Barbados
Barbados

Co dělat na Barbadosu

Pláže

Barbados je přímo vyhlášený bílými písčitými plážemi s azurovým mořem. Mezi nejznámější pláže patří např. Carlisle Bay, Mullins Beach, Brighton Beach, Welchess Beach, Sugar Beach, Rockley Beach nebo Bottom Bay Beach. Všechny pláže na Barbadosu jsou veřejné a nepatří k hotelům ani soukromým vilám.

Vodní sporty

Na celém západním pobřeží se nachází několik center pro vodní sporty. Pokud rádi šnorchlujete, určitě nevynechejte šnorchlování s želvami a u vraků lodí starých desítky let v Carlisle Bay. Tento záliv je také velice oblíbený u potápěčů z celého světa a řadí se k nejlepším místům pro potápění na Barbadosu. Velké a silné vlny pro surfing jsou ideální na východním pobřeží (např. Bathsheba). 

Potápění

Pokud nemáte zkušenosti s potápěním, můžete využít v místních potápěčských centrech kurzy pro začátečníky (např. Barbados Blue Watersports u hotelu Hilton). Před samotným ponorem v moři vás instruktor proškolí v bazénu. Pokud vás potápění nadchne, můžete si udělat i mezinárodní potápěčské zkoušky PADI. Velká část potápěčů míří za potápěním do Carlisle Bay, kde jsou na dně vraky lodí z dob minulého století.  

Šnorchlování

Barbados je ideální pro šnorchlování. Místní korálové útesy zaručují obrovskou rozmanitost podmořských druhů fauny a flóry. V Carlisle Bay si např. můžete vyzkoušet, jaké je to plavat s mořskými želvami.  

Surfing

Surfování patří mezi jeden z nejoblíbenějších vodních sportů na ostrově. V okolí Bridgetownu najdete několik surfařských škol, např. Barrys Surf Barbados, Ride The Tide Surf School Barbados nebo Zed´s Surfing Adventures. Pro surfování tu panují ideální podmínky pro celý rok. Mezi surfaři je zaručeně nejoblíbenější z východní strany ostrova pláž The Soup Bowl, která je vhodná pro zkušenější. Pro méně zkušené je vhodné západní nebo jižní pobřeží.

Chystáš se na Barbados?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.