5 míst, která doporučujeme v Alžírsku navštívit

Alžír

Alžír

Hlavní město Alžírska, zvaný také Paříž Afriky a hlavní komunikační tepna; Kasba – nejstarší část města uložená v kopci nad mořem (rovněž na seznamu kulturních památek světového dědictví). Dnes bohužel v již zašlé slávě domy chátrají a vyskytují se zde ti nejchudší. Nejznámější mešita v celém Alžírsku se rovněž nachází v hlavním městě a nese název Ketchaoua Mosquée. Ti, kteří chtějí mít výhled na celé město, by se měli vydat na 600 m vysoký…

Zobrazit popis
Constantine

Constantine

Město, v jehož středu se nachází až 140 m hluboká soutěska řeky Rumel. Soutěska je překlenutá nádhernými kamennými i řetězovými mosty. V rámci hromadné dopravy zde dokonce funguje lanovka. Toto město založili již Féničané a dali mu název „Cirta“ (v překladu město vytesané do skály). Do Constantine se lze dostat přímými lety z Francie (Air Algeire, Aigle Azur), případně frekventovaným spojením z Alžíru.

Zobrazit popis
Timgad

Timgad

Bezesporu nejvíce zachovalé římské město s nádhernými antickými ruinami a panoramaty. Trajánův oblouk a zachovalé sloupy paláců. Dokonce se zde nachází i poměrně zachovalé antické divadlo s výbornou akustikou a vše je samozřejmě zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Zobrazit popis
Timimoun

Timimoun

Krásná ukázka pouštního města v súdánském stylu. Timimoun leží v relativně bezpečné oblasti, dá se do něj dostat po státní silnici N51 nebo letecky přímou linkou z Alžíru.

Zobrazit popis
Sahara

Saharské duny

V arabském překladu slovo „El sahara“ znamená „nic“. Řekli bychom docela příznačné označení. V místech jako Biskra, El Oued nebo Nakhla je možno vidět krásné duny Velkého východního ergu.

Zobrazit popis
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu