Cestování Covid-19

Aktuálně je povolen vstup na území Bosny a Hercegoviny pouze po předložení negativního PCR-testu na Covid, který nesmí být starší než 48 hodin. Nově pro cestu do Bosny nestačí občanský průkaz, ale je nutné cestovat s pasem. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Po návratu do ČR z Bosny rovněž musíte předložit negativní test.

Zpět na seznam míst co vidět v Bosně a Hercegovině
Vrelo Bosne

Vrelo Bosne

Pramen řeky Bosny, podle níž dostala jméno i země, se nachází západně od Sarajeva. Již od přelomu století je obvyklým výletním místem Sarajevanů. Dodnes se tam můžete nechat dopravit třeba koňským spřežením. Dojeďte na konečnou tramvaje (téměř jakékoli, protože kolem Sarajeva je ve skutečnosti jen jedna kruhová trasa) a odtud pokračujte přes řeku buď pěšky, nebo si můžete na místě zapůjčit roztodivná vozítka, takové jakési rikši, případně využít služeb již avízovaných spřežení s kočáry. I na brusle je terén celkem vhodný.

Ať už se na cestu vydáte jakýmkoli způsobem, uvidíte pohádkovou alej vzrostlých platanů vedoucí téměř bez převýšení až k onomu pramenu. Dá se zde posedět, dokonce i popít a pojíst, restaurace je plně k dispozici. Opět vám nic nebude bránit ani v procházce či túře také do hor tyčících se nad pramenem. V této souvislosti bývá zmiňována hora Igman.

  • Naviguj: 43.8191, 18.2696

Další místa v Bosně a Hercegovině

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu