IATA (ICAO) kód letiště
CIA (LIRA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:56
Vzdálenost od Prahy
932 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Řím Ciampino

Menší římské letiště se nachází 17 km jihovýchodně od centra a slouží výhradně nízkonákladovým aerolinkám Ryanair a Wizzair. Občas bývá zaměňováno se svým větším kolegou, letištěm Fiumicino, na které létají všechny ostatní aerolinky.

Klasická nízkonákladová jednoduchá budova s minimálními službami, tak by se ve zkratce dalo charakterizovat toto letiště. Jediný terminál je malý a přehledný, prakticky není možné se zde ztratit.

Letiště má otevřeno od 4:00–0:30 a přespání v hale tak není možné.

Letenky

Standardní cena z Prahy, Bratislavy nebo Katovic vychází na 1.500 až 2.000 Kč s malým příručním zavazadlem, výjimkou nejsou akční letenky i od 700 Kč za zpáteční let. Letiště Ciampino je doménou výhradně nízkonákladových aerolinek Ryanair a Wizzair, velké mezinárodní letiště Fiumicino s množstvím dálkových letů se nachází u stejnojmenné obce západně od Říma.

Na letiště Ciampino se dostanete přímým letem Ryanairu z Prahy a Bratislavy. Létá sem také z Vratislavi nebo Norimberka. Společnost Wizz Air pak využijí obyvatelé Ostravska s přímou linkou z Katovic.

Doba letu z Prahy do Říma trvá necelé 2 hodiny. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Říma, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na Ciampinu vládnou nízkonákladové aerolinky, a tak vás klasický přestup na jedné letence většinou nečeká (i když Ryanair několik málo garantovaných přestupů právě zde nabízí, avšak za neatraktivní ceny). 

Díky husté síti linek si však mnoho cestovatelů poskládá dvě nezávislé letenky právě s přestupem na Ciampinu. Příletová a odletová část není vzájemně propojena. Musíte tak vždy opustit tranzitní zónu, vyjít ven a přes odletovou halu a bezpečnostní kontrolu projít zpět.

Doprava z/na letiště

Z Ciampina do centra máte tři možnosti dopravy. Nejpohodlnější přímými autobusy k hlavnímu nádraží „Termini“:

 • Terravision: každých 15–60 minut, jízdní doba 40 minut, cena 5 €, resp. 9 € zpáteční (4:30–0:15), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini se nachází v ulici Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží.
 • Sit Bus Shuttle: každých 30–60 minut, jízdní doba 45 minut, cena 5 €, resp. 9 € zpáteční (4:45–0:00), jízdenky koupíte online nebo ve stánku před odletovou halou poblíž zastávky. Zastávka u nádraží Termini je v ulici Via Marsala na severní straně nádraží.
 • Rome Airport Bus: cca jednou za 30-60 minut, jízdní doba 45 minut, cena je 4,90 €, resp. 8,90 € zpáteční, (4:00–0:00) jízdenky koupíte online nebo u řidiče. Zastávku u nádraží Terimini najdete Via Giovanni Giollitti na jižní straně nádraží.

Levnější variantou je využití autobusových linek číslo 520 a 720 k nejbližším stanicím metra, na letišti odjíždějí z nástupiště 4 před terminálem:

 • Bus 720: Jede každých 20 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanici metra B Laurentina,
 • Bus 520: Jede každých 15 až 30 minut od 5:30 do 23:30 včetně víkendů ke stanicím metra A Cinnecitá a Subaugusta,
 • Celková doba cesty z letiště Ciampino do centra Říma bude asi 75 minut, rychlejší je kombinace busu 520 + metra A,
 • Jízdenka stojí 1,50 € a je přestupní (platí 100 minut), dojedete s ní tak z letiště až do centra. Využít lze i celodenní lístek za 7 €, dvoudenní za 12,50 € nebo třídenní za 18 €. Lístky koupíte v informačním stánku v příletové hale.

Alternativní a mnohdy nejrychlejší je pak kombinace kyvadlového autobusu AirLink k nádraží v Ciampinu a vlaku na hlavní římské nádraží Termini. Jízdenku za 2,70 EUR zakoupíte na webu Trenitalia, kde získáte i přesný jízdní řád, u řidiče autobusu nebo při cestě z centra v samoobslužných pokladnách na nádraží. Nezaměňte letiště - v Římě jsou dvě, větší Fiumicino a Ciampino. Autobusy od nádraží Cimapino vždy navazují na vlak a přes den jezdí každých 15 minut (o víkendech je interval cca 45 minut) a přesný jízdní řád si prohlédnete zde. Celkem cesta zabere 35 až 45 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Fiumicino

Přímé spojení zajišťují jen meziměstské spoje Gaspari Bus s nepravidelným intervalem (cca jednou za hodinu až dvě). Jízdní řád není nikde vyvěšen, nicméně na informacích vám časy odjezdů sdělí. Cena za jednu jízdu je 10 EUR a platí se u řidiče.

Jediný další způsob je s přestupem u hlavního nádraží (Termini). Celková cesta trvá minimálně 120 minut. Na přestup mezi lety si nechte minimálně 4 hodiny. 

Služby na letišti

Wifi je funkční a poskytována zdarma.

Po východu z tranzitní zóny najdete ještě v příletové hale několik bankomatů, přepážky autopůjčoven a dopravních společností a malé občerstvení.

Odletová hala nabízí několik možností stravování, většinou však za vysoké ceny. V tranzitní zóně jsou také dva malé duty free shopy, lékárna a malé kóje pro kuřáky.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

85 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele katerinka.mickova
katerinka.mickova

Dobrý den, má někdo informaci, jak to tam aktuálně vypadá? Nějaké větší hygienické opatření pro Čechy? Testy? Kontrolují formuláře? Díky ..

Odpovědět
před 6 dny
Avatar uživatele Alča
Alča
 • Přidal se před 10 měs
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-22T21:21:34+02:00)

Ahoj

Terravision a sit bus shuttle jezdí až někdy od 7 ráno z termini na Ciampino, mají to vyvesene na zastávkách

Odpovědět
před 2 měs

V současné době jsou informace na letišti zavřené, jízdenka na MHD tedy nelze koupit. Automaty na zastávce také nejsou.

před 3 měs
Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 47 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-10T14:22:03+02:00)

Stánek co prodává lístky na MHD dnes otevřen, je prý ale stávka a tak se musí vlakem za 3.5€.

Edit: stávka se nekoná, takže mě paní asi chtěla natáhnout. Takže doporučuji jet busem na metro a jízdenku buď koupit u řidiče (jestli to jde) nebo jet ten kousek bez ní.

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravím, potřebuji být na letišti Ciampino cca okolo 5. ráno.

Busy koukám, že jezdí od 4:30, ale přece jenom od vlak. nádraží je to dálka, cokoliv se může stát a já mám ráda časovou rezervu.

Je nějaká jiná alternativa, jak se dostat v takovou hodinu na letiště, aniž by mě to zruinovalo? Děkuji.

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, v kolik ti to letí?

před 3 měs

6:45 :)

před 2 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ve 4:30 jede první Terravision, který je na letišti v 5:10. To stačí :)

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim

Autobusy jsou o 1 EUR dražší.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, Kryštofe,

poraďte mi, prosím, jak mohu online zakoupit lístek na autobus ExpressBus (popř. jestli existuje jiné přímé spojení) z letiště Ciampino do letiště Fiumicino.

Díky předem.

Little Witch

před 8 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Kupodivu na webu expressbus.it. 😊

před 8 měs

Díky, Jox. Věřila jsem, že najdu nějaký online prodej. Toto je pouze informativní web.

před 8 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 998 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-10T13:35:07+01:00)

Tak to ses asi blbě dívala. 1. to na tom webu jde zdarma rezervovat a zaplatit u řidiče, 2. nabízí slevu 10% při platbě kartou na webu a 3. je hned na úvodní stránce odkaz na Omio (dříve GoEuro), kde se dá jízdenka koupit. 😉

před 8 měs

Neříkej... Ze začátku jsi uvedl expressbus.it. To je rozdíl, ne?

před 7 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Když neumíš číst, radši zůstaň doma. 🙄

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Věra
Věra

Prosím o následující informaci.

Pokud si koupím přes stránky Trenitalia jízdenku z letiště Ciampino do stanice S. Pietro s přestupem na nádraží Termini (2,7 euro), platí mi skutečně na uvedené časy, nebo mám nějaký interval např. 4 hodiny, do kterého se do cíle mohu dopravit?

Jde mi o to, že na nádraží Termini bych potřebovala cca 2 hodiny počkat na spolucestovatelku.

Chápu, že za 2,70 euro se dostanu autobusem z letiště na nádraží Ciampino, odtud vlakem na nádraží Termini s tím, že mohu využít jakýkoliv další spoj. Funguje to takto i na přestupu na Termini?

Jsem šetřilek :)

Děkuji.

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, i při přestupu můžete využít jakýkoliv spoj daný kalendářní den, není to problém :)

před 9 měs
Avatar uživatele Věra
Věra

Děkuji

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je na letišti možné koupit Roma pass s platností na 72 hodin, a jak je případně označena přepážka nebo info centrum. Předem děkuji.

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, lze si koupit už na letišti, viz: https://www.romapass.it/en/buy/. Info centrum je označeno jako Info centrum :D Nelze minut, příletová hala je velmi malá.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý deň, na letisko Ciampino priletíme 22:00 hod. Ubytovaní sme v Flower Garden Hotel Rome. Prosím napíšete mi najlepšiu trasu ako sa dostať lacno do hotela. Veľmi pekne ĎAKUJEM :-)

před 9 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Zkuste Rome2Rio, je to docela přehledné.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý deň, prosím vás ako sa dostaneme z letiska Ciampino na ubytovanie La Coorte , Via Gabi 17. Ďakujem za odpovedˇ.

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, Via Gabi leží jen asi 100 metrů od stanic metra linky A "Re di Roma" nebo "San Giovanni". Takže bus 520 z letiště k metru a pak rovnou metrem, viz info výše.

Přidat odpověď
před 10 měs

Ahoj,letím v pátek na letiště Ciampino.Ubytování je blízko Vatikánu u nádraží Roma s.Pietro .Bude dobré použít linku 520 a pak metro A směrem Vatikán?Nebo raději na nádraží Termini a pak nevím?Děkuji za odpověď.Lenka

před 11 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, nádraží s. Pietro je tak trochu stranou od hlavních proudů dopravy. Kombinace autobusu 520 + metra je určitě nejlevnější, nicméně z nejbližší stanice metra Ottaviano to budete mít ještě tak kilometr pěšky.

Z nádraží Termini jede přímo k nádraží San Pietro autobus číslo 64, ale asi bych volil to metro i přes pěší vzdálenost. Jízda busem po centru se může značně protáhnout. Ono už jen najít na Termini správnou zastávku může zabrat pěknou chvilku...

před 11 měs
Avatar uživatele Kajman
Kajman

V tomhle případě bych možná, abych se vyhnul pobíhání po Termini nebo delšímu přesunu přes Vatikán, volil kombinaci bus na metro Anagnina - metro na Ponte Lungo - pěšky na nádraží Tuscolana (5 minut) - vlak na San Pietro

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobry vecer, jak se prosim z vlakoveho nadrazi dostaneme nejlevneji na velke letiste? Moc dekuji

před 11 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, myslíte na letiště Fiumicino? Všechny informace najdete zde: https://www.cestujlevne.com/leti...-fiumicino

Přidat odpověď
před 11 měs

Když bychom chtěli využít pro cestu z letiště Ciampino na nádraží Termini kombinaci autobus AirLink a vlak, kde je, prosím, stanoviště autobusu AirLink? Jízdenka za 2,70 euro je zřejmě na autobus+vlak?

před 12 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zastávka autobusu je přímo před východem z terminálu, označená jako "AirLink". Platí se 1,20 € za autobus + 1,50 € v automatu na nádraží za vlak nebo můžete koupit jednu jízdenku za 2,70 € online na webu https://www.trenitalia.com/ (odjezd Ciampino Aeroporto, příjezd Roma Termini).

před 12 měs

Chtěl bych se optat na aplikaci trenitalia (i web) - při rezervaci na jízdenku tam vyskočí různé časy odjezdu. Jak moc je důležité trefit ten čas? Jde mi o to, jestli kontrolují přesně ten čas nebo stačí mít prostě jízdenku a můžu jet v libovolný čas.

před 11 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Můžete jet v libovolný čas. Vázané jízdenky na konkrétní spoj jsou jen u dálkových spojů (InterCity, EuroCity a všechny tři "frecce").

před 11 měs

Dobrý den,

předpokládám, že je vše vysvětleno výše, ale pro jistotu bych se chtěla ubezpečit.

Koukám na Trenitalia, termín 28.1. a vidím spoj autobus + vlak za 2,70. Autobus má přijet na Ciampino v 9:47 a vlak má odjet směr Roma Termini 9:52. Obávám se, že za tak krátkou chvilku nestihnu vystoupit a najít vlak - ano, orientační smysl není mou silnou stránkou. Je pak opravdu možné, ačkoli koupím přes net jízdenku na konkrétní čas, jet případně dalším vlakem, který jede pak (bohužel až) v 10:43 nebo mohu jet jen ve spoj, který navazuje 9:47 - 9:52?

(Koukám, že přes Trenitalia nejde koupit jen autobus.)

Děkuji, Helena

před 10 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, opravdu můžete jet jakýmkoliv jiným spojem. Není to žádný problém.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, prosím dostanu se z letiště Ciampino vlakem na Termini? Prosím poradíte jak to udělat?

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Dle Google Maps by to s přestupem mělo vlakem jít, jestli vám to tedy stojí za námahu, když tam jedou autobusy.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, možnost vlaku je popsána výše "Alternativní a mnohdy nejrychlejší je pak kombinace kyvadlového autobusu AirLink k nádraží v Ciampinu... " atd..

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Kryštof: třeba dotyčná hází v busu šavle a musí jet vlakem celou cestu. 😉

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pak holt musí na Fiumicino :D

Dobrý den, prosím poradíte mi nějakou tacxi službu, která by mi z letiště odvezla rodiče do centra a mohla bych ji předem uhradit? Rodiče se bohužel nedomluví a cesta busem/vlakem by pro ně byla komplikovaná.. Díky Moc. Hezký den přeje Eva Macháčková

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, dá se na letišti Ciampino koupit 7 denní lístek na MHD...? Děkuji.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, mělo by to jít bez problému - v turistickém informačním centru v příletové hale nebo v automatu na zastávce.

Dobrý den. Potřebuji do autobusu a vlaku k jizdence i místenky? Je třeba jízdenku před vztupem někde označit tak jak to bývá u nás? Děkuji

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, žádná místenka není potřeba. Pokud pojedete přímými autobusy k hlavnímu nádraží (Terravision, Rome Airport Bus, Sit Bus), jízdenku nikde neoznačujete, jen ukážete při nástupu řidiči.

Pokud pojede autobusem MHD, lístek si klasicky cvaknete uvnitř v autobuse (jen při první jízdě, budete-li někde někam přestupovat, už označovat nemusíte).

U vlaků v Itálii se jízdenka taky musí označovat, vždy ještě na nástupišti.

Dobry den,

Ja bych potrebovala poradit obracene...

Jak se dostanu s vlakoveho nadrazi ciampino k letisti 2 dospeli a 5 deti...nemuzeme pouzit taxi pro vetsi pocet...velmi dekuji klusakova

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

Sekci zde "Doprava z/na letiště" v tomto článku jste četla? Máte tam několik alternativ vč. cen, odkazů a mapy.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Kdo by se obtezoval se ctenim 😀

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, však doprava funguje i obráceně - stejné ceny, stejné společnosti, stejné jízdní doby, stejné odkazy...

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká mobilní aplikace na dopravu v Římě.

Děkuji za radu :-)

Odpovědět
před rokem

Dobrý den,

V případě, že bychom si koupily třídenní jízdenku za 18€ platí na všechnu hromadnou dopravu? Tudíž přesun z letiště do centra a přesuny v centru v rámci těch 3 dní?

Děkuji za odpověď

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, platí na přesun z letiště MHD, tedy jen linkami 520 nebo 720.

před rokem

Nové spojení do centra AirLink -kombinuje bus a vlak za cenu 2,70 €

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu