Barbados
Barbados

Doprava na Barbadosu

Jak se dostat na Barbados

Na Barbados se můžete dostat 2 způsoby, a to letadlem, nebo lodí.

Letadlem

Pokud se chystáte na Barbados z jiného kontinentu, než je Amerika, tak se letadlu nevyhnete. Jde o nejrychlejší možnost, jak se na ostrov dostat. Létají sem např. společnosti jako Air Canada, British Airways, United Airlines, American Airlines, Liat, Virgin Atlantic, … 

Let z Prahy je v tuto chvíli zatím možný pouze s přestupem (např. v Londýně nebo v Torontu). Cena zpáteční letenky se běžně pohybuje okolo 20 000 Kč. Akce se však objevují poměrně pravidelně (1-2x za rok), přičemž platí, že jakákoliv cena pod 14 000 Kč už je velmi dobrá. Historicky nejlevnější letenky na Barbados byly k mání v roce 2019 přes aerolinku Condor za necelých 9 tisíc Kč.

Lodí

Pokud vás láká plavba zaoceánskou lodí, tak Barbados bývá často zmiňovanou zastávkou při plavbě Karibským mořem (nejčastěji z Floridy). Existuje nespočet společností, které pořádají výletní plavby do bližších i vzdálenějších míst. V současné době neexistuje trajektová přeprava mezi Barbadosem a ostatními ostrovy Karibiku.  

Jak cestovat po Barbadosu

Půjčení auta

Nejrychleji se po ostrově dopravíte půjčeným autem. Pro řízení auta je nutný mezinárodní nebo národní karnet, přičemž za 10 BBD lze získat karnet s omezenou platností. Na týden stojí v přepočtu cca 5.500 Kč / týden. Auto si můžete půjčit přímo na letišti. Na zdejších silnicích se jezdí po levé straně. K rezervaci lze využít klasický srovnávač všech autopůjčoven nebo třeba stále oblíbenější německý biliger-mietwagen.de.

Veřejná doprava

Levnější alternativou cestování po Barbadosu je autobus nebo ZR. Na ostrově neexistuje jízdní řád. Ten tu není potřeba, protože autobusy jezdí opravdu celý den v hojném počtu.

Každá zastávka je opatřena cedulí „TO CITY“ – do města nebo „OUT OF CITY“ – z města. Podle cedule tedy poznáte, jakým směrem autobus ze zastávky pojede. Protože všechny spoje jsou vedeny z hlavního města Bridgetown a tam se opět také vrací. 

ZR jsou bílé mikrobusy. Stejně jako u autobusů platíte výběrčímu nebo řidiči 2,5–3,5 BBD a nezáleží na tom, jestli vystoupíte na konečné nebo další zastávku.

Chystáš se na Barbados?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.