IATA (ICAO) kód letiště
KLV (LKKV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:26
Vzdálenost od Prahy
96 km

O letišti Karlovy Vary

Mezinárodní letiště v Karlových Varech zůstává i nadále v rukou managementu, který nedokáže rozproudit letový provoz, a tak se musíte smířit pouze se 4 odlety týdně do Ruska a pár charterových odletů během letních měsíců do přímořských letovisek. Provoz čas od času zpestří krátkodobě fungující linka za účelem lázeňské turistiky, především ze zemí bývalého SSSR nebo Izraele.

Na jaře 2017 zahájila lety do Karlových Varů německá aerolinka Germania z Düsseldorfu, po pár týdnech je ale kvůli tragické obsazenosti (v průměru do 10 lidí v letadle pro 120 pasažérů) trvale ukončila. 

Od února 2018 létá z Karlových Varů ruský low-cost Pobeda.

Letenky

Letenky z Karlových Varů do Moskvy nabízí pouze aerolinka Pobeda za cca 4.000 Kč, v akcích i kolem 2.000 Kč za zpáteční letenku. Linka do Düsseldorfu byla pro neúspěch zrušena.

Last minute letenky s odletem z Karlových Varů mohou nabídnout během léta i některé cestovní kanceláře s cenami okolo 3.000 Kč, nabídky pravidelně sledujeme.

Inspirujte se akcemi na letenky do Karlových Varů, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště zajíždí autobusová linka číslo 8 z centrální přestupní zastávky Tržnice v centru města. Lístek stojí 25 Kč a veškeré informace naleznete na stránkách dopravního podniku Karlových Varů dpkv.cz. Platba jízdenky je možná i přes SMS. 

Služby na letišti

Wifi na letišti využijete zdarma a bez časového omezení. 

Terminál je minimalisticky zařízený, v odletové části najdete jedno malé občerstvení a miniaturní Duty free shop, otevírací doba se řídí letovým řádem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Tak léta,nebo nelétá letadlo do Německa?

před rokem
divan
  • Právě online
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 336 komentářů
  • Poslat zprávu

Možná za pomoci kouzelné věty "Otoč to na Mnichov!"

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu