Řím
Letiště v okolí Říma

Řím všechna letiště v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

V okolí Říma jsou dvě letiště s pravidelným provozem. Oběma z nich slouží společný kód pro vyhledávání, a sice „ROM“. Chcete-li doletět na jedno konkrétní letiště, zadejte do vyhledávačů jeho unikátní kód, viz níže.

IATA Kód
ROM
Aktuální počasí
10.9 °C
Místní čas
08:37
Vzdálenost z ČR
924 km

Fiumicino (FCO)

Fiumicino (FCO)

Největší italské mezinárodní letiště najdete 30 km západně od Říma poblíž Středozemního moře. Fiumicino slouží jako významné přestupní místo i pro cestovatele z Prahy nebo Vídně do celého světa. Pro cesty do Říma bývá vhodnější menší letiště Ciampino, kam jsou obvykle levnější letenky i levnější doprava do centra.

Informace o letišti Fiumicino >>

Ciampino (CIA)

Malé nízkonákladové letiště na jižním okraji Říma je vhodné pouze pro cesty do města, letenky bývají často výrazně levnější než na sousední letiště Fiumicino. Vzhledem k faktu, že na Ciampino létají jen nízkonákladové aerolinky, není vhodné pro přestupy.

Informace o letišti Ciampino >>

Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Iveta Šidlíková
před 2 lety

Dobrý den, je nějaká možnost z hotelu Isola Sacra Rome Airport se dostat do centra Říma bez taxi nebo kyvadlové dopravy? Třeba Bus nebo metro?

Moc děkuji za informaci

Jan Vidim
před 2 lety

Pěšky a pak vlakem z Lido Nord

Avatar uživatele Swatyr
Swatyr
před 5 lety

Pokud bude mít let zpoždění a nestihnu vlak z Říma na který mám koupenou jízdenku, je možno uplatnění na jiný spoj? Jsou ceny vlakových jízdenek konstantní? Je možno ji koupit na místě za stejné peníze jako třeba den před tím online?

Kryštof Hájek
před 5 lety

Jaký vlak máte na mysli? U regionálních spojů (Regionale a Regionale Veloce) platí, že můžete lístek za stejnou cenu kupovat až na místě. U dálkových spojů (InterCity, Frecciabianca, Frecciargento a Frecciarossa) jsou jízdenky na místě dražší a lze jet jen tím spojem, na který máte lístek koupený).

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí