Průvodce státem
Chile
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Chile

Vízum 

Při cestě do Chile za účelem turismu nepotřebujete vízum, pokud váš pobyt nepřesáhne 90 dní. Je potřeba pouze platný cestovní pas. Při pobytu delším jak 90 dnů je potřeba zařídit si vízum před odletem na Chilském velvyslanectví v Praze.

Další dokumenty 

Při vstupu na území Chilské republiky jsou cizinci povinni vyplnit imigrační kartu. První část vám odeberou při vstupu do země a druhou část odevzdáváte při opuštění země. Je nutné si proto tuto kartu dobře uschovat, abyste předešli případným administrativním průtahům a možným pokutám. Na hranicích byste měli také vždy obdržet do pasu jedno razítko při vstupu a jedno razítko při opuštění země. Dále je při vstupu do země povinné vyplnění formuláře zemědělské a veterinární služby, v němž deklarujete, že do země nedovážíte žádné výrobky rostlinného a živočišného původu.

Očkování 

V Chile není povinné žádné speciální očkování, avšak je doporučováno mít očkování pro každého cestovatele zahrnující očkování proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu a tetanu.

Celní předpisy

Do Chile je z důvodů prevence zavlečení škůdců a chorob do země přísně zakázáno dovážet výrobky živočišného a rostlinného původu. Je proto nutné počítat s poměrně důkladnými prohlídkami zavazadel a zákaz nepodceňovat. Při porušení zákazu se cizinec vystavuje nebezpečí vysokých sankcí (finanční pokuta a odepření vstupu do země).

Bezcelní limity jsou podobné jako jinde ve světě: přivézt i vyvézt lze 2,5 l alkoholických nápojů, 400 ks cigaret, 50 doutníků a 500 gramů lulkového tabáku. V hotovosti lze bez deklarování dovézt částku do ekvivalentu 10.000 USD. Povinná směna valut v Chile neexistuje.

Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Průvodce pro tebe napsal Klára Matuštíková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - duben
V naší zimě je v Chile léto, na sever lze vyrazit celoročně.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x do roka a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Klára Matuštíková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu