Letiště Poprad Tatry

Poprad Tatry Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

TAT (IATA)
LZTT (ICAO)
Slovensko

Malé letiště přímo pod Vysokými Tatrami slouží především společnosti Wizz Air s pravidelnou linkou do Londýna. V létě odsud létá omezený počet charterových letů k moři, v zimě naopak lety s cizinci mířícími za lyžováním, především z Ukrajiny a Ruska. V zimním období do Popradu provozuje pravidelnou linku společnost Air Baltic z Rigy. Letištní terminál je moderní a patří k nejmenším v Evropě.

 


Letenky

Nejlevnější letenky z Popradu se dají sehnat do Londýna, v akcích nemusíte za zpáteční letenku zaplatit ani 800 Kč / 30 €. V zimní sezoně pak můžete koupit letenky na trase do lotyšské Rigy, běžně se pohybují okolo 120 € za zpáteční let.

Na charterové spoje k moři běžně se běžně letenky z Popradu neprodávají.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Z autobusového nádraží jezdí na letiště linka MHD (jízdní řád) pouze před odletem a po příletu linky společnosti Wizz Air z Londýna. Cesta trvá 15 minut a jízdenka stojí 0,70 €.

Běžná cena taxi z letiště do centra Popradu činí 3 €.


Jak se sem dostat

Nejvhodnějším způsobem je určitě přímé vlakové spojení z Prahy, Ostravy, Olomouce nebo Pardubic. Průměrná cena jednosměrné jízdenky se pohybuje kolem 250 Kč. Do Popradu můžete využít služeb ČD, RegioJetu nebo Leo Expressu.


Kde parkovat

Vydáte-li se autem přímo na letiště, cesta nemůže být snadnější. Terminál se nachází zhruba 200 metrů od výjezdu z dálnice D1 "Poprad-Západ".

Za oficiální parkování přímo na letišti zaplatíte 17 € na 7 dní, případně 8 € na 4 dny nebo 5 € za 3 dny. V okrajových částech Popradu lze parkovat zdarma běžně na ulici.


Služby na letišti

Wifi je v celém terminálu zdarma.

V terminálu se nachází minimalistické občerstvení a stánek duty free shopu, otevírací doba se řídí letovým řádem.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Slovensko? Nastav si hlídače