Sahara
Alžírsko

Co dělat v Alžírsku

Městská turistika

Hlavní město Alžír jistě stojí za návštěvu. Nezapomenutelná je procházka městem, kde se mísí arabská s francouzskou kulturou. Mezi největší zážitky patří Náměstí mučedníků Place des Martyrs, koloniální památky, neomaurské Grnade Poste, Esplanade a jiné další.

Sahara 

Rozlohou je přibližně velká jako Evropa. V jihozápadní části Alžírska se nachází plošina Tassili N Ajjer (říční plošina) ve výšce 800 m n. m. Díky její podzemní vodě je toto území úrodnější než jiné části Sahary. Je možné zde dokonce spatřit menší jezírka, která slouží i zdejším Tuaregům ke stavění svých obydlí.

Další úžasnou podívanou jsou písečné duny v Tadrartu. Odstíny barev dun střídají pestrou škálu od zlatohnědé až po cihlovou. Tyto duny jsou vysoké až 200 m. 

Poušť Sahary skýtá i další pozoruhodnosti jako skalní malby a rytiny. Některé jsou odhadované na stáří až 10.000 let. Tyto artistické projevy zcela dokládají vývoj života původních obyvatel. Nejznámější jsou plačící krávy v Tagherghertu.

Hory

Pohoří Tassili a Ahaggar ukrývají unikátní pravěké malby a rytiny zapsané na seznamu UNESCO, které sem jezdí obdivovat lidé z celého světa, zatímco obyvatelé oáz se do hor nevydávají nikdy. Výjimku tvoří místní průvodci, kteří skalní obrazy dobře znají, ale bohužel k nim nemají žádný vztah. Tyto poklady proto zkoumají vědci z Evropy a Ameriky a veškeré publikace o nich vycházejí paradoxně mimo Afriku. V Ahaggaru je nejvyšší hora země Tahat s výškou 2.908 m n. m.

Chystáš se do Alžírska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukáš Groh
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.