Sahara
Alžírsko

Víza do Alžírska

Vízum 

Vízum je potřeba ke všem druhům pasů. Ten vydává alžírské velvyslanectví v Praze. Obvykle trvá 2, 3 dny, než je vydáno vízum na 1 měsíc. V případě potřeby není problém vízum prodloužit. 

Potřebovat budete:

  • cestovní pojištění,
  • potvrzení o rezervaci a zaplacení hotelu,
  • potvrzení o rezervaci a zaplacení letenek,
  • dvě pasové fotografie,
  • peníze na vízum,
  • dva předem vyplněné formuláře s žádostí o víza,
  • potvrzení o zaměstnání v anglickém jazyce,
  • výpis z účtů.

Doporučujeme se předem optat na podatelně na ambasádě.

Další dokumenty 

Z důvodu zvýšení vaší bezpečnosti je vždy nezbytné se ohlásit po příjezdu do nového města na místní policii. Před vstupem a výstupem ze země je vyžadováno vyplnění bílého a zeleného registračního formuláře. Ty se předkládají v rámci celní a pasové kontroly.

Očkování 

Očkování je doporučováno proti žloutence typu A i B, dětské obrně a břišnímu tyfu a vzteklině, protože v této oblasti hrozí styk se zdivočelou zvěří. Z vlastní zkušenosti víme, že hlavně v přímořských oblastech se zde toulá mnoho potulných psů, kteří nevypadají úplně zdravě, ale jsou relativně plaší. Uvedená očkování mají však pouze doporučující charakter. V určitém období a určité lokaci je i možné se nakazit malárií.
Není doporučováno koupání ve vnitrozemních vodách kvůli riziku onemocnění schistosomózou. Rovněž je zde sporadicky riziko nákazy klíšťového návratního tyfu a Marseillské horečky, především v severních oblastech Alžírska.

Celní předpisy 

Množství valut dovezených do země není omezeno, nicméně je nutné je po příjezdu deklarovat. Na elektronické zařízení je vystavované celní prohlášení pro dobu 3 měsíců. Povolená množství pro cigarety je 200 ks, pro doutníky 50 ks a 250 g tabáku. Pro alkohol jsou parametry dováženého a vyváženého množství daleko přísnější. Pro víno jsou to maximálně 2 l a pro destiláty 1 l.

Chystáš se do Alžírska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukáš Groh
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.