Cestování Covid-19

Při cestě na Barbados musíte nejpozději 72 hodin před odletem podstoupit negativní test. Stejně po návratu zpět do ČR je nutné podstoupit testování na koronavirus.

Detailní informace na webu www.visitbarbados.org/covid-19-travel-guidelines-2020

Barbadoská kuchyně se prolíná s kuchyní anglickou a karibskou. Narazíte tu např. na fazole, vajíčka, sendviče a ryby. Typickým jídlem je sendvič se šťavnatou létající rybou a jako dezert určitě ochutnejte rumový koláč. Oblíbeným alkoholickým nápojem je rum punch. Za vyzkoušení stojí místní Mauby sirup, který má příchuť po anýzu, skořici a dalšího koření. Chutná podobně jako Coca-Cola, ale možná vás překvapí jeho nahořklá chuť. Vyplatí se určitě ochutnat i jediné místní pivo značky Banks. Z Barbadosu nemůžete odletět, aniž byste ochutnali místní Mount Gay Rum. Jedná se o nejstarší značkový rum na světě. 

Pokud budete chtít ušetřit a najíst se jako místní, stravujte se ve stáncích, případně fastfoodech (Chefette – místní Mc Donald’s). Ceny většinou nepřekračují 250 Kč. Pokud chcete ochutnat čerstvé mořské ryby, vydejte se do Oistins. Zdejší rybí trhy pořádají každý pátek večer grilování za přijatelné ceny.  

Na Barbadosu se nachází velké množství restaurací s místní i mezinárodní kuchyní, od asijské až po evropské. Ceny se pohybují od 400 Kč výše. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu