O letišti Řím Ciampino

Menší římské letiště se nachází 17 km jihovýchodně od centra a slouží výhradně nízkonákladovým aerolinkám Ryanair a Wizzair. Občas bývá zaměňováno se svým větším kolegou, letištěm Fiumicino, na které létají všechny ostatní aerolinky.

Klasická nízkonákladová jednoduchá budova s minimálními službami, tak by se ve zkratce dalo charakterizovat toto letiště. Jediný terminál je malý a přehledný, prakticky není možné se zde ztratit.

Letiště má otevřeno od 4:00–0:30 a přespání v hale tak není možné.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
932 km
od Prahy
11.1 °C
aktuální počasí
20:31
aktuální čas

Letenky

Standardní cena z Prahy, Bratislavy nebo Katovic vychází na 1.500 až 2.000 Kč s malým příručním zavazadlem, výjimkou nejsou akční letenky i od 700 Kč za zpáteční let. Letiště Ciampino je doménou výhradně nízkonákladových aerolinek Ryanair a Wizzair, velké mezinárodní letiště Fiumicino s množstvím dálkových letů se nachází u stejnojmenné obce západně od Říma.

Na letiště Ciampino se dostanete přímým letem Ryanairu z Prahy a Bratislavy. Létá sem také z Vratislavi nebo Norimberka. Společnost Wizz Air pak využijí obyvatelé Ostravska s přímou linkou z Katovic.

Doba letu z Prahy do Říma trvá necelé 2 hodiny. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Říma, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na Ciampinu vládnou nízkonákladové aerolinky, a tak vás klasický přestup na jedné letence většinou nečeká (i když Ryanair několik málo garantovaných přestupů právě zde nabízí, avšak za neatraktivní ceny). 

Díky husté síti linek si však mnoho cestovatelů poskládá dvě nezávislé letenky právě s přestupem na Ciampinu. Příletová a odletová část není vzájemně propojena. Musíte tak vždy opustit tranzitní zónu, vyjít ven a přes odletovou halu a bezpečnostní kontrolu projít zpět.

Doprava z/na letiště

Z Ciampina do centra máte tři možnosti dopravy. Nejpohodlnější přímými autobusy k hlavnímu nádraží „Termini“:

 • Terravision: každých 15–60 minut, jízdní doba 40 minut, cena 5 €, resp. 9 € zpáteční (4:30–0:15), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini se nachází v ulici Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží.
 • Sit Bus Shuttle: každých 30–60 minut, jízdní doba 45 minut, cena 5 €, resp. 9 € zpáteční (4:45–0:00), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini je v ulici Via Marsala na severní straně nádraží.
 • Rome Airport Bus: cca jednou za 30-60 minut, jízdní doba 45 minut, cena je 4,90 €, resp. 8,90 € zpáteční, (4:00–0:00) jízdenky koupíte online nebo u řidiče. Zastávku u nádraží Terimini najdete Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží.

Levnější variantou je využití autobusových linek číslo 520 a 720 k nejbližším stanicím metra, na letišti odjíždějí z nástupiště 4 před terminálem:

 • Bus 720: Jede každých 20 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanici metra B Laurentina,
 • Bus 520: Jede každých 15 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanicím metra A Cinnecitá a Subaugusta,
 • Celková doba cesty z letiště Ciampino do centra Říma bude asi 75 minut, rychlejší je kombinace busu 520 + metra A,
 • Jízdenka stojí 1,50 € a je přestupní (platí 100 minut), dojedete s ní tak z letiště až do centra. Využít lze i celodenní lístek za 7 €, dvoudenní za 12,50 € nebo třídenní za 18 €. Lístky koupíte v informačním stánku v příletové hale.

Alternativní a mnohdy nejrychlejší je pak kombinace kyvadlového autobusu AirLink k nádraží v Ciampinu a vlaku na hlavní římské nádraží Termini. Jízdenku za 2,70 EUR zakoupíte na webu Trenitalia, kde získáte i přesný jízdní řád, u řidiče autobusu nebo při cestě z centra v samoobslužných pokladnách na nádraží. Nezaměňte letiště - v Římě jsou dvě, větší Fiumicino a Ciampino. Autobusy od nádraží Cimapino vždy navazují na vlak a přes den jezdí každých 15 minut (o víkendech je interval cca 45 minut) a přesný jízdní řád si prohlédnete zde. Celkem cesta zabere 35 až 45 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Fiumicino

Přímé spojení zajišťují jen meziměstské spoje Gaspari Bus s nepravidelným intervalem (cca jednou za hodinu až dvě). Jízdní řád není nikde vyvěšen, nicméně na informacích vám časy odjezdů sdělí. Cena za jednu jízdu je 10 EUR a platí se u řidiče.

Jediný další způsob je s přestupem u hlavního nádraží (Termini). Celková cesta trvá minimálně 120 minut. Na přestup mezi lety si nechte minimálně 4 hodiny. 

Služby na letišti

Wifi je funkční a poskytována zdarma.

Po východu z tranzitní zóny najdete ještě v příletové hale několik bankomatů, přepážky autopůjčoven a dopravních společností a malé občerstvení.

Odletová hala nabízí několik možností stravování, většinou však za vysoké ceny. V tranzitní zóně jsou také dva malé duty free shopy, lékárna a malé kóje pro kuřáky.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

59 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,letím v pátek na letiště Ciampino.Ubytování je blízko Vatikánu u nádraží Roma s.Pietro .Bude dobré použít linku 520 a pak metro A směrem Vatikán?Nebo raději na nádraží Termini a pak nevím?Děkuji za odpověď.Lenka

před 7 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, nádraží s. Pietro je tak trochu stranou od hlavních proudů dopravy. Kombinace autobusu 520 + metra je určitě nejlevnější, nicméně z nejbližší stanice metra Ottaviano to budete mít ještě tak kilometr pěšky.

Z nádraží Termini jede přímo k nádraží San Pietro autobus číslo 64, ale asi bych volil to metro i přes pěší vzdálenost. Jízda busem po centru se může značně protáhnout. Ono už jen najít na Termini správnou zastávku může zabrat pěknou chvilku...

před 7 dny
Avatar uživatele Kajman
Kajman

V tomhle případě bych možná, abych se vyhnul pobíhání po Termini nebo delšímu přesunu přes Vatikán, volil kombinaci bus na metro Anagnina - metro na Ponte Lungo - pěšky na nádraží Tuscolana (5 minut) - vlak na San Pietro

Dobry vecer, jak se prosim z vlakoveho nadrazi dostaneme nejlevneji na velke letiste? Moc dekuji

před 18 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, myslíte na letiště Fiumicino? Všechny informace najdete zde: https://www.cestujlevne.com/leti...-fiumicino

Přidat odpověď
před 17 dny

Když bychom chtěli využít pro cestu z letiště Ciampino na nádraží Termini kombinaci autobus AirLink a vlak, kde je, prosím, stanoviště autobusu AirLink? Jízdenka za 2,70 euro je zřejmě na autobus+vlak?

před měs
Kryštof Hájek

Zastávka autobusu je přímo před východem z terminálu, označená jako "AirLink". Platí se 1,20 € za autobus + 1,50 € v automatu na nádraží za vlak nebo můžete koupit jednu jízdenku za 2,70 € online na webu https://www.trenitalia.com/ (odjezd Ciampino Aeroporto, příjezd Roma Termini).

před měs

Chtěl bych se optat na aplikaci trenitalia (i web) - při rezervaci na jízdenku tam vyskočí různé časy odjezdu. Jak moc je důležité trefit ten čas? Jde mi o to, jestli kontrolují přesně ten čas nebo stačí mít prostě jízdenku a můžu jet v libovolný čas.

před 2 dny
Kryštof Hájek

Můžete jet v libovolný čas. Vázané jízdenky na konkrétní spoj jsou jen u dálkových spojů (InterCity, EuroCity a všechny tři "frecce").

Dobrý den, prosím dostanu se z letiště Ciampino vlakem na Termini? Prosím poradíte jak to udělat?

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Dle Google Maps by to s přestupem mělo vlakem jít, jestli vám to tedy stojí za námahu, když tam jedou autobusy.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, možnost vlaku je popsána výše "Alternativní a mnohdy nejrychlejší je pak kombinace kyvadlového autobusu AirLink k nádraží v Ciampinu... " atd..

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Kryštof: třeba dotyčná hází v busu šavle a musí jet vlakem celou cestu. 😉

před měs
Kryštof Hájek

Pak holt musí na Fiumicino :D

Dobrý den, prosím poradíte mi nějakou tacxi službu, která by mi z letiště odvezla rodiče do centra a mohla bych ji předem uhradit? Rodiče se bohužel nedomluví a cesta busem/vlakem by pro ně byla komplikovaná.. Díky Moc. Hezký den přeje Eva Macháčková

Odpovědět
před 2 měs

Dobrý den, dá se na letišti Ciampino koupit 7 denní lístek na MHD...? Děkuji.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, mělo by to jít bez problému - v turistickém informačním centru v příletové hale nebo v automatu na zastávce.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den. Potřebuji do autobusu a vlaku k jizdence i místenky? Je třeba jízdenku před vztupem někde označit tak jak to bývá u nás? Děkuji

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, žádná místenka není potřeba. Pokud pojedete přímými autobusy k hlavnímu nádraží (Terravision, Rome Airport Bus, Sit Bus), jízdenku nikde neoznačujete, jen ukážete při nástupu řidiči.

Pokud pojede autobusem MHD, lístek si klasicky cvaknete uvnitř v autobuse (jen při první jízdě, budete-li někde někam přestupovat, už označovat nemusíte).

U vlaků v Itálii se jízdenka taky musí označovat, vždy ještě na nástupišti.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobry den,

Ja bych potrebovala poradit obracene...

Jak se dostanu s vlakoveho nadrazi ciampino k letisti 2 dospeli a 5 deti...nemuzeme pouzit taxi pro vetsi pocet...velmi dekuji klusakova

před 5 měs
Honza Čermák

Sekci zde "Doprava z/na letiště" v tomto článku jste četla? Máte tam několik alternativ vč. cen, odkazů a mapy.

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Kdo by se obtezoval se ctenim 😀

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, však doprava funguje i obráceně - stejné ceny, stejné společnosti, stejné jízdní doby, stejné odkazy...

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká mobilní aplikace na dopravu v Římě.

Děkuji za radu :-)

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

V případě, že bychom si koupily třídenní jízdenku za 18€ platí na všechnu hromadnou dopravu? Tudíž přesun z letiště do centra a přesuny v centru v rámci těch 3 dní?

Děkuji za odpověď

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, platí na přesun z letiště MHD, tedy jen linkami 520 nebo 720.

před 6 měs

Nové spojení do centra AirLink -kombinuje bus a vlak za cenu 2,70 €

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Kde se dají koupit jízdenky za 1,5 Euro na cestu z letiště Ciampino do centra autobusem 520 a metrem ? Je na letišti nějaká prodejna nebo automat ? Popřípadě kde, ať to pak člověk nemusí hledat.

Děkuji za rady.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud se nic nezměnilo, jízdenky koupíte v příletové hale v turistickém informačním centru a mám pocit, že na zastávce byl i automat, ale za to ruku do ohně nedám.

před 7 měs

Dobrý den, lístek se dá pořídit v informačním centru v příletové hale. Automaty na letišti nejsou, k dispozici jsou až v metru. Aktuálně autobus MHD 520 a 720 odjíždí z nástupiště č. 7.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit nejjednodušší způsob jak se dostat z letiště Ciampino na letiště Fiumicino a jak dlouho to asi trvá? Nebo je lepší taxi?

Mockrát děkuji.

Martina

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud vím, mezi Ciampinem a Fiumicinem nic přímo nejezdí. Resp. nějaké dálkové spoje Prontobus (http://www.prontobusitalia.it/in...15&lang=it), ale mám pocit, že neberou cestující čistě jen pro cestu mezi letišti, ale je to už 2,5 roku staré info.

Jinak klasicky přes Řím viz výše - veřejnou dopravou tedy počítejte alespoň se 4 hodinami na přesun.

Taxíkem to bude určitě jednodušší, nicméně nepočítejte s cenou pod 50 €.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,v pátek 29.3.2019 přiletíme v 9 hod. ráno na letiště Ciampino.Chtěl bych se zeptat,jak se dostanu nejlépe na adresu tohoto hotelu: Suite in Rome Veneto

Via Boncompagni 47

Předem moc děkuji za radu.

Odpovědět
před 8 měs

Dobrý den, prosím o info jak se s MHD dostat z letiště ciampino do via cardinal agliardi 16, Vaticano Prati? Moc děkuji a zdravim

před 8 měs
Pavel Planespotter

https://www.google.cz/maps/dir/R...o+Airport+(CIA),+Via+Appia+Nuova,+1651,+00040+Roma+RM,+It%C3%A1lie/Notte+a+San+Pietro,+Via+Cardinal+Agliardi,+16,+00165+Roma+RM,+It%C3%A1lie/@41.8503172,12.4876878,13z/am=t/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x132588b6389de903:0xedb6061d8fc5510d!2m2!1d12.5933595!2d41.8000198!1m5!1m1!1s0x132f606ee1032b7f:0x5a992ec54be15f1d!2m2!1d12.453612!2d41.898871!3e3?hl=cs

Přidat odpověď
před 8 měs

Můžete mi prosím poradit jak nejlépe se dostat z letiště Ciampino na tuto adresu - A, Via Pietro D'Assisi, 13?

Děkuji za radu.

Odpovědět
před 8 měs

Dobrý den, mají děti do 10 let MHD v Římě zdarma? Děkuji Tomáš

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano mají, z letiště ale musíte využít jen autobusů 520 nebo 720.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Když si na letišti koupím celodenní jízdenku na metro ( která platí pro linku 520 + metro ) , platí i pro bus z letiště, na nádraží Ciampino ?? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den, jak se nejlépe dostat z Termini do via Cairoli? Chápu, že z letiště se musím dostat na Termini, ale nevím jak ho poznám protože jsem četla že tam jezdí vícero společnosti a jízdné koupit u řidiče? Nebo ve stánku. Máme ubytko poblíž centra tudíž vše na dosah, ale nevím jak se dostat třeba do Vatikánu. Děkuji 😉

před 9 měs

Ivo, vzal bych raději spíš bus 520+metro A, bus jezdí denně (co 15 minut). Lístek koupíte v příletové hale (za pouhé 1,50€), jsou zde dva automaty. Bus jezdí na letištní zastávku č. 6 a lístek platí 100 min. na hromadnou dopravu a jednu jízdu metrem, bus vás hodí na zastávku "Cinecitta". Zde se nachází zastávka metra A, která obsluhuje jak Termini, tak i náměstí Republiky+náměstí Viktora Emanuela a Vatikán (Ottaviano...). Jakou si vyberete, to už je na Vás. :)

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,můžete poradit jak se dostane 4 členná skupina v sobotu 26.1. z letiště Ciampino na adresu VIA DEI CHIAVARI 61 a opačným směrem v úterý k odletu v 8. 50 hod., a za jakou cenu ?

Děkuji Bedřiška.

před 10 měs
David Eiselt

Dobrý den, klasicky pojedete na nádraží Termini a odtud to máte 30 minut pěší chůze po hlavní. Případně si můžete zkrátit cestu jízdou metra ke Koloseu.

před 10 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3737 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-21T11:02:11+01:00)

Dobrý den, autobusem číslo 520 z letiště na metro (zastávka Cinecittá), metrem k nádraží Termini a pak autobusy číslo 40, 62 nebo 64 do zastávky Argentina, odkud už je to kousek pěšky. Analogicky zpět. Cesta trvá cca hodinu a půl, tedy vám po celou cestu bude stačit jediná jízdenka za 1,50 € na osobu (platí 100 minut a můžete libovolně přestupovat).

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den,letíme na Ciampino a ubytování máme v Lido di Ostia. letím s ročním miminkem. Na kolik by mě prosím vyšel taxi nb uber? a jak dlouho cesta může trvat? Nemám žádné zkušenosti s cestováním s takhle malým dítětem...

Nebo doporučujete jet nějakým vlakem?

Děkuji. Blanka :-)

před 10 měs
cali

Uber min. 70,- EUR. Líbí se mně Vaše odvaha...

Přidat odpověď
před 10 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu