Země, kde se zastavil čas

Alžírsko, anglicky Algeria, se rozprostírá na severu Afriky na pobřeží Středozemního moře a se svou rozlohou 2 miliony km2 je největším státem Afriky a desátou největší zemí na světě. Na severovýchodě sousedí s Tuniskem, na východě s Lybií, na jihu s Nigérií, na jihozápadě s Mali a Mauritánií a na západě se Západní Saharou
a Marokem. 

Ačkoli zde donedávna panoval výjimečný stav způsobený občanskou a politickou situací, v poslední době se Alžírsko stává zajímavou destinací pro turisty. Pravděpodobně tomu napomohli odvážní cestovatelé, kteří do Alžírska zavítali, a díky nim se zvětšilo povědomí o krásných římských památkách a obrovských písečných dunách pouště Sahary. Nyní se Alžírsko pomalu vrací zpět na cestovatelské mapy. Alžírsko je domovem Berberů a Tuaregů, kteří vývoj pozorovali ze svých horských a pouštních útočišť. Alžírská Sahara je nejkrásnější částí největší pouště světa s nekonečnými panoramaty, starým skalním uměním a vesnicemi v oázách.

Alžírsko je levná země, kde je teplo, hezká krajina a příroda, dobré zdravé jídlo a kdo umí francouzsky, tak se zde bez problémů domluví. Na druhou stranu to není země pro vyznavače pohodlí. V některých situacích je třeba zachovat chladnou hlavu a uvědomit si, že kultura, do níž jste přijeli, je zcela odlišná a mnohdy až anarchistická.

Určitě by vás neměl překvapit letící kámen do okna vlaku, pokus některého z místních o okradení nebo zdlouhavé vyptávání policie, co je účelem vaší cesty. Pro ty, kteří to dokážou skousnout, nabízí Alžírsko krásnou krajinu s mnohými antickými památkami, které nejsou prakticky vůbec turisticky okoukané.

Víza
Vízum za 1 800 Kč
Turistická víza na 90 dní získáš na velvyslanectví v Praze a Vídni.
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Vyhněte se cestám v létě, kdy je neúnosné horko.
Letenky od
7 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně a ušetříš 42%. Akční letenky do Alžírska
Průvodce pro tebe napsal Lukáš Groh

Praktické tipy před cestou do Alžírska

Alžír
Co vidět v Alžírsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Alžírsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Alžírsku

Jízda Saharou
Co dělat v Alžírsku

Co dělat v Alžírsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Alžírsko.

Počasí v Alžírsku

Přehledně o počasí v Alžírsku a teploty během roku. Kdy jet do Alžírska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Alžírska

Jak levně do Alžírska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Alžírska, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Osamělá zastávka autobusu v Alžírsku
Doprava v Alžírsku

Jak se dopravovat a cestovat v Alžírsku? Cestování v Alžírsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Alžírský dinár
Peníze a ceny v Alžírsku

Čím platit v Alžírsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Alžírský dinár. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Alžírsku?
Aktuální kurz 1 Kč = 6.19

Alžírská kuchyně
Jídlo v Alžírsku

Co ochutnat v Alžírsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Alžírsku a kde se stravovat.

Historické stavby v Alžírsku
Kultura a lidé v Alžírsku

Jak se mluví v Alžírsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Alžírsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Alžírsku

Je Alžírsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Alžírsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Alžírska

Je potřeba vízum a pas do Alžírska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Alžírska?

Další průvodce v Alžírsku a okolí

Španělsko - Valencia
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Španělsko
Průvodce zemí
Tunisko
نحن في انتظاركم!
Už na tebe čekáme!
Tunisko
Průvodce zemí
Maroko
مرحبا بكم، يا صديقي!
Vítej, příteli!
Maroko
Průvodce zemí
Cinqueterre
Vi aspettiamo per voi!
Už na tebe čekáme!
Itálie
Průvodce zemí
Francie
Nous nous réjouissons de vous!
Těšíme se na tebe!
Francie
Průvodce zemí

Cestopisy z Alžírska od cestovatelů jako ty

Čtení na 21 minut
Zimní Saharou s Tuarégy
Avatar uživatele Matouš Saidl
Matouš Saidl 2020-03-29T20:54:52+02:00 9 komentářů
Alžírsko 2020

Týdenní putování pohořím Tassili n´Ajjer s místními Tuarégy, objevování skalních maleb a trošku opletaček s policií. Když jsem před cestou do Alžírska procházel cestopisy tady na cestujlevně, tak jsem s hrůzou zjistil, že o Alžírsku není jediný. Tak jsem si řekl, že vlastně proč ne, a hned po návratu z cesty do…

Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu