Průvodce státem
Alžírsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Alžírsku

Městská turistika

Hlavní město Alžír jistě stojí za návštěvu. Nezapomenutelná je procházka městem, kde se mísí arabská s francouzskou kulturou. Mezi největší zážitky patří Náměstí mučedníků Place des Martyrs, koloniální památky, neomaurské Grnade Poste, Esplanade a jiné další.

Sahara 

Rozlohou je přibližně velká jako Evropa. V jihozápadní části Alžírska se nachází plošina Tassili N Ajjer (říční plošina) ve výšce 800 m n. m. Díky její podzemní vodě je toto území úrodnější než jiné části Sahary. Je možné zde dokonce spatřit menší jezírka, která slouží i zdejším Tuaregům ke stavění svých obydlí.

Další úžasnou podívanou jsou písečné duny v Tadrartu. Odstíny barev dun střídají pestrou škálu od zlatohnědé až po cihlovou. Tyto duny jsou vysoké až 200 m. 

Poušť Sahary skýtá i další pozoruhodnosti jako skalní malby a rytiny. Některé jsou odhadované na stáří až 10.000 let. Tyto artistické projevy zcela dokládají vývoj života původních obyvatel. Nejznámější jsou plačící krávy v Tagherghertu.

Jízda Saharou

Hory

Pohoří Tassili a Ahaggar ukrývají unikátní pravěké malby a rytiny zapsané na seznamu UNESCO, které sem jezdí obdivovat lidé z celého světa, zatímco obyvatelé oáz se do hor nevydávají nikdy. Výjimku tvoří místní průvodci, kteří skalní obrazy dobře znají, ale bohužel k nim nemají žádný vztah. Tyto poklady proto zkoumají vědci z Evropy a Ameriky a veškeré publikace o nich vycházejí paradoxně mimo Afriku. V Ahaggaru je nejvyšší hora země Tahat s výškou 2.908 m n. m.

Země, kde se zastavil čas

Alžírsko, anglicky Algeria, se rozprostírá na severu Afriky na pobřeží Středozemního moře a se svou rozlohou 2 miliony km2 je největším státem Afriky a desátou největší zemí na světě. Na severovýchodě sousedí s Tuniskem, na východě s Lybií, na jihu s Nigérií, na jihozápadě s Mali a Mauritánií a na západě se Západní Saharou
a Marokem. 

Ačkoli zde donedávna panoval výjimečný stav způsobený občanskou a politickou situací, v poslední době se Alžírsko stává zajímavou destinací pro turisty. Pravděpodobně tomu napomohli odvážní cestovatelé, kteří do Alžírska zavítali, a díky nim se zvětšilo povědomí o krásných římských památkách a obrovských písečných dunách pouště Sahary. Nyní se Alžírsko pomalu vrací zpět na cestovatelské mapy. Alžírsko je domovem Berberů a Tuaregů, kteří vývoj pozorovali ze svých horských a pouštních útočišť. Alžírská Sahara je nejkrásnější částí největší pouště světa s nekonečnými panoramaty, starým skalním uměním a vesnicemi v oázách.

Alžírsko je levná země, kde je teplo, hezká krajina a příroda, dobré zdravé jídlo a kdo umí francouzsky, tak se zde bez problémů domluví. Na druhou stranu to není země pro vyznavače pohodlí. V některých situacích je třeba zachovat chladnou hlavu a uvědomit si, že kultura, do níž jste přijeli, je zcela odlišná a mnohdy až anarchistická.

Určitě by vás neměl překvapit letící kámen do okna vlaku, pokus některého z místních o okradení nebo zdlouhavé vyptávání policie, co je účelem vaší cesty. Pro ty, kteří to dokážou skousnout, nabízí Alžírsko krásnou krajinu s mnohými antickými památkami, které nejsou prakticky vůbec turisticky okoukané.

Průvodce pro tebe napsal Lukáš Groh
Víza
Vízum za 1 800 Kč
Turistická víza na 90 dní získáš na velvyslanectví v Praze a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Vyhněte se cestám v létě, kdy je neúnosné horko.
Více o počasí
Letenky od
7 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně a ušetříš 42%.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu