IATA (ICAO) kód letiště
SLD (LZSL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:21
Vzdálenost od Prahy
388 km

O letišti Sliač

Malé mezinárodní letiště slouží zatím výhradně letním charterovým letům k přímořským letoviskům, v provozu je tak pouze v období od května do konce září. Letištní terminál je minimalistický splňující pouze základní funkce a připomínající skladiště. V roce 2018 se však očekává otevření malého moderního terminálu. Sliačské letiště se nachází 14 km jižně od Banské Bystrice a 9 km severně od města Zvolen.

Letenky

Aktuálně žádná cestovní kancelář nenabízí doprodeje volných kapacit formou samostatných letenek, odlety ze Sliače tak není možné koupit bez celého zájezdu. 

Sliačské letiště dlouhodobě jedná o spuštění linky do Vídně, Prahy nebo jiného evropského uzlu, zatím však bezúspěšně.

Doprava z/na letiště

Přímo před terminálem najdete autobusovou zastávku meziměstské dopravy. Spoje do Banské Bystrici a Zvolenu odjíždí v nepravidelných intervalech asi 4x denně, za jízdenku zaplatíte 0,95 €.

Taxi do Banské Bystrici nebo Zvolenu vyjde asi na 3 €, nicméně při příletu si jej musíte zavolat, automaticky tu žádné taxíky nečekají.

Jak se sem dostat

Nejlepší možností je vlakové spojení do Banské Bystrice, průměrná cena jízdenky z Prahy činí asi 350 Kč, z Ostravy pak 250 Kč při koupi na e-shopu ČD. Dopravit na sliačské letiště se můžete i z blízkého Zvolena.

Kde parkovat

Oficiální letištní parkoviště leží přímo před terminálem, za jeden den zaplatíte 3 €, zvýhodněné sazby při dlouhodobém parkování neexistují. Zdarma můžete parkovat v blízké obci Sliač nebo okrajových částech Banské Bystrici či Zvolena.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma skrz síť „airportsliac“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu