Letiště Sliač

Sliac Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SLD (IATA)
LZSL (ICAO)
Slovensko

Malé mezinárodní letiště sloužící zatím výhradně letním charterovým letům k přímořským letoviskům, v provozu je tak pouze v období od května do konce září. Letištní terminál je minimalistický splňující pouze základní funkce. Sliačské letiště se nachází 14 km jižně od Banské Bystrice a 9 km severně od města Zvolen.

 


Letenky

Aktuálně žádná cestovní kancelář nenabízí doprodeje volných kapacit formou samostatných letenek, odlety ze Sliače tak není možné koupit bez celého zájezdu.

Sliačské letiště dlouhodobě jedná o spuštění linky do Vídně, Prahy nebo jiného evropského uzlu, zatím však bezúspěšně.


Doprava z/na letiště

Přímo před terminálem najdete autobusovou zastávku meziměstské dopravy. Spoje do Banské Bystrici a Zvolenu odjíždí v nepravidelných intervalech asi 8x denně, za jízdenku zaplatíte 0,95 €.

Taxi do Banské Bystrici nebo Zvolenu vyjde asi na 3 €.


Jak se sem dostat

Nejlepší možností je vlakové spojení do Banské Bystrice, průměrná cena jízdenky z Prahy činí asi 350 Kč, z Ostravy pak 250 Kč při koupi na e-shopu ČD. Dopravit na sliačské letiště se můžete i z blízkého Zvolena.


Kde parkovat

Oficiální letištní parkoviště leží přímo před terminálem, za jeden den zaplatíte 3 €, zvýhodněné sazby při dlouhodobém parkování neexistují. Zdarma můžete parkovat v blízké obci Sliač nebo okrajových částech Banské Bystrici či Zvolena.


Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma skrz síť „airportsliac“.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Slovensko? Nastav si hlídače