Chile

Víza do Chile

Vízum 

Při cestě do Chile za účelem turismu nepotřebujete vízum, pokud váš pobyt nepřesáhne 90 dní. Je potřeba pouze platný cestovní pas. Při pobytu delším jak 90 dnů je potřeba zařídit si vízum před odletem na Chilském velvyslanectví v Praze.

Další dokumenty 

Při vstupu na území Chilské republiky jsou cizinci povinni vyplnit imigrační kartu. První část vám odeberou při vstupu do země a druhou část odevzdáváte při opuštění země. Je nutné si proto tuto kartu dobře uschovat, abyste předešli případným administrativním průtahům a možným pokutám. Na hranicích byste měli také vždy obdržet do pasu jedno razítko při vstupu a jedno razítko při opuštění země. Dále je při vstupu do země povinné vyplnění formuláře zemědělské a veterinární služby, v němž deklarujete, že do země nedovážíte žádné výrobky rostlinného a živočišného původu.

Očkování 

V Chile není povinné žádné speciální očkování, avšak je doporučováno mít očkování pro každého cestovatele zahrnující očkování proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu a tetanu.

Celní předpisy

Do Chile je z důvodů prevence zavlečení škůdců a chorob do země přísně zakázáno dovážet výrobky živočišného a rostlinného původu. Je proto nutné počítat s poměrně důkladnými prohlídkami zavazadel a zákaz nepodceňovat. Při porušení zákazu se cizinec vystavuje nebezpečí vysokých sankcí (finanční pokuta a odepření vstupu do země).

Bezcelní limity jsou podobné jako jinde ve světě: přivézt i vyvézt lze 2,5 l alkoholických nápojů, 400 ks cigaret, 50 doutníků a 500 gramů lulkového tabáku. V hotovosti lze bez deklarování dovézt částku do ekvivalentu 10.000 USD. Povinná směna valut v Chile neexistuje.

Chystáš se do Chile?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Klára Matuštíková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.