Dominikánská republika

6 míst co vidět v Punta Caně

Playa Macao

Pláž

Playa Macao

Podle různých turistických anket se pláž Macao pravidelně umisťuje v kategorii top 5 nejkrásnějších pláží v Dominikánské republice. Nachází se pár kilometrů severně od Playa Bávaro mimo velká letoviska, ale zároveň tu najdete zázemí v podobě několika občerstvení i hotelů.

Playa Macao je oblíbená pro klidné celodenní slunění, koupání a také surfování.

Koupání a vybavení pláže

Playa Macao je dlouhá asi 650 metrů a pokrytá jemným bílým pískem, ostatně jako většina zdejších pláží. Po celé délce ji lemují štíhlé kokosové palmy poskytující stín i překrásná panoramata.

Díky tomu, že pláž Macao je stranou od větších letovisek, zde vždy najdete svůj klid a často budete mít stovky metrů pláže jen pro sebe. 

Pláž je veřejně přístupná zdarma. Vybavení se omezuje na několik improvizovaných plážových barů a piknikových laviček. Půjčovny lehátek a slunečníků zde nejsou a všechna lehátka, která tu uvidíte, náleží místnímu hotelovému resortu.

Ráj pro surfaře

Pláž Macao je díky orientaci na sever a umístění v polootevřené zátoce ideální pro surfařské začátečníky a mírně pokročilé. Přímo na pláži najdete hned několik surfařských škol a půjčoven, v nichž si osvojíte základy tohoto vodního sportu.

Hotely a resorty u pláže

Přímo na Playa Macao najdete skvělý luxusní resort ideální pro milovníky klidu a pohody. All-inclusive týdenní pobyty pořídíte zhruba od 40 000 Kč na osobu. Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů do resortu Dreams Macao Beach Punta Cana *****.

Individuální cestovatelé bez cestovky najdou střechu nad hlavou třeba v soukromém apartmánu Hostal Johnnier Macao Punta Cana s cenami už od 1 000 Kč za noc pro dva.

Doprava na Playa Macao

Na pláž Macao se nejlépe dostanete půjčeným autem. Z letiště se sem dostanete po 35 km z většiny po hlavní silnici, jen posledních zhruba 900 metrů vede po užší asfaltce.

Využít můžete i autobusy či mikrobusy jezdící z Bavara a Higüey do letoviska Uvero Alto (cca jednou za hodinu). Stopnout si autobus můžete však jen na hlavní silnici u křižovatky cca 2,5 km od pláže (viz mapa).

Chystáš se do Punta Cany?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 11. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.