Zdraví

Na ostrově není povinné očkování. V období dešťů zde panuje riziko hurikánů, které však přímo ostrov nezasáhly už desítky let. Na ostrově je rozvedena pitná voda. Všeobecně se doporučuje pít vodu balenou. Pokud se chystáte potápět nebo provozovat jiné vodní sporty, doporučujeme se dobře připojistit na extrémní sporty, které nejsou zahrnuty v běžném cestovním připojištění. 

Kriminalita

Kriminalita na Barbadosu je minimální a žádné zvláštní nebezpečí vám nehrozí. Přesto je dobré hlídat své věci před kapsáři na ulicích a plážích. Nedoporučujeme v noci vycházet do neosvětlených ulic. Užívání a přeprava drog je na Barbadosu nelegální a při odhalení hrozí tvrdé a mnohaleté tresty.  

Riziko katastrof

Na Barbadosu panuje riziko hurikánů a je dobré na něj být připraven v období dešťů. Proto je dobré sledovat v tomto období aktuální počasí a možné výstrahy na stránce: barbadosweather.org/. Doporučujeme se také zaregistrovat do systému Drozd od Ministerstva zahraničí ČR. 

Internet a elektřina

Připojení k internetu není na ostrově žádný problém, signál je tu silný na většině míst. Barbados používá zásuvky britského typu, je tedy nutné mít s sebou redukci

Důležité kontakty

  • Telefonní čísla: policie (112), záchranná služba (115), hasiči (113), všechny služby (119) 
  • Česká republika v současnosti nemá zastoupení na Barbadosu. Zastupující ambasáda sídlí ve Venezuele. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu