IATA (ICAO) kód letiště
ROM (_)
Aktuální počasí
32.2 °C
Aktuální čas
14:49
Vzdálenost od Prahy
924 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti v okolí Říma

V okolí Říma jsou dvě letiště s pravidelným provozem. Oběma z nich slouží společný kód pro vyhledávání, a sice „ROM“. Chcete-li doletět na jedno konkrétní letiště, zadejte do vyhledávačů jeho unikátní kód, viz níže.

Fiumicino (FCO)

Fiumicino (FCO)

Největší italské mezinárodní letiště najdete 30 km západně od Říma poblíž Středozemního moře. Fiumicino slouží jako významné přestupní místo i pro cestovatele z Prahy nebo Vídně do celého světa. Pro cesty do Říma bývá vhodnější menší letiště Ciampino, kam jsou obvykle levnější letenky i levnější doprava do centra.

Informace o letišti Fiumicino >>

Ciampino (CIA)

Malé nízkonákladové letiště na jižním okraji Říma je vhodné pouze pro cesty do města, letenky bývají často výrazně levnější než na sousední letiště Fiumicino. Vzhledem k faktu, že na Ciampino létají jen nízkonákladové aerolinky, není vhodné pro přestupy.

Informace o letišti Ciampino >>

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, je nějaká možnost z hotelu Isola Sacra Rome Airport se dostat do centra Říma bez taxi nebo kyvadlové dopravy? Třeba Bus nebo metro?

Moc děkuji za informaci

před 10 měs
Jan Vidim
  • Právě online
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 176 komentářů
  • Poslat zprávu

Pěšky a pak vlakem z Lido Nord

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele Swatyr
Swatyr

Pokud bude mít let zpoždění a nestihnu vlak z Říma na který mám koupenou jízdenku, je možno uplatnění na jiný spoj? Jsou ceny vlakových jízdenek konstantní? Je možno ji koupit na místě za stejné peníze jako třeba den před tím online?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jaký vlak máte na mysli? U regionálních spojů (Regionale a Regionale Veloce) platí, že můžete lístek za stejnou cenu kupovat až na místě. U dálkových spojů (InterCity, Frecciabianca, Frecciargento a Frecciarossa) jsou jízdenky na místě dražší a lze jet jen tím spojem, na který máte lístek koupený).

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu