Barbados
Barbados

17 míst co vidět na Barbadosu

The Soup Bowl

Písčitá pláž, Pobřeží

The Soup Bowl Beach

Divoká a dechberoucí pláž ve městě Bathsheba na východním pobřeží ostrova nadchne fotogenickými výhledy a dramatickým pobřežím tolik odlišným od západu a jihu Barbadosu.

Hledat ubytování na Barbadosu

Pláž je díky vysokým vlnám z Atlantiku oblíbená mezi surfaři. Ti, co vodním sportům neholdují, si určitě vychutnají pohled na majestátní kusy skal vyčnívajících z vody, které jsou poznávacím znakem této pláže.

Koupání a vybavení pláže

Pláž The Soup Bowl volně navazuje na další pláže v okolí. Všechny pokrývá jemný světlý písek často smísený s naplavenými řasami. Okolo skal se můžou vyskytovat i menší oblázky.

The Soup Bowl i ostatní pláže východního Barbadosu jsou všechny prakticky bez vybavení a naplno zde na vás dýchne majestátnost Atlantského oceánu.

Půjčovny lehátek, restaurace nebo obchody na zde na plážích nenajdete. Nejsou tu ani stánky s nabídkami vodních sportů a surfaři si musí vystačit s vlastním vybavením.

Ubytování Bathsheba

Ve městečku Bathsheba se ubytujete, chcete-li zažít Barbados z jiné perspektivy než v hustě osídlené západní části. Přímo u pláže s výhledem na moře najdete dražší hotel The Atlantis Historic Inn *** s velmi prostornými apartmá.

Velmi levné ubytování v plně vybavených chatkách pak nabízí penzion Rest Haven Beach Cottages. Noc pro 2 zde vyjde už na 58 USD, což představuje jednu z nejnižších cen na ostrově.

Doprava – Bathsheba

Pláž leží přímo ve městě Bathsheba, přes které prochází okružní silnice kolem ostrova. Bridgetown je odsud vzdálen 27 km (mapa trasy: google.com/maps). Zaparkovat zdarma můžete kdekoliv podél silnice na improvizovaných parkovištích.

Půjčení auta - Barbados

Do Bathsheba se z Bridgetownu dostanete cca 1-2x za hodinu také autobusem a minibusem. 

  • Linka 99 (dodávka) jezdí z Constitution River Terminal
  • Linka 6 (autobus) jezdí z Fairchile Street Terminal

Zhruba jednou za 2 hodiny se do Bathsheba dostanete také autobusovou linkou 1A ze města Speightstown.

Chystáš se na Barbados?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.