Black Beach

18 míst co vidět na Lanzarote

Arrecife

Město, Písčitá pláž, Pevnost

Arrecife

Arrecife je hlavní a s 30 tisíci obyvateli největší město Lanzarote, přes které téměř vždy povedou vaše kroky, minimálně při dovolené bez cestovky. Právě v Arrecife se nachází jediné lanzarotské letiště, vyjíždí odsud všechny autobusové linky a sídlí zde největší počet autopůjčoven.

Město Arrecife zkrátka poslouží jako ideální základna pro individuální turistiku po Lanzarote.

Památky a zajímavosti

Celé Arrecife vyplňují typické nízké bílé domky s rovnými střechami, které vytvářejí spletitou síť uliček. Za hlavní živé centrum se považuje pěší promenáda Av. César Manrique podél přístavu s rybářskými loďkami.

Arrecife má dvě hlavní památky a obě z nich jsou pevnosti:

 • Castillo de San Gabriel – jedna z nejstarších kanárských pevností pochází z roku 1772 a najdete ji na malém ostrůvku spojeném asi 300 metrů dlouhým pásem pevniny přímo s centrem Arrecife
 • Castillo de San José – pevnost z 18. století velmi vkusně rekonstruovaná se nachází asi 2,5 km za městem a v současnosti v ní sídli Muzeum současného umění

Pláže a koupání

Přímo v Arrecife narazíte na docela pěknou písčitou pláž Playa Reducto s malými oblázky obklopenou několika hotely a parky. Pokud budete trávit čas v Arrecife, tato pláž rozhodně ničím neurazí, ale míříte-li na Lanzarote především za plážovou dovolenou, vydejte se do blízkých letovisek Playa Honda a Costa Teguise, které patří k těm nejlepším na ostrově.

Ubytování Arrecife

Hlavní město Lanzarote je ideální výchozí bod pro výlety a chcete-li trávit svou dovolenou cestováním po ostrově, bude nejlepší pro celý pobyt. Najdete zde jak levné apartmány, tak středně velké hotely u pláže poskytující veškerý komfort.

Nejlevnější ubytování kolem 1 000 Kč za noc pro 2:

Nejlepší hotely na pláži (okolo 2 000 Kč za noc):

Doprava a parkování v Arrecife

Autem

Budete-li se po Lanzarote pohybovat půjčeným autem, zjistíte, že parkování i provoz na ostrově jsou bezproblémové. S výjimkou Arrecife. Systém jednosměrných úzkých ulic je velmi matoucí, stejně jako nedostatek parkování v centru města. Na ulici lze parkovat bezplatně pouze 20 minut a stejně je uličního parkování naprosté minimum.

V centru Arrecife najdete několik parkovacích domů s cenami okolo 30 EUR na den, resp. 2 EUR na hodinu. V Arrecife však můžete zaparkovat na dvou provizorních parkovištích zdarma:

Autobusem

V Arrecife najdete dvě hlavní autobusová nádraží, ze kterých vyjíždí většina linek po celém ostrově:

Detailní informace o cestování po Lanzarote, ceny jízdenek a kde je koupit najdete v kapitole Doprava, oficiální web lanzarotských autobusů je arrecifebus.com.

V rámci Arrecife slouží jako městská linka číslo 21 (jízdní řád a mapa) objíždějící Arrecife podél pláže, obou autobusových nádraží a dál do Playa Honda.

Níže uvádíme, jakými linkami se dostanete do nejvýznamnějších míst ostrova z Lanzarote, pro jízdní řád klikněte na číslo linky:

 • Letiště Arrecife – 22 (jezdí pouze z aut. nádr. u pláže), 23 (jen víkendy a svátky)
 • Costa Teguise – 1, 325
 • Playa Honda – 23, 5, 6, 19, 21 (i centrum a pláže), 22, 24, 25, 60
 • Puerto del Carmen – 2362425
 • Playa Blanca – 660
 • Teguise (vnitrozemí) – 79, 10, 265253
 • Máguez – 726
 • Órzola – 9
 • Tinajo (pobřeží i vnitrozemí) – 16, 52, 53
 • Pláž Famara – 20
 • Ye (vyhlídky) – 26

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023