5 míst, která doporučujeme v Alžírsku navštívit

Alžír

Alžír

Hlavní město Alžírska, zvaný také Paříž Afriky a hlavní komunikační tepna; Kasba – nejstarší část města uložená v kopci nad mořem (rovněž na seznamu kulturních památek světového dědictví). Dnes bohužel v již zašlé slávě domy chátrají a vyskytují se zde ti nejchudší. Nejznámější mešita v celém Alžírsku se rovněž nachází v hlavním městě a nese název Ketchaoua Mosquée. Ti, kteří chtějí mít výhled na celé město, by se měli vydat na 600 m vysoký…

Zobrazit popis
Constantine

Constantine

Město, v jehož středu se nachází až 140 m hluboká soutěska řeky Rumel. Soutěska je překlenutá nádhernými kamennými i řetězovými mosty. V rámci hromadné dopravy zde dokonce funguje lanovka. Toto město založili již Féničané a dali mu název „Cirta“ (v překladu město vytesané do skály). Do Constantine se lze dostat přímými lety z Francie (Air Algeire, Aigle Azur), případně frekventovaným spojením z Alžíru.

Zobrazit popis
Timgad

Timgad

Bezesporu nejvíce zachovalé římské město s nádhernými antickými ruinami a panoramaty. Trajánův oblouk a zachovalé sloupy paláců. Dokonce se zde nachází i poměrně zachovalé antické divadlo s výbornou akustikou a vše je samozřejmě zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Zobrazit popis
Timimoun

Timimoun

Krásná ukázka pouštního města v súdánském stylu. Timimoun leží v relativně bezpečné oblasti, dá se do něj dostat po státní silnici N51 nebo letecky přímou linkou z Alžíru.

Zobrazit popis
Sahara

Saharské duny

V arabském překladu slovo „El sahara“ znamená „nic“. Řekli bychom docela příznačné označení. V místech jako Biskra, El Oued nebo Nakhla je možno vidět krásné duny Velkého východního ergu.

Zobrazit popis
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu