IATA (ICAO) kód letiště
TAT (LZTT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:22
Vzdálenost od Prahy
446 km

O letišti Poprad Tatry

Malé letiště přímo pod Vysokými Tatrami slouží především společnosti Wizz Air s pravidelnou linkou do Londýna. V létě odsud létá omezený počet charterových letů k moři, v zimě naopak lety s cizinci mířícími za lyžováním, především z Ukrajiny a Ruska. V zimním období do Popradu provozuje pravidelnou linku společnost Air Baltic z Rigy. Letištní terminál je moderní a patří k nejmenším v Evropě.

Letenky

Nejlevnější letenky z Popradu se dají sehnat do Londýna, v akcích nemusíte za zpáteční letenku zaplatit ani 800 Kč / 30 €. V zimní sezoně pak můžete koupit letenky na trase do lotyšské Rigy, běžně se pohybují okolo 120 € za zpáteční let.

Na charterové spoje k moři běžně se běžně letenky z Popradu neprodávají.

Inspirujte se akcemi na letenky do Popradu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Od roku 2018 na letiště nezajíždí žádná veřejná autobusová doprava. Jediným způsobem je taxi, které vyjde na cca na 7-8 € při cestě na hlavní nádraží.

Jak se sem dostat

Nejvhodnějším způsobem je určitě přímé vlakové spojení z Prahy, Ostravy, Olomouce nebo Pardubic. Průměrná cena jednosměrné jízdenky se pohybuje kolem 250 Kč. Do Popradu můžete využít služeb ČD, RegioJetu nebo Leo Expressu.

Kde parkovat

Vydáte-li se autem přímo na letiště, cesta nemůže být snadnější. Terminál se nachází zhruba 200 metrů od výjezdu z dálnice D1 "Poprad-Západ".

Za oficiální parkování přímo na letišti zaplatíte 17 € na 7 dní, případně 8 € na 4 dny nebo 5 € za 3 dny. V okrajových částech Popradu lze parkovat zdarma běžně na ulici.

Služby na letišti

Wifi je v celém terminálu zdarma.

V terminálu se nachází minimalistické občerstvení a stánek duty free shopu, otevírací doba se řídí letovým řádem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu