Sahara
Alžírsko

Bezpečnost v Alžírsku

Zdraví 

Doporučujeme se pojistit na úhradu léčebných výloh, neboť mezi Alžírskem a ČR neexistuje dohoda o bezplatném poskytování zdravotnické péče. 

Upozornění

Fotografování či jakákoli dokumentace vojenských objektů, vozidel či vojáků samotných je zakázána a můžete se dostat do problémů. V pouštích a u historických památek je přísně zakázáno cokoli sbírat a odnášet.

Oblíbenou zábavou místních po setmění je házení kamenů na vlaky. Buďte v tomto ohledu opatrní, stává se, že se trefí i do okna. Možná proto jsou některé vlaky vybaveny okny s plastovými skly. V některých severních částech země jsou pak i miny (dle jednoho průvodce z města Batna).

Kriminalita 

Ministerstvo zahraničních věcí nabádá k větší opatrnosti při cestě do Alžírska, a to vzhledem k přetrvávajícím rizikům teroristických útoků a únosů. MZV dále doporučuje nevydávat se mimo velké aglomerace prozkoumávat neobydlené oblasti. V rámci velkých aglomerací je rovněž doporučováno vycházet pouze za denního světla a ne do periferních oblastí. Pro zvýšení bezpečnosti by měli občané informovat o itineráři své cesty místní policii. Dále MZV doporučuje registraci do aplikace DROZD, která informuje své občany v zahraničí skrze SMS a emaily a může je varovat před hrozícím nebezpečím. Individuální křižování, vybočení z hlavních dopravních tepen Alžírskem je rovněž nebezpečné.

Riziko katastrof 

Zvláště v pouštních oblastech je riziko pouštních bouří, které lidem s respiračními problémy dokážou vážně uškodit. Tyto bouře se vyskytují nejčastěji v období jara.

Důležité kontakty 

Ambasáda, velvyslanectví:

  • Velvyslanectví České republiky v Alžírsku
  • 03, Chemin du Ziryab, Alger – Telemly; B. P. 358
  • tel: +213/21/230056; +213/21/230129
  • e-mail: algiers@embassy.mzv.cz

Důležité kontakty:

  • evropská tísňová linka: 112
  • zdravotnictví: 115
  • policie: 17 (četnictvo 1055)
  • hasiči: 14

Chystáš se do Alžírska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukáš Groh
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.