10 míst, která doporučujeme na Barbadosu navštívit

Barbados

Bottom Bay Beach

Panenská pláž na jihovýchodě ostrova. Od autobusové zastávky Apple Hall běžte pořád rovně směrem k vodě. Na konci ulice se řiďte podle směrovací cedule.  Pláž je v zátoce s palmovým hájem a co více? Pláž je takřka bez lidí. Místní vám za poplatek půjčí lehátko a utrhnou mladý kokos přímo z vysoké palmy. Jediná nevýhoda pláže je, že tu panují velké vlny a silné proudy. Proto se zdržujte raději pouze u břehu. 

Zobrazit popis
Barbados

The Soup Bowl

Divoká a dechberoucí pláž ve městě Bathsheba na východním pobřeží ostrova. Pláž je díky vysokým vlnám z Atlantiku oblíbená mezi surfaři. Ti, co vodním sportům neholdují, si určitě vychutnají pohled na majestátní kusy skal vyčnívajících z vody, které jsou poznávacím znakem této pláže.

Zobrazit popis
Barbados

Harrisons Cave

Krásné jeskyně s jezírky, jimiž se pokocháte z jezdícího vláčku s průvodcem. Jeskyně byly objeveny v 18. století, ale prozkoumané a zpřístupněné byly až v 70. letech minulého století. Základní vstupné činí 60 BBD, pro děti do 12 let 30 BBD.

Zobrazit popis
Barbados

Animal Flower Cave

Působivá jeskyně s jezírky plnými korálů se nachází na severní straně ostrova. Při vstupu do jeskyně zaplatíte vstup 20 BBD

Zobrazit popis
Barbados

Mount Gay Rum lihovar

Lihovar nejstaršího rumu na světě nabízí pro návštěvníky několik nabídek okruhů podle toho, co vás zajímá. Od výroby až po workshop přípravy koktejlů, kde je nedílnou součástí právě Mount Gay Rum. 

Zobrazit popis
Barbados

Oistins Fish Fry

Každý pátek večer Oistins ožívá místní hudbou a otevírá se několik stánků s grilovanými rybami, alkoholem a suvenýry. Je to skvělé a vyhlášené místo, kde poznáte místní lidi, kulturu a kuchyni najednou. 

Zobrazit popis
Barbados

George Washington House

Máte možnost navštívit i plantážní dům, v němž pobýval mladý George Washington dva měsíce se svým nemocným bratrem. Jde o jediný Washingtonův pobyt mimo rodné Spojené státy. Dům nyní slouží jako muzeum. 

Zobrazit popis
Barbados

Huntes gardens

Jedna z několika botanických zahrad vhodná pro milovníky flóry. Objevíte tu kromě typických rostlin pro Barbados také vzácné exotické exempláře. Vstupné stojí 30 BBD za osobu. 

Zobrazit popis
Barbados

Pebbles beach

Najdete ji na okraji Carlisle Bay poblíž hotelů Hilton a Radisson. Pebbles je skvělá pláž s pozvolným vstupem, skvělými stánky s fish sandwich a osvěžujícími drinky. Můžete si za poplatek půjčit slunečník a lehátko.

Zobrazit popis
Barbados

Rihanna Drive

Bývalá ulice Westbury New Road v Bridgetownu je od roku 2017 přejmenována na Rihanna Drive, nachází se v ní totiž zeleno-oranžový dům, v němž vyrůstala světoznámá zpěvačka Rihanna. Dům se nachází na konci ulice. Před domem je umístěna dlaždice s jejím jménem, takže ho určitě nepřehlédnete.  

Zobrazit popis
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu