Vízum 

Vízum je potřeba ke všem druhům pasů. Ten vydává alžírské velvyslanectví v Praze. Obvykle trvá 2, 3 dny, než je vydáno vízum na 1 měsíc. V případě potřeby není problém vízum prodloužit. 

Potřebovat budete:

  • cestovní pojištění,
  • potvrzení o rezervaci a zaplacení hotelu,
  • potvrzení o rezervaci a zaplacení letenek,
  • dvě pasové fotografie,
  • peníze na vízum,
  • dva předem vyplněné formuláře s žádostí o víza,
  • potvrzení o zaměstnání v anglickém jazyce,
  • výpis z účtů.

Doporučujeme se předem optat na podatelně na ambasádě.

Další dokumenty 

Z důvodu zvýšení vaší bezpečnosti je vždy nezbytné se ohlásit po příjezdu do nového města na místní policii. Před vstupem a výstupem ze země je vyžadováno vyplnění bílého a zeleného registračního formuláře. Ty se předkládají v rámci celní a pasové kontroly.

Očkování 

Očkování je doporučováno proti žloutence typu A i B, dětské obrně a břišnímu tyfu a vzteklině, protože v této oblasti hrozí styk se zdivočelou zvěří. Z vlastní zkušenosti víme, že hlavně v přímořských oblastech se zde toulá mnoho potulných psů, kteří nevypadají úplně zdravě, ale jsou relativně plaší. Uvedená očkování mají však pouze doporučující charakter. V určitém období a určité lokaci je i možné se nakazit malárií.
Není doporučováno koupání ve vnitrozemních vodách kvůli riziku onemocnění schistosomózou. Rovněž je zde sporadicky riziko nákazy klíšťového návratního tyfu a Marseillské horečky, především v severních oblastech Alžírska.

Celní předpisy 

Množství valut dovezených do země není omezeno, nicméně je nutné je po příjezdu deklarovat. Na elektronické zařízení je vystavované celní prohlášení pro dobu 3 měsíců. Povolená množství pro cigarety je 200 ks, pro doutníky 50 ks a 250 g tabáku. Pro alkohol jsou parametry dováženého a vyváženého množství daleko přísnější. Pro víno jsou to maximálně 2 l a pro destiláty 1 l.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Tak teoreticky pouze z Tuniska, ale nedoporučuje se to.

Odpovědět
před rokem

Je možné do Alžírska cestovat vlastním vozidlem?

Díky za odpověď.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu