totiž dostupná i z letišť v Norimberku, Berlíně nebo Bratislavě.

Inspirujte se akcemi na letenky do Memmingenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Memmingen: do centra města, na autobusové i vlakové nádraží vás dovezou během 10 minut linky číslo 2 a 811. Autobusy jezdí zhruba podle letového řádu a za cestu zaplatíte 3 €.

Mnichov: při cestě do Mnichova využijte společnost Allgäu Express. Autobusy jezdí podle letového řádu tak, aby při cestě z Mnichova první spoj navazoval na první odlet, analogicky poslední spoj z letiště do města navazuje na poslední přílet. Cesta trvá asi 90 minut a jízdenka stojí 15 €. Online rezervujte na webu společnosti. Zastávka v Mnichově se nachází hned u hlavního vlakového nádraží (ulice Arnulfstrasse).

Přímé autobusy jezdí i do Curychu a St. Gallenu nebo Oberstdorfu (Flixbus). 

Jak se sem dostat

Jediná cesta z Prahy nebo Plzně vede s přestupem v Mnichově na Allgäu Express, který příhodně zastavuje u hlavního nádraží. Při průměrných cenách jízdenek zaplatíte za celou cestu z Prahy do Memmingenu asi 800 Kč (jednosměrně) a cestovat budete kolem 8 hodin.

Kde parkovat

Nejlevnější oficiální parkování na letišti přijde na 37 € za týden, v případě Memmingenu se tak vyplatí využít soukromé parkoviště v blízkosti, kde se můžete dostat již na cenu 24 € za týden. K přehlednějšímu srovnání vám pomůže web Parkvia.com.

Vzdálenosti

  • Praha: 492 km
  • Plzeň: 392 km
  • České Budějovice: 415 km

Služby na letišti

Wi-fi na letišti funguje zdarma a neomezeně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Odkaz Parkvia.com mi parkovani v Memmingen nenaslo.Poradite ?dekuji Eva

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu