IATA (ICAO) kód letiště
CIA (LIRA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:40
Vzdálenost od Prahy
932 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Řím Ciampino

Menší římské letiště se nachází 17 km jihovýchodně od centra a slouží výhradně nízkonákladovým aerolinkám Ryanair a Wizzair. Občas bývá zaměňováno se svým větším kolegou, letištěm Fiumicino, na které létají všechny ostatní aerolinky.

Klasická nízkonákladová jednoduchá budova s minimálními službami, tak by se ve zkratce dalo charakterizovat toto letiště. Jediný terminál je malý a přehledný, prakticky není možné se zde ztratit.

Letiště má otevřeno od 4:00–0:30 a přespání v hale tak není možné.

Letenky

Standardní cena z Bratislavy nebo Katovic vychází na 1 500 až 2 000 Kč s malým příručním zavazadlem, výjimkou nejsou akční letenky i od 700 Kč za zpáteční let, ale většinou na termíny přes pracovní týden. Letiště Ciampino je doménou výhradně nízkonákladových aerolinek Ryanair a Wizzair, velké mezinárodní letiště Fiumicino s množstvím dálkových letů se nachází u stejnojmenné obce západně od Říma.

Na letiště Ciampino se aktuálně dostanete přímou linkou Ryanairu z Bratislavy, Wroclawi či Norimberku nebo Wizz Airu z Katovic. Lety Ryanairu z Prahy jsou od března 2022 přesunuty na větší letiště Fiumicino (FCO).

Doba letu z Bratislavy či Katovic do Říma trvá necelé 2 hodiny. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Říma, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na Ciampinu vládnou nízkonákladové aerolinky, a tak vás klasický přestup na jedné letence většinou nečeká (i když Ryanair několik málo garantovaných přestupů právě zde nabízí, avšak za neatraktivní ceny). 

Díky husté síti linek si však mnoho cestovatelů poskládá dvě nezávislé letenky právě s přestupem na Ciampinu. Příletová a odletová část není vzájemně propojena. Musíte tak vždy opustit tranzitní zónu, vyjít ven a přes odletovou halu a bezpečnostní kontrolu projít zpět.

Doprava z/na letiště

Z Ciampina do centra máte tři možnosti dopravy. Nejpohodlnější přímými autobusy k hlavnímu nádraží „Termini“:

 • Terravision: každých 30–60 minut, jízdní doba 40 minut, cena 6 EUR, resp. 11 EUR zpáteční, jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini se nachází v ulici Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží. První spoj od Termini na letiště jede ve 4:30, poslední z letiště do Říma ve 23:40,
 • Sit Bus Shuttle: cca 7x denně, jízdní doba 45 minut, cena 6 EUR, resp. 11 EUR zpáteční (4:45–0:00), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini je v ulici Via Marsala na severní straně nádraží. První spoj od Termini na letiště jede ve 9:30, poslední z letiště do Říma ve 23:00,
 • Rome Airport Bus: cca jednou za 30-60 minut, jízdní doba 45 minut, cena je 6,90 EUR, resp. 9,90 EUR zpáteční, (4:00–0:00) jízdenky koupíte online nebo u řidiče. Zastávku u nádraží Terimini najdete Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží. První spoj od Termini na letiště jede ve 4:15, poslední z letiště do Říma ve 22:10

Levnější variantou je využití autobusových linek číslo 520 a 720 k nejbližším stanicím metra, na letišti odjíždějí z nástupiště 7 před terminálem:

 • Bus 720: Jede každých 20 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanici metra B Laurentina,
 • Bus 520: Jede každých 15 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanicím metra A Cinnecitá a Subaugusta,
 • Celková doba cesty z letiště Ciampino do centra Říma bude asi 75 minut, rychlejší je kombinace busu 520 + metra A,
 • Jízdenka stojí 1,50 EUR a je přestupní (platí 100 minut), dojedete s ní tak z letiště až do centra. Využít lze i celodenní lístek za 7 EUR, dvoudenní za 12,50 EUR nebo třídenní za 18 EUR. Lístky koupíte v informačním stánku v příletové hale.

Alternativní a mnohdy nejrychlejší je pak kombinace kyvadlového autobusu AirLink k nádraží v Ciampinu a vlaku na hlavní římské nádraží Termini. Jízdenku za 2,70 EUR zakoupíte na webu Trenitalia, kde získáte i přesný jízdní řád, u řidiče autobusu nebo při cestě z centra v samoobslužných pokladnách na nádraží. Nezaměňte letiště - v Římě jsou dvě, větší Fiumicino a Ciampino. Autobusy od nádraží Cimapino vždy navazují na vlak a přes den jezdí každých 15 minut (o víkendech je interval cca 45 minut) a přesný jízdní řád si prohlédnete zde. Celkem cesta zabere 35 až 45 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Fiumicino

Přímé spojení zajišťují jen meziměstské spoje Gaspari Bus s nepravidelným intervalem (cca jednou za hodinu až dvě). Jízdní řád není nikde vyvěšen, nicméně na informacích vám časy odjezdů sdělí. Cena za jednu jízdu je 10 EUR a platí se u řidiče.

Jediný další způsob je s přestupem u hlavního nádraží (Termini). Celková cesta trvá minimálně 120 minut. Na přestup mezi lety si nechte minimálně 4 hodiny. 

Služby na letišti

Wifi je funkční a poskytována zdarma.

Po východu z tranzitní zóny najdete ještě v příletové hale několik bankomatů, přepážky autopůjčoven a dopravních společností a malé občerstvení.

Odletová hala nabízí několik možností stravování, většinou však za vysoké ceny. V tranzitní zóně jsou také dva malé duty free shopy, lékárna a malé kóje pro kuřáky.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

103 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele simona.jakubuv
simona.jakubuv

Dobrý den, hned při příletu na letiště si chci koupit Roma pass, na který bych využila volný vstup do Kolosea. Vstupenku tam si ale musím koupit online již z domova. Je možné lístky pouze zarezervovat, poté si na letišti koupit Roma pass a s ním pak přijít na rychlou pokladu a vstupenku zdarma si pouze vyzvednout? Nebo jakým způsobem mám postupovat?

Děkuji :-)

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele
zelig

Doporučuju na cestu z letiště použit kombinaci autobus a vlak Airlink. V příletové hale těsně před východem prodává pán lístky (hotově nebo kartou) za 2,70€ a červený autobus jede ze stanoviště 7 přímo k odjezdu vlaku ze stanice Ciampino do Roma Termini. Cesta trvá cca 30-40minut, přestup na vlak jednoduchý, je to menší nádraží.

Odpovědět
před 3 měs
lucieinthesky99

ahoj, mam let Ciampino- prg v 9.20, poprve letim s Ryanair. v kolik/s jakym predstihem byste doporucili vyrazit busem z Termini? byva uz velky provoz? mam check in luggage. diky:)

před 6 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, osobně bych vyrazil nějakým busem, který jede okolo 6:30, to koukám splňuje třeba ten Terravision, viz odkaz výše. To bude dostatečná rezerva.

před 6 měs
lucieinthesky99

diky!

Přidat odpověď
před 6 měs

Autobus 720 jede z nastupiste 7. Cca 30 minut jizdy do stanice Laurentina

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den, poradíte mi, zda je možné se dostat na letiště Ciampino na nedělní let v 6.00 hod hromadnou dopravou (metro+bus) nebo je nutné využít některý z přímých autobusů? díky :) Letiště otevírá až ve 4 hodiny ráno...

před 10 měs

respektive, když využijeme shuttle, který jede nejdřív ve 4.30, stihneme letadlo v šest? Na letišti bychom měli být v 5.00 a budeme mít online check in. Díky za radu

před 10 měs

Dobrý den, zajímalo by mě zda by se to dalo stihnout, děkuji za odpověď.

před 9 měs
Blondie

Sice pozdě, ale i tak odpovídám, že ano (pokud by někoho zajímalo v budoucnu). Shuttly odjíždí načas, na letiště je to cca 20 minut dle dopravy, ale takhle brzy ráno bývá klid. Pokud máte být na letišti v pět, tak stíháte. Na samotném letišti mi přišlo, že security odsýpá rychle. Taky jsme letěli v šest ráno a jeli prvním ranním shuttlem. Ještě jsme pak měli rezervu.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1

Jen postřeh covidova doba. Víceméně všichni dopravci mají cenu 10 euro jedna cesta...když jsem šel dnes přes Termini tak místo obvyklého autobusu teravision stálo jen mercedes vito...takže nespolehat na nákup v autobusu.. a teď asi z ciampino je parádní volba autobus 520 stanoviště 7 a jet na Cinecitta a pak metrem.. vše za 1,50...a stejně asi i zpět..ale to jsem nezkoušel...

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele Eliška Mistrová
Eliška Mistrová

Dá se stihnout přestup na tomto letišti do hodiny? Přílet z Tirany Wizz air v 16:40, pouze příruční zavazadlo a odlet v 17:55 Ryanair. Děkuji za odpověď. Eliška

před 12 měs
Avatar uživatele Zoharejda
Zoharejda

Letiště je mini, takže určitě.

před 12 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Mini sice je, ale já bych teda takový přestup neriskoval. Stačí malé zpoždění a větší večerní špička a už bude problém.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dá se po příletu na tomto letišti nechat otestovat na Covid? Co za to chtějí?

Odpovědět
před rokem

Ahoj. Nejede nějaký pár náhodou zítra tj. 2.9. na ciampino. Let v 6:45 ráno je na taxíka za 30 euro z centra a my jsme 2.

Libor

před rokem
Avatar uživatele gr6
gr6

Kdyz na to nemáš, tak běž pěšky ...

Avatar uživatele katerinka.mickova
katerinka.mickova

Dobrý den, má někdo informaci, jak to tam aktuálně vypadá? Nějaké větší hygienické opatření pro Čechy? Testy? Kontrolují formuláře? Díky ..

před rokem
Avatar uživatele Tom _25
Tom _25
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-09-29T13:04:23+02:00)

Dobry den

Pri sve posledni ceste na toto letiste (konec zari 2020), jsem se nesetkal s zadnymi hygienickymi restrikcemi.Udajne mereni teploty (pry) probiha skryte na dalku,za sebe jsem jej (tedy) nezaznamenal.Papiry nekontroloval nikdo.Dopravni spojeni z/na letiste funguje stejne,dle popisu vyse.

Avatar uživatele Alča _1
Alča _1
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-22T21:21:34+02:00)

Ahoj

Terravision a sit bus shuttle jezdí až někdy od 7 ráno z termini na Ciampino, mají to vyvesene na zastávkách

Odpovědět
před rokem

V současné době jsou informace na letišti zavřené, jízdenka na MHD tedy nelze koupit. Automaty na zastávce také nejsou.

před rokem
Jan Vidim
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 176 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-10T14:22:03+02:00)

Stánek co prodává lístky na MHD dnes otevřen, je prý ale stávka a tak se musí vlakem za 3.5€.

Edit: stávka se nekoná, takže mě paní asi chtěla natáhnout. Takže doporučuji jet busem na metro a jízdenku buď koupit u řidiče (jestli to jde) nebo jet ten kousek bez ní.

Zdravím, potřebuji být na letišti Ciampino cca okolo 5. ráno.

Busy koukám, že jezdí od 4:30, ale přece jenom od vlak. nádraží je to dálka, cokoliv se může stát a já mám ráda časovou rezervu.

Je nějaká jiná alternativa, jak se dostat v takovou hodinu na letiště, aniž by mě to zruinovalo? Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, v kolik ti to letí?

před rokem

6:45 :)

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Ve 4:30 jede první Terravision, který je na letišti v 5:10. To stačí :)

Jan Vidim
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 176 komentářů
 • Poslat zprávu

Autobusy jsou o 1 EUR dražší.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, Kryštofe,

poraďte mi, prosím, jak mohu online zakoupit lístek na autobus ExpressBus (popř. jestli existuje jiné přímé spojení) z letiště Ciampino do letiště Fiumicino.

