Chile
Chile

12 míst co vidět v Chile

Santiago de Chile

Santiago de Chile

H​lavní město a dopravní uzel. Zde je možné okusit atmosféru nočního víru velkoměsta ve čtvrti Bellavista. Během dne se můžete vydat na nákupy, za kulturou nebo sportem. Za zmínku stojí moderní muzeum Museo de la Memória y los Derechos Humanos vzpomínající na vojenský puč. Zajímavou podívanou skýtá zdejší dům Pabla Nerudy s názvem La Chascona. Pokud rádi sportujete, určitě oceníte nedělní život v metropoli, kdy se uzavírají hlavní cesty a auta vystřídají cyklisté a běžci. Hlavním cílem sportu je kopec Cerro San Cristóbal, kde najdete únik z ruchu velkoměsta, desítky cestiček k procházení a za pěkného počasí i pěkný výhled na město.

Valparaíso a Viña del Mar

Města na pobřeží v nedaleké vzdálenosti od Santiaga. Centrum Valparaísa je součástí kulturního dědictví UNESCO. Město je vystaveno v kopcovitém terénu, pro lepší dostupnost zde proto byly v historii vytvořeny speciální lanovky, které jsou dnes hlavním lákadlem pro turisty. Dále je město proslulé svou bohémskou atmosférou, barevností i graffity na zdech. Můžete se potulovat malebnými uličkami, ale dejte si pozor na to, abyste se drželi v centru. Ne všechny kopce jsou ve Valparaísu bezpečné, osamělým ulicím se zchátralými domy se raději vyhněte. I zde můžete navštívit dům Pabla Nerudy, tentokrát s názvem La Sebastiana, s krásným výhledem na oceán. V přístavišti si můžete zaplatit vyhlídkovou plavbu, během níž s největší pravděpodobností narazíte na lachtany, kteří líně polehávají na bójkách nebo lodích.

Viña del Mar je sousedním městem, oproti Valparaísu rezervovanější místem, kde je více pláží a hotelů pro poklidné trávení víkendů a dovolených. Zajímavou zastávkou je muzeum Museo Fonck, před jehož vstupem je vztyčena socha Moai dovezená z Velikonočního ostrova.

Chystáš se do Chile?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Klára Matuštíková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.