Dominikánská republika

6 míst co vidět v Punta Caně

Playa Bávaro

Pláž

Bavaro Punta Cana

Letovisko Bávaro najdete severně od centra Punta Cany a se svými 10 km pláží patří k největším v Dominikánské republice. Vesnička Bávaro původně sloužila jako ubytovna pro pracovníky hlavního letoviska Punta Cana, avšak postupně od 90. let se přeměnila na turistické centrum číslo 1 v celé Dominikáně.

Přes 10 km spojených pláží s bílým jemným pískem omývají tyrkysové vody Atlantského oceánu.

Pláže: koupání, řasy a vstupné

Pojmem Playa Bávaro se zastřešuje celá oblast Bávaro s 10 km dlouhým pásem pláží. Pláž Bávaro se dále dělí na další menší pláže s vlastním názvem, obecně se však nejvíce setkáte právě s pojmem "Playa Bávaro".

Kompletně všechny pláže pokrývá jemný bílý písek a jsou lemovány řídkými hájky štíhlých kokosových palem. Všechny pláže v rámci oblasti Bávaro jsou veřejné a přístupné zdarma. Hotelové resorty si však mohou vyčlenit části pláží pouze pro své hosty, nicméně i tak je pobřežní linie vždy pro všechny. Bávaro je navíc tak rozlehlé, že si své místo najdete vždy a všude i v hlavní sezoně.

Návštěvníky Playa Bávaro často čeká překvapení ve formě naplavených řas a mořské trávy na okraji pláží. Řasy se na některých plážích mohou objevit kdykoliv v roce, nejčastěji po bouřce nebo silném větru. Pracovníci hotelů je však pravidelně odklízejí.

Jednotlivé pláže v rámci Bávara se však od sebe přeci jen drobně odlišují.

  • Playa del Cortecito a Playa del Corralito – centrální a nejrušnější část Bávara s příjemnou pěší promenádou, několika bary a restauracemi. Jsou zde ideální podmínky pro šnorchlování, parasailing a večerní zábavu. Řasy se na Cortecitu a Corralitu vyskytují jen v malém množství
  • Jellyfish Beach – nejširší a nejprostornější pláž v Bávaru je taktéž ideální k parasailingu, windsurfingu a pohodové plavání v mělkých vodách. Podél "medúzové" pláže najdete mnoho barů a větších hotelových resortů. Jellyfish Beach je ze všech pláží v centrálním Bávaru nejvíce náchylná na zachytávání mořských řas.
  • Playa Bibijagua – nejjižnější z pláží zaujme palmami, které se nejvíce přibližují až přímo k vodě a vytvářejí tak příjemnou stinnou atmosféru po celé šířce pláže. Bibijagua je klidnější, ale na jejím severním konci můžete navštívit třeba tržnici a několik restaurací. I na pláži Bibijagua se občas vyskytují řasy poměrně ve velkém množství.
  • Playa de Arena Blanca – severně od centra Bávara začínají pás pláží klidnější prostornou Arena Blancou, kterou lemují resorty se svými bary a občerstveními. Arena Blanca je centrem pro windsurfing a kajaking, stejně jako pro šnorchlování. Řasy se zde vyskytují jen velmi málo.
  • Playa de Arena Gorda – nejsevernější z pláží má nejnovější resorty a i přes svoji prostornost bývá nejvíce přeplněná. I tady si však najdete víc než dost osobního prostoru. Arena Gorda je centrem vodních sportů, potápění a luxusních resortů, řasy tu najdete jen málokdy.

Vybavení na plážích Bávaro

I když jsou všechny pláže veřejné, prakticky veškeré vybavení jako jsou sprchy, toalety nebo lehátka a slunečníky náleží jednotlivým resortům a nejsou k dispozici cizím návštěvníkům. Pokud tak na pláže Bavaro míříte odjinud, nezapomeňte si vzít vlastní vybavení. Míst, která nejsou vyčleněná pro hotely, je zde opravdu mnoho.

Naprostá většina hotelů má lehátka se slunečníky pro své hosty zdarma.

Nejlepší hotely a zájezdy na Playa Bávaro

Do Bávara míří z většiny klienti cestovních kanceláří. Jaké české cestovky pořádají zájezdy na Playa Bávaro a které hotely jsou nejlepší? A kde je nejvýhodnější se ubytovat, pokud jste individuální cestovatel bez cestovky?

České cestovky nabízejí zájezdy například do těchto hotelů v Bávaru. Všechny resorty se přitom nacházejí přímo u pláže a mají vlastní lehátka se slunečníky. Běžné ceny týdenních zájezdů z Prahy s all-inclusive se pohybují mezi 30 000 a 55 000 Kč na osobu. Výhodné last-minute akce jsou všechny pod 28 000 Kč.

Whala! Bavaro ***

Oblíbený resort zejména pro výhodné last-minute akce, kdy cena zájezdu může spadnout i ke 20 000 Kč za týden na osobu včetně zpáteční letenky z Prahy. Whala! Bavaro patří k menším resortům s jednoduše vybavenými pokoji, které ale poskytnou plné zázemí.

Místní pláž bývá často kritizována pro nánosy řas, obvykle však stačí popojít pár set metrů směrem na sever, kde se řasy vyskytují jen výjimečně.

Catalonia Bavaro Beach Golf & Casino Resort *****

Za nás jeden z nejlepších hotelů na Bavaru s častými akčními nabídkami zájezdů okolo 30 000 Kč s all-in. A to je z Prahy do 5* hotelu dobrá cena. Catalonia Resort leží v odlehlé části stranou od všeho ruchu a má svoji prostornou soukromou pláž stíněnou nádherně fotogenickými palmami.

Barceló Bávaro Palace *****

Největší resort na Bavaru patří zároveň k nejlépe hodnoceným. Hotel je svým způsobem městem ve městě a nabídne kompletní servis od ubytování přes soukromou pláž po vlastní obchody a restaurace.

Zájezdy do hotelu Barceló jsou dražší a pohybují se v rozmezí od 40 000 do 55 000 Kč na týden za osobu při odletu z Prahy. Pokud si však chcete užít skvělou dovolenou bez kompromisů, neváhejte.

RIU Republica *****

Skvělý 5* hotel na severním klidném konci Bavara nabízí často akční zájezdy už od 28 000 Kč na týden s all-in stravováním a letenkou z Prahy. Hotel Riu Republica patří také k nejlépe hodnoceným s nejkrásnější pláží bez řas.

Hotely pro individuální cestovatele

Lokalita Playa Bávaro se zaměřuje zejména na hosty cestovních kanceláří a ceny ve velkých hotelových resortech se tak pro individuální cestovatele příliš nevyplatí, vezmeme-li v úvahu i cenu letenky.

Cestujete-li po Dominikáně autem, skvělý deal nabídne malý hotýlek Punto4 umístěný 8 km od pláží. Ceny zde začínají na 450 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji s vlastní koupelnou.

Z hotelů přímo na pláži s přívětivou cenou od 11 000 Kč za týden pro 2 bychom vybrali Stanza Mare Beach Front ****.

Doprava na Playa Bávaro

Míříte-li na pláže v Bávaru s cestovkou, bude vás po příletu na letišti čekat delegát cestovní kanceláře a do hotelu budete zdarma dopraveni autobusem. Stejně tak při cestě zpět na letiště nemusíte nic řešit, delegát vše zařídí a vy jen musíte být v daný čas na recepci vašeho hotelu.

Autem

Individuální cestovatelé si často na letišti půjčí auto a objíždějí pláže a zajímavosti v okolí, což je nejjednodušší způsob dopravy. Konkrétně však Playa Bávaro není vůbec přívětivým místem pro motoristy. Velká veřejná parkoviště zde budete hledat marně, stání na ulicích je však povolené a neplatí se za něj. Míst však v sezoně bývá poskrovnu a pokud cestujete autem, doporučujeme se spíš vypravit na odlehlejší pláž Macao, kde parkovacích míst najdete víc než dost.

Autobusem

Do Bávara se relativně snadno dostanete i místní formou MHD, kterou zajišťují tzv. guaguas, což jsou většinou velké dodávky pro 15 až 30 lidí nebo menší autobusy. V hlavní sezoně se však můžete setkat i s klasickými velkými autobusy. Nejsou označeny číslem linky, ale za čelním sklem mají vždy ceduli s nápisem destinace.

Tyto minibusy jezdí do jižní části Bávara (okolo obchodního centra Palma Real a po Av. Alemania) z vnitrozemské části Punta Cany Verón a města Hïguey, kde lze sehnat velmi levné ubytování.

Autobusy nemají dané přesné zastávky, stačí mávnout při nástupu a říct/zazvonit při výstupu. Jízdné se platí vždy uvnitř autobusu u řidiče nebo průvodčího a trasa Bávaro – Verón vyjde zhruba na 60 DOP.

Detailní informace o cestování MHD v Punta Caně najdete v kapitole Doprava.

Taxi

Taxíky jsou v Punta Cana velmi běžné a využít lze i Uber. Například cesta Verón – Bávaro vyjde zhruba na 600 DOP.

Chystáš se do Punta Cany?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 11. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.