Dominikánská republika

6 míst co vidět v Punta Caně

Cap Cana

Pláž

Cap Cana

Cap Cana je po Playa Bávaro druhou hlavní plážovou oblastí letoviska Punta Cana a leží na východním pobřeží, kde se mísí vody Atlantiku a Karibského moře.

Letovisko Cap Cana sestává prakticky výhradně z hotelových resortů a žádnou obytnou čtvrť zde nenajdete. V Cap Caně si užijete na bohémské pláži Juanillo i v luxusních golfových resortech.

Playa Juanillo

Pláž Juanillo je synonymem pro pohodovou ležérní atmosféru, nicnedělání a bary ve stylu hippies. Podobně jako většina pláží na východě Dominikánské republiky i Juanillo se chlubí jemným bílým pískem, křišťálově čistým azurovým mořem a štíhlými kokosovými palmami rozesetými po celé pláži v řídkém háji.

Playa Juanillo je ze všech puntacanských pláží asi nejvíce náchylná na nánosy řas a mořské trávy, ale staří překonat dvoumetrový pás na břehu a v moři už vám vadit nebudou.

Navíc na pláž Juanillo se kromě koupání jezdí hlavně za odpočinkem a skvělým pohodovým šnorchlováním v mělké a chráněné zátoce.

Vstup na pláž je zdarma, nicméně lehátka a slunečníky jsou vyčleněny pouze hostům, kteří pobývají v místních hotelech. Prostoru pro vlastní osušku zde však najdete víc než dost.

Golfové resorty

V oblasti kolem Cap Cana najdete jedny z nejlepších golfových resortů v Dominikánské republice. Trojice luxusních golfových hřišť se nachází přímo na březích Karibského moře s nádhernými výhledy.

Nejlepší golfové resorty na Cap Cana jsou tyto:

Nejlepší hotely a zájezdy na Cap Cana

I letovisko Cap Cana patří do portfolia českých cestovek, byť nabídek sem není zdaleka tolik jako do slavnějšího Playa Bávaro. Zájezdy do Cap Cana jsou však většinou zhruba 2x dražší než do Playa Bávaro a stojí kolem 60 až 75 tisíc Kč na týden s all-inclusive.

I pro individuální cestovatele jsou hotely na Cap Cana velmi drahé a noc ve 2lůžkovém pokoji zde začíná na 5 000 Kč.

Doprava na Cap Cana

Budete-li ubytování v hotelu přes cestovku, nemusíte řešit žádnou dopravu. Autobus s delegátem vás odveze z blízkého letiště přímo do resortu.

Veřejná doprava ve formě minibusů jezdí jen ke vjezdové bráně do letoviska, a to cca jednou za hodinu z centra Punta Cany Verónu a také z letiště. Například na pláž Juanillo dojdete ze zastávky asi po 1 km.

Chystáš se do Punta Cany?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 11. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.