Díky předem.

Little Witch

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Kupodivu na webu expressbus.it. 😊

před 2 lety

Díky, Jox. Věřila jsem, že najdu nějaký online prodej. Toto je pouze informativní web.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-10T13:35:07+01:00)

Tak to ses asi blbě dívala. 1. to na tom webu jde zdarma rezervovat a zaplatit u řidiče, 2. nabízí slevu 10% při platbě kartou na webu a 3. je hned na úvodní stránce odkaz na Omio (dříve GoEuro), kde se dá jízdenka koupit. 😉

před 2 lety

Neříkej... Ze začátku jsi uvedl expressbus.it. To je rozdíl, ne?

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Když neumíš číst, radši zůstaň doma. 🙄

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Věra _1
Věra _1

Prosím o následující informaci.

Pokud si koupím přes stránky Trenitalia jízdenku z letiště Ciampino do stanice S. Pietro s přestupem na nádraží Termini (2,7 euro), platí mi skutečně na uvedené časy, nebo mám nějaký interval např. 4 hodiny, do kterého se do cíle mohu dopravit?

Jde mi o to, že na nádraží Termini bych potřebovala cca 2 hodiny počkat na spolucestovatelku.

Chápu, že za 2,70 euro se dostanu autobusem z letiště na nádraží Ciampino, odtud vlakem na nádraží Termini s tím, že mohu využít jakýkoliv další spoj. Funguje to takto i na přestupu na Termini?

Jsem šetřilek :)

Děkuji.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, i při přestupu můžete využít jakýkoliv spoj daný kalendářní den, není to problém :)

před 2 lety
Avatar uživatele Věra _1
Věra _1

Děkuji

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je na letišti možné koupit Roma pass s platností na 72 hodin, a jak je případně označena přepážka nebo info centrum. Předem děkuji.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, lze si koupit už na letišti, viz: https://www.romapass.it/en/buy/. Info centrum je označeno jako Info centrum :D Nelze minut, příletová hala je velmi malá.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý deň, na letisko Ciampino priletíme 22:00 hod. Ubytovaní sme v Flower Garden Hotel Rome. Prosím napíšete mi najlepšiu trasu ako sa dostať lacno do hotela. Veľmi pekne ĎAKUJEM :-)

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Zkuste Rome2Rio, je to docela přehledné.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý deň, prosím vás ako sa dostaneme z letiska Ciampino na ubytovanie La Coorte , Via Gabi 17. Ďakujem za odpovedˇ.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, Via Gabi leží jen asi 100 metrů od stanic metra linky A "Re di Roma" nebo "San Giovanni". Takže bus 520 z letiště k metru a pak rovnou metrem, viz info výše.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj,letím v pátek na letiště Ciampino.Ubytování je blízko Vatikánu u nádraží Roma s.Pietro .Bude dobré použít linku 520 a pak metro A směrem Vatikán?Nebo raději na nádraží Termini a pak nevím?Děkuji za odpověď.Lenka

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, nádraží s. Pietro je tak trochu stranou od hlavních proudů dopravy. Kombinace autobusu 520 + metra je určitě nejlevnější, nicméně z nejbližší stanice metra Ottaviano to budete mít ještě tak kilometr pěšky.

Z nádraží Termini jede přímo k nádraží San Pietro autobus číslo 64, ale asi bych volil to metro i přes pěší vzdálenost. Jízda busem po centru se může značně protáhnout. Ono už jen najít na Termini správnou zastávku může zabrat pěknou chvilku...

před 3 lety
Avatar uživatele Kajman77
Kajman77

V tomhle případě bych možná, abych se vyhnul pobíhání po Termini nebo delšímu přesunu přes Vatikán, volil kombinaci bus na metro Anagnina - metro na Ponte Lungo - pěšky na nádraží Tuscolana (5 minut) - vlak na San Pietro

Přidat odpověď
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu