Barbados
Barbados

Víza na Barbados

Barbados má velmi liberální podmínky pro vstup do země a většině států světa umožňuje bezvízový styk.

Bez víza na 3 měsíce

Pro všechny typy cest s výjimkou cestování za výdělečnou činností není potřeba vyřizovat vízum, nepřekročí-li pobyt 3 měsíce.

Toto pravidlo platí pro naprostou většinu států světa, například pro všechny země Evropské unie, USA, Kanadu nebo všechny země v celé Latinské Americe.

Chcete-li urychlit imigrační proceduru po příletu, vyplňte ještě před cestou online cestovní dotazník na oficiálním vládním webu travelform.gov.bb/create. Vyplnění zabere 5 minut a vyžaduje údaje o letu, pobytu na Barbadosu a osobní údaje.

Není povinné tento formulář vyplnit online, v takovém případě však po příletu musíte zamířit k elektronickým samoobslužným kioskům, kde formulář stejně budete muset vyplnit.

Samotný pohovor s imigračním úředníkem pak zabere obvykle maximálně minutu a většinou probíhá jen kontrolou pasu bez dalších dotazů.

Neplatí se žádné poplatky.

Platnost cestovního pasu stačí po dobu pobytu. Důsledně však dbejte na podmínky zemí, přes které na Barbados poletíte a zkontrolujte, zda nevyžadují platnost pasu přesahující dobu cesty.

Další dokumenty

Kromě platného cestovního pasu se potřebujete prokázat ještě zpáteční letenkou. Tato kontrola obvykle probíhá již před nástupem do letadla směr Barbados.

Celní předpisy

Je zakázán dovoz kamuflážovaného ošacení, a to i pro osobní potřebu.

Bez nutnosti deklarace lze dovážet toto množství celního zboží:

  • 1 litr tvrdého alkoholu
  • 1 litr vína
  • 0 gramů tabáku
  • 0 doutníků
  • 0 cigaret

Nesmí se dovážet žádné množství cigaret, doutníků, tabáku, zeleniny, ovoce a rostlin.

Chystáš se na Barbados?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.