Země, kde se zastavil čas

Alžírsko, anglicky Algeria, se rozprostírá na severu Afriky na pobřeží Středozemního moře a se svou rozlohou 2 miliony km2 je největším státem Afriky a desátou největší zemí na světě. Na severovýchodě sousedí s Tuniskem, na východě s Lybií, na jihu s Nigérií, na jihozápadě s Mali a Mauritánií a na západě se Západní Saharou
a Marokem. 

Ačkoli zde donedávna panoval výjimečný stav způsobený občanskou a politickou situací, v poslední době se Alžírsko stává zajímavou destinací pro turisty. Pravděpodobně tomu napomohli odvážní cestovatelé, kteří do Alžírska zavítali, a díky nim se zvětšilo povědomí o krásných římských památkách a obrovských písečných dunách pouště Sahary. Nyní se Alžírsko pomalu vrací zpět na cestovatelské mapy. Alžírsko je domovem Berberů a Tuaregů, kteří vývoj pozorovali ze svých horských a pouštních útočišť. Alžírská Sahara je nejkrásnější částí největší pouště světa s nekonečnými panoramaty, starým skalním uměním a vesnicemi v oázách.

Alžírsko je levná země, kde je teplo, hezká krajina a příroda, dobré zdravé jídlo a kdo umí francouzsky, tak se zde bez problémů domluví. Na druhou stranu to není země pro vyznavače pohodlí. V některých situacích je třeba zachovat chladnou hlavu a uvědomit si, že kultura, do níž jste přijeli, je zcela odlišná a mnohdy až anarchistická.

Určitě by vás neměl překvapit letící kámen do okna vlaku, pokus některého z místních o okradení nebo zdlouhavé vyptávání policie, co je účelem vaší cesty. Pro ty, kteří to dokážou skousnout, nabízí Alžírsko krásnou krajinu s mnohými antickými památkami, které nejsou prakticky vůbec turisticky okoukané.

Víza
Vízum za 1 800 Kč
Turistická víza na 90 dní získáš na velvyslanectví v Praze a Vídni.
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Vyhněte se cestám v létě, kdy je neúnosné horko.
Letenky od
7 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně a ušetříš 42%. Akční letenky do Alžírska
Průvodce pro tebe napsal Lukáš Groh

Praktické tipy před cestou do Alžírska

Co vidět v Alžírsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Alžírsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Alžírsku

Co dělat v Alžírsku

Co dělat v Alžírsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Alžírsko.

Počasí v Alžírsku

Přehledně o počasí v Alžírsku a teploty během roku. Kdy jet do Alžírska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Alžírsku

Jak se dopravovat a cestovat v Alžírsku? Cestování v Alžírsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Alžírsku

Čím platit v Alžírsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Alžírský dinár. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Alžírsku?
Aktuální kurz 1 Kč = 5.28

Jídlo v Alžírsku

Co ochutnat v Alžírsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Alžírsku a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Alžírsku

Jak se mluví v Alžírsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Alžírsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Alžírsku

Je Alžírsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Alžírsku + očkování a pojištění.

Víza v Alžírsku

Je potřeba vízum a pas do Alžírska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Alžírska?

Další průvodce v Alžírsku a okolí

Estamos esperando por usted!
Už na tebe čekáme!
Španělsko
Průvodce zemí
هنا سوف يتمتع بها!
Tady se ti bude líbit!
Tunisko
Průvodce zemí
هنا سوف يتمتع بها!
Tady se ti bude líbit!
Maroko
Průvodce zemí
Qui vi piacerà!
Tady se ti bude líbit!
Itálie
Průvodce zemí
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Francie
Průvodce zemí
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu