Průvodce letištěm

Letiště Řím Ciampino

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Řím Ciampino

Menší římské letiště se nachází 17 km jihovýchodně od centra a slouží výhradně nízkonákladovým aerolinkám Ryanair a Wizzair.

Klasická nízkonákladová jednoduchá budova s minimálními službami, tak by se ve zkratce dalo charakterizovat toto letiště.

Letiště má otevřeno od 4:30–0:30.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
932 km
od Prahy
13.9 °C
aktuální počasí
17:39
aktuální čas

Letenky

Standardní cena z Prahy, Bratislavy nebo Katovic vychází na 1.500 Kč, výjimkou nejsou akční letenky i od 700 Kč za zpáteční let. Letiště Ciampino je doménou výhradně nízkonákladových aerolinek Ryanair a Wizzair, velké mezinárodní letiště Fiumicino s množstvím dálkových letů se nachází u stejnojmenné obce západně od Říma.

Doba letu z Prahy do Říma trvá necelé 2 hodiny. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Říma, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z Ciampina do centra máte tři možnosti dopravy. Rychlejší přímými autobusy k hlavnímu nádraží „Termini“:

 • Sit Bus Shuttle: každých 30–60 minut, jízdní doba 45 minut, cena 5 €, resp. 9 € zpáteční (4:45–0:00), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini je v ulici Via Marsala na severní straně nádraží.
 • Terravision: každých 15–60 minut, jízdní doba 40 minut, cena 5 €, resp. 9 € zpáteční (4:30–0:15), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini se nachází v ulici Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží.
 • Rome Airport Bus: cca jednou za 30-60 minut, jízdní doba 45 minut, cena je 4,90 €, resp. 8,90 € zpáteční, (4:00–0:00) jízdenky koupíte online nebo u řidiče. Zastávku u nádraží Terimini najdete Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží.

Levnější variantou je využití autobusových linek číslo 520 a 720 k nejbližším stanicím metra, na letišti odjíždějí z nástupiště 4 před terminálem:

 • Bus 720: Jede každých 20 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanici metra B Laurentina,
 • Bus 520: Jede každých 15 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanicím metra A Cinnecitá a Subaugusta,
 • Celková doba cesty z letiště Ciampino do centra Říma bude asi 75 minut, rychlejší je kombinace busu 520 + metra A,
 • Jízdenka stojí 1,50 € a je přestupní (platí 100 minut), dojedete s ní tak z letiště až do centra. Využít lze i celodenní lístek za 7 €, dvoudenní za 12,50 € nebo třídenní za 18 €.

Alternativní je pak kombinace autobusové linky společnosti Atral ke stanici metra Anagnina a pak metrem do centra nebo Vatikánu nebo na blízké nádraží Ciampino, odkud lze do centra města dojet vlakem. Po zavedení autobusové linky 520 se ale tato možnost nevyplatí.

 • autobus k metru jezdí každých 15 minut a stojí 1,20 €, platí se u řidiče (detailní jízdní řád),
 • metro jezdí jednou za 3–6 minut, jedna cesta stojí 1,50 €, 24hodinová jízdenka pro celou síť římské MHD 7 €,
 • celková cesta metrem přes Anagninu zabere asi 75 minut.
 • jízdní řád k nádraží Ciampino
 • vlaky do Říma jezdí cca každých 10 minut při ceně 1,50 € od 5:00 do 23:30. Cesta na hlavní nádraží zabere pouhých 15 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Fiumicino

Jediný způsob cesty je s přestupem u hlavního nádraží (Termini). Celková cesta trvá minimálně 120 minut. Na přestup mezi lety si nechte minimálně 4 hodiny. 

Služby na letišti

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, nevíte náhodou někdo jestli autobus od společnosti Terravision na trase letiště Ciampino - Termin Station Rome a zpět má výstupní a nástupní zastávku na stejné místě a kde? Děkuji :)

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, však je to popsáno výše: "Zastávka u nádraží Termini se nachází v ulici Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží."

Tady ještě přesná mapa rozmístění zastávek: https://www.terravision.eu/airpo...port-rome/

Ahoj, potřebuji se dostat z Říma na letiště Ciampino v brzkých ranních hodinách, letíme v 6:50h. Máte nějaký tip, jak se tam v tuto dobu dostat? Lze to i bez využití taxi?

před 3 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, výše máte vše myslím velmi detailně popsané, stačí trochu proklikat odkazy a zjistíte, že první autobus od hlavního nádraží na letiště jede ve 4:20, což bohatě stačí, viz: http://www.romeairportbus.com/orari/

před 3 měs

Ahoj, tak jsem koukala, že i tak jsme v pytli, protože se k tomu autobusu městskou nedostaneme, nic v tuto dobu nejezdí. Budeme na Via Mondovi a to je k Termini hodina pěšky :(

před 3 měs

Díky, ale odlétáme zítra a jsem trošku vyplašená :)

Dopravu už jsem si našla a děkuji za snahu poradit, i když mi to zavání ironií. Hezký den a spoustu hezkých zážitků z cestování.

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravím, potřebuji se dostat z letiště Ciampino na hlavní nádraží a odtamtud jet vlakem do follonica. Dočetla jsem se, že z letiště vylézt gatem 2, ale dal? Jak poznám autobus? A pak kde koupit na vlak.nadrazi jízdenku do Follonica? Je jejich nádraží dobře označené? Také jsem se dočetla, že vlakem budu přistupovat, takže jízdenky koupit dvě nebo se dá koupit přímo do follonica? A ještě jedna věc, vlaky jsou označeny F... Nebo nejsou vůbec? Díky moc

před 4 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 9933 komentářů
 • Poslat zprávu

Z žádného gatu vycházet nebudete. Následujte ukazatele exit a pak Bus. Autobusovou zastávku plnou autobusů zcela jistě poznáte, většina míří do Termini, stačí se zeptat „Termini?“ a nebo jít s davem turistů.

Na nádraží najdete prodejní automaty v zelené barvě. Tady jednoduše naklikáte stanici Follonica a vyberete si z dostupných variant spojů. Kupuje se jeden lístek pro celou trasu. Následně půjdete na perón, odkud odjíždí vlak s vaším označením (klasicky nějaká čísla). Není to nic složitého :) značení je po celém světě stále stejné.

před 4 měs

Dobrý den, mohl by jste mi doporučit v které části najít ubytování, tak, aby bylo dostupné(nejméně komplikované) letiště i památky? Nejsem úplně zdatná v angličtině. Moc děkuji za radu..:)

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak v tom případě asi okolí hlavního nádraží Termini, kam jezdí většina linek z obou letišť a do centra v klidu dojdete pěšky :)

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu