Průvodce státem
Alžírsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Alžírsku

Vízum 

Vízum je potřeba ke všem druhům pasů. Ten vydává alžírské velvyslanectví v Praze. Obvykle trvá 2, 3 dny, než je vydáno vízum na 1 měsíc. V případě potřeby není problém vízum prodloužit. 

Další dokumenty 

Z důvodu zvýšení vaší bezpečnosti je vždy nezbytné se ohlásit po příjezdu do nového města na místní policii. Před vstupem a výstupem ze země je vyžadováno vyplnění bílého a zeleného registračního formuláře. Ty se předkládají v rámci celní a pasové kontroly.

Očkování 

Očkování je doporučováno proti žloutence typu A i B, dětské obrně a břišnímu tyfu a vzteklině, protože v této oblasti hrozí styk se zdivočelou zvěří. Z vlastní zkušenosti víme, že hlavně v přímořských oblastech se zde toulá mnoho potulných psů, kteří nevypadají úplně zdravě, ale jsou relativně plaší. Uvedená očkování mají však pouze doporučující charakter. V určitém období a určité lokaci je i možné se nakazit malárií.
Není doporučováno koupání ve vnitrozemních vodách kvůli riziku onemocnění schistosomózou. Rovněž je zde sporadicky riziko nákazy klíšťového návratního tyfu a Marseillské horečky, především v severních oblastech Alžírska.

Celní předpisy 

Množství valut dovezených do země není omezeno, nicméně je nutné je po příjezdu deklarovat. Na elektronické zařízení je vystavované celní prohlášení pro dobu 3 měsíců. Povolená množství pro cigarety je 200 ks, pro doutníky 50 ks a 250 g tabáku. Pro alkohol jsou parametry dováženého a vyváženého množství daleko přísnější. Pro víno jsou to maximálně 2 l a pro destiláty 1 l.

Země, kde se zastavil čas

Alžírsko, anglicky Algeria, se rozprostírá na severu Afriky na pobřeží Středozemního moře a se svou rozlohou 2 miliony km2 je největším státem Afriky a desátou největší zemí na světě. Na severovýchodě sousedí s Tuniskem, na východě s Lybií, na jihu s Nigérií, na jihozápadě s Mali a Mauritánií a na západě se Západní Saharou
a Marokem. 

Ačkoli zde donedávna panoval výjimečný stav způsobený občanskou a politickou situací, v poslední době se Alžírsko stává zajímavou destinací pro turisty. Pravděpodobně tomu napomohli odvážní cestovatelé, kteří do Alžírska zavítali, a díky nim se zvětšilo povědomí o krásných římských památkách a obrovských písečných dunách pouště Sahary. Nyní se Alžírsko pomalu vrací zpět na cestovatelské mapy. Alžírsko je domovem Berberů a Tuaregů, kteří vývoj pozorovali ze svých horských a pouštních útočišť. Alžírská Sahara je nejkrásnější částí největší pouště světa s nekonečnými panoramaty, starým skalním uměním a vesnicemi v oázách.

Alžírsko je levná země, kde je teplo, hezká krajina a příroda, dobré zdravé jídlo a kdo umí francouzsky, tak se zde bez problémů domluví. Na druhou stranu to není země pro vyznavače pohodlí. V některých situacích je třeba zachovat chladnou hlavu a uvědomit si, že kultura, do níž jste přijeli, je zcela odlišná a mnohdy až anarchistická.

Určitě by vás neměl překvapit letící kámen do okna vlaku, pokus některého z místních o okradení nebo zdlouhavé vyptávání policie, co je účelem vaší cesty. Pro ty, kteří to dokážou skousnout, nabízí Alžírsko krásnou krajinu s mnohými antickými památkami, které nejsou prakticky vůbec turisticky okoukané.

Průvodce pro tebe napsal Lukáš Groh
Víza
Vízum za 1 800 Kč
Turistická víza na 90 dní získáš na velvyslanectví v Praze a Vídni.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
jaro a podzim
Vyhněte se cestám v létě, kdy je neúnosné horko.
Více o počasí
Letenky od
7 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně a ušetříš 42%.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu