Ostrov Pag

18 míst co vidět na ostrově Pag

Povljana

Pláž

Povljana

Jihovýchodní část ostrova Pag s největším letoviskem Povljana je v posledních letech rychle se rozvíjející turistickou oblastí s množstvím nových apartmánů. Povljana je klidným moderním letoviskem se vším potřebným zázemím (supermarket, restaurace, bary, obchody s plážovým vybavením, bankomaty) ideálním pro pohodovou dovolenou.

Ubytování

Povljana nabídne pouze apartmány a menší penziony, většinou nové a moderní. Ceny se řadí k mírnému podprůměru v rámci ostrova Pag a i v letní sezoně zde seženete množství apartmánů pod 1 500 Kč za noc. Klasické hotely zde nejsou.

Připravili jsme si pro vás tipy na skvělé apartmány s výborným poměrem výkonu a ceny: Guesthouse Marko, Apartmani Bogdan 2Apartmani L&L Povljana

Pláže

V Povljaně jsou 4 pláže, z nichž dvě snesou srovnání s těmi nejlepšími na ostrově Pag.

Pláže Mali Dubrovnik a Dubrovnik jsou nejkrásnější v okolí Povljany. Nachází se na kraji letoviska, obě jsou široké a prostorné a skvěle upravované. Na plážích jsou půjčovny slunečníků a lehátek (cca 40 HRK za kus na den), nabídky vodních sportů, restaurace i bary, převlékárny, sprchy a další. Obě pláže pokrývají jemné oblázky.

Pláž Perilo je menší a jednou z mála převážně písčitých pláží na ostrově Pag. Leží na jihu Povljany trochu stranou od centra dění, ale i zde si můžete půjčit lehátko, šlapadlo a občerstvit se v několika barech.

Pláž Stara Povljana leží 3 km od letoviska ve stejnojmenné velmi klidné zátoce. Je ideálním místem pro strávení pohodového dne, je dost možné, že i v hlavní sezoně zde budete sami. Pláž pokrývá písek proložený malými oblázky a lze se k ní dostat autem po vedlejších cestách.

Podívejte se na mapu pláží v okolí Povljany.

Doprava

Do Povljany je nejlepší dostat se autem, jelikož autobusové linky sem zajíždějí pouze 1-2x denně. Parkování u pláží je obvykle zdarma, stejně jako u apartmánů.

Chystáš se na ostrov Pag?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.