Pláže

Barbados je přímo vyhlášený bílými písčitými plážemi s azurovým mořem. Mezi nejznámější pláže patří např. Carlisle Bay, Mullins Beach, Brighton Beach, Welchess Beach, Sugar Beach, Rockley Beach nebo Bottom Bay Beach. Všechny pláže na Barbadosu jsou veřejné a nepatří k hotelům ani soukromým vilám.

Vodní sporty

Na celém západním pobřeží se nachází několik center pro vodní sporty. Pokud rádi šnorchlujete, určitě nevynechejte šnorchlování s želvami a u vraků lodí starých desítky let v Carlisle Bay. Tento záliv je také velice oblíbený u potápěčů z celého světa a řadí se k nejlepším místům pro potápění na Barbadosu. Velké a silné vlny pro surfing jsou ideální na východním pobřeží (např. Bathsheba). 

Potápění

Pokud nemáte zkušenosti s potápěním, můžete využít v místních potápěčských centrech kurzy pro začátečníky (např. Barbados Blue Watersports u hotelu Hilton). Před samotným ponorem v moři vás instruktor proškolí v bazénu. Pokud vás potápění nadchne, můžete si udělat i mezinárodní potápěčské zkoušky PADI. Velká část potápěčů míří za potápěním do Carlisle Bay, kde jsou na dně vraky lodí z dob minulého století.  

Šnorchlování

Barbados je ideální pro šnorchlování. Místní korálové útesy zaručují obrovskou rozmanitost podmořských druhů fauny a flóry. V Carlisle Bay si např. můžete vyzkoušet, jaké je to plavat s mořskými želvami.  

Surfing

Surfování patří mezi jeden z nejoblíbenějších vodních sportů na ostrově. V okolí Bridgetownu najdete několik surfařských škol, např. Barrys Surf Barbados, Ride The Tide Surf School Barbados nebo Zed´s Surfing Adventures. Pro surfování tu panují ideální podmínky pro celý rok. Mezi surfaři je zaručeně nejoblíbenější z východní strany ostrova pláž The Soup Bowl, která je vhodná pro zkušenější. Pro méně zkušené je vhodné západní nebo jižní pobřeží.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